трески или пърхут при дете на 1,6г ?

  • 2 616
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 035
от няколко дена щерка ми се чеше доста упорито по глави4ката. първо си помислих,4е е хванала от някое дете въшки...но нямаше нищо...обадих се на педито и тя ми каза,да не се притеснявам-било на нервна почва и от жегите. ние си я къпем всяка вечер,тъй че не е понеже и е замърсена косичката.

едва днес забелязах,4е има нещо като пърхутени корички или бебешки трески по главичката. незнам какво е и с какво да го третирам за да се махне и да не мъчи детето ми. като бебе нямаше нито една треска....а сега ми се струва ве4е голяма за това......
знаете ли от какво е?
 newsm78

# 1
  • Мнения: 595
питай Танина
ама мисля че с бебешко олио или зехтин се мажат Peace

# 2
  • Мнения: 1 035
ама може ли да са трески  Shocked
не са жълти,бели са...по-скоро на пърхут мяса  Confused
а и как ще я намажа със зехтин  newsm78 та тя има адски мн коса....ще е олепана цялата и няма да може да се измие....все пак това не е малко бебенце с мъх4е вместо коса  Thinking
ох,милата ми,мн я тормози Sad

# 3
  • Мнения: 7 106
Възможно е да са корички или "трески" както ти ги наричаш. На моята приятелка дъщеря и е на 1г. 11м. и главичката и беше пълна със такива корички, особено отпред над челото. Тя също е с гъста и дълга коса и това е причината, просто при миенето на главата не се почиства добре сама кожа на главата, заради гъстата коса.
Намазваш хубаво главата на детето със зехтин (може и с бебешко олио), като разтриваш с възглавничката на пръстите си хубаво да попие в кожата на главата (а не просто да мажеш косата). Оставяш да размекне за около 20-30 минути и след това с гъсто гребенче разресваш, или ако не я свърта на едно място си навиваш марля или парче тензух на пръста и обтриваш леко главичката. не да търкаш и жулиш, просто като лек масаж на кожата на главата. После изкъпваш. Правиш същата продцедура няколко вечери подред и ти гарантирам, че всичко ще изчезне. бъди спокойна, зехтина е мазен, но се измива сравнително добре от косата. Голям праз, че ще ходи малко по-мазничка от обикновено, важното е кожата на главицата да може да диша  Wink.
Лично аз го правих това на мацката на моята дружка и затова ти гарантирам  Peace.

# 4
  • гр.София-Красна поляна
  • Мнения: 325
питай Танина
ама мисля че с бебешко олио или зехтин се мажат Peace

# 5
  • Бургас
  • Мнения: 605
За трески съм ползвала крема на Клоран - изчезнаха за 4-5 дни.

# 6
  • Мнения: 598
Ми аз ги мажа с обикновенно бебешко олио, ама едните се махнат и други се появят. Похвалиха ми кремче на Мустела специално за трески, ама не ми се даваха 15лв. Казаха, че с него за 2-3 мазанета и минавало. Имало и вариант на Бюбхен, гелче, уж като Мустела ама по евтино, то има и малки разфасовки по 2лв са, ама все забравям да купя  newsm78 Ние засега си ходим още с треските, ама се надявам да ги израсте. Утре обаче ще взема да прескоча до Штъркела за гелче Бюбхен, ако подейства ще пиша   bouquet, чи и моя все си чеше главата и не мога да го разбера вече, аз си мислех, че ушите нещо го болят, а то може и от това да е.

Общи условия

Активация на акаунт