Кой ще ражда с присъствието на таткото?

  • 4 497
  • 42
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 38 204
Reshih da popitam koi se e reshil tvurdo koi se kolebae i vuobshte kakvo mislite po vuprosa... Az lichno shte rajdam v Okrujna bolnica taka che i da iskam nqma da moga da vzema tatkoto Sad

# 1
  • Spain
  • Мнения: 3 750
а пък с таткото е много хубаво . тои сега на вси4ки разправя 4е е бил с нас . и после веднага се ка4и в стаята ...абе мисля 4е по този на4ин и мъжа може да оцени раждането и е доста по емоционално.... поне  ще бъде ли с вас след раждането? мисля 4е тези моменти са за трима......
ако имаме 2-ро мисля 4е пак ще бъдем заедно ....пък и сега едно мом4енце си е заплюл таткото Simple Smile

# 2
  • Мнения: 189
Мисля че ако мъжа има желание не трябва да пропуска това събитие. Според мен повечето жени ще се чувстват по-спокойни и по-силни с половинките си. Но ако нямат желание не би трябвало да се убеждават и водят в залата едва ли не по задължение. Познавам мъже които не искаха и да чуят за такова нещо, а сега когато им се родиха втори деца присъстваха по свое желание.

# 3
  • Мнения: 440
cucy абсолютно те подкрепям. Въпрос на желание и разбирания е.
Нашият татко го водим с нас на консултациите, въпреки че няма време за нищо сам изявява желание и си зарязва другите ангажименти. На раждането също иска да присъства, но с мойте близнаци сигурно ще е секцио, а там няма смисъл. Но ако не искаше, нямаше да го насилвам, че после лекарите ще се чудят кого да свестяват ако припадне Laughing

# 4
  • Мнения: 2 099
А страхотно е да родиш в присъствие на таткото Grinning  Grinning Нашия татко преряза и пъпната връв и не казва,ама си мисля,че си удари дупето в тавана от кеф Grinning  Grinning  Grinning  Grinning
Ако може го вземи при тебе,винаги ще го запомни,моя ми казва непрекъснато,че съм герой,дето съм се справила с толкова трудно раждане Grinning

# 5
Ако има желание ,ще се радвам да бъде до мен така си мисля че и аз ще бъда по-спокойна.Още не сме го обсъждали,защото е ималко рано,но ще бъде хубаво да изживееме всичко заедно.

# 6
  • Мнения: 3 634
Мии... АЗ!

Предложих му на моя да си стои в къщи със синчето, пък той като каза НЕ! Идвам с теб!... и сега няма отърване.

# 7
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Моят съпруг държи страшно много да присъства на раждането на детето, и предполагам, че ще присъства, стига да го допуснат!

# 8
  • Мнения: 530
Мъжът ми беше до мен през цялото време - от първата контракция вкъщи, до момента в който се роди Анна. И майка ми също, но тя не иска да ми бъде родилен партньор отново Wink , а и сега ще е по-добре да гледа Анна докато аз раждам. Имах малки колебания първия път, в началото на бременността, но те се изпариха постепенно и много се радвам, че мъжът ми беше до мен. Помогна ми много - с окуражаване, със самото си присъствие, помагаше ми да сменям позите при напъването и изобщо беше страхотен. Той беше втория човек който я гушна (след мен разбира се Simple Smile ), сряза й пъпната връв и успя да направи първите й снимки Simple Smile  Това беше един от най-вълнуващите ни мигове заедно.

# 9
  • Мнения: 1 341
Моя съпруг присъства и да Ви кажа беше ми голяма упора. На 6 см разкритие ми сложиха упойка и за два часа направих пълно разкрите. Бяха ме оставили сама в родилната зала. ОТ време на време идваше една сестра и лекаря, с който имах уговорка. Добре, че съпруга ми беше при мен. Майтапихме се през цялото време (аз бях с епидурална) и времето мина неусетно, а да не говориме, че въобще не ме беше страх. От друга страна присъствието на мъжа ми респектираше лекарите.
Така, че стига таткото да няма нищо против нека да присъства.

# 10
  • Мнения: 523
Evjeni къде си раждала? аз мислех, че и да присъстват стоят отстрани някъде, че могат ли да бъдат до нас в предродилна зала? хмхм...
ианче аз мислех да не го взимам... Хем излишно пари хем... какво да ме гледа как се напъвам, рева...и колко зле изглеждам... пък и нали трябва да се напие подобаващо, че е станал татко  Drunk  , как ще го лиша от това удоволствие, както и от моето, после да му пиля на главата, че до като аз съм се мъчила той е празнувал Twisted Evil

# 11
  • Мнения: 768
Нас не ни питаха пьрвия пьт дали иска мьжа ми да присьства на раждането. Той си стоеше с мен и в предродилната зала и в родилната и никой не му каза да излезе, само му дадоха халат, стол и т.н. и нямаше сьмнение за присьствието. Тук мьжете често присьствали та явно нямало и сьмнение за него.
Само излезе и отиде да гледа как преглеждат и кьпят бебка веднага след раждането.
А мен през това време ме шиха и т.н. което не е интересна гледка.
Ама явно се беше впечатлил много от раждането и беше запомнил че бебка се родила 62 см. Та казал веднага на сестра ми а тя веднага беше се похвалила че станала леля и че има такава дьлга племенница и вьв интернет форумите даже.
Та аз сума време получавах поздравления за бебка която ще става манекенка.
Иначе бебка си се роди 52 см и точно 4 кг
 Grinning

# 12
  • Мнения: 5 370
С риск да си отнеса негативни коментари-не,не бих искала да ме види как се мъча или кръвта при раждането.Та той не понася дори кръв да му вземат от вената-за какво ми е да издевателствам над него????Стига ми да знам,че е някъде там,наблизо,в коридора.А и знам как реагира у дома,когато види,че ми е зле,не мога да св движа или нещо подобно.Поне засега така мисля аз.

# 13
  • Мнения: 3 153
Цитат на: Coeur
С риск да си отнеса негативни коментари-не,не бих искала да ме види как се мъча или кръвта при раждането.Та той не понася дори кръв да му вземат от вената-за какво ми е да издевателствам над него????Стига ми да знам,че е някъде там,наблизо,в коридора.А и знам как реагира у дома,когато види,че ми е зле,не мога да св движа или нещо подобно.Поне засега така мисля аз.


Подкрепям! Дори да беше проявил желания да присъства, аз нямаше да позволя! Не смятам, че това събитие е обект на споделяне между майката и бащата! Аз лично мисля, че една раждаща жена не е особено привлекателна гледка, по-скоро продуктът е това, което прави цялата тази мъка и болка поносима! А и честно казано не смятам, че мъжът ми някога ще забрави картината, която ще види и ще може да ме възприема отново като обект на желанията си, просто практически е невъзможно, травмата от видяното остава някъде в съзнанието и влияе неизбежно!
Но това, разбира се, е само мое мнение!

# 14
  • Мнения: 5 370
Цитат на: Petinka
А и честно казано не смятам, че мъжът ми някога ще забрави картината, която ще види и ще може да ме възприема отново като обект на желанията си, просто практически е невъзможно, травмата от видяното остава някъде в съзнанието и влияе неизбежно!
.
Е,сякаш си ми го взела от устата това......едва ли ще е лека травмата за него,даже може да се почувства като косвен виновник за болките....и после едва ли ще ме възприема като обект на желанията си...... Embarassed

Общи условия

Активация на акаунт