След секцио проблеми?

  • 1 396
  • 14
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 4 423
Забелязах, че след секциото се появиха проблеми при мен.
От ниско кръвно 90- 60, ми скача понякога на 150 - 100.
Появи ми се и нерво дермита, който мислех, че съм излекувала преди 5 години, изпотявам се вечер много, непрекъснато ми се появяват лимфни възелчета отзад на врата, но там ми е екземата от нерво дермита.
Цялата съм кълбо от нерви, непрекъснато се чувктвам изплашена и разтревожена...
Крещя за нищо, треперя понякога... Такова нещо не е било преди раждането.
Не съм кърмила от родилния дом.

# 1
  • Мнения: 1 942
Е, хайде успокой се!  Hug Така е докато се нагоди организма и психиката. Това е гоялм шок и промяна както за тялото ти така и и за психиката ти. Сега урагана от хормони започва да заглъхва, тялото ти да се наглася със факта, че вече е раждало и да оправя последиците от това. Секциото си е все пак операция и за това е нужно да се възстановява. При мен отне около 2 месеца и спрях да се святкам на всеки посмял да ми каже нещо  Hug

# 2
  • София
  • Мнения: 4 423
  bouquet, благодаря ти.
Изплашена съм пък и промените са толкова голями, че мъжът ми иска да ходим на лекар.. Sad

# 3
  • Мнения: 8 450
По-скоро е нещо като следродилна депресия,отколкото последица от секциото.
Ще мине,просто трябва време. Hug

# 4
  • Мнения: 3 461
При мен след последното раждане,което беше нормално се появи високо кръвно при положение,че цял живот съм била хипотоничка .Може би месец след това започна страхотно главоболие и в продължение на 5 дни кръвното ми беше 170/100.Имах чувството,че ще умра,но не ми дадоха хапчета за високо кръвно,а само някакви успокоителни.След това се нормализира,но вече горната ми граница е 120/130 и май така ще си остане.Няма други здравословни проблеми,които биха го предизвиквали.освем,че съм много емоцианална като теб.Така,че и аз си мисля,че ще ти мине скоро.  bouquet Hug

# 5
  • Бг-мама
  • Мнения: 2 223
Аз също изпаднах в депресия и като отидох при джи пито да помоля за нещо успокоително тя ми каза да пия чай от липа -при мен помогна а и е безобидно пробвай може да ти помогне и гледай да се успокоиш все пак че ще го предадеш и на малкото човече те усещтат тези неща.

# 6
  • Мнения: 7 186
Вероятно е следродилна депресия, ще мине. Докато се нормализират напълно хормоните е нормално да си по- чувствителна психически. Възможно е промените в кръвното да са вследствие на хормоналния дисбаланс. Изпотяването също.
Освен това след раждането организма много се изтощава и имунната система отслабва, може на това да се дължи обострянето на невродермита и подуването на лимфните възли. Трябват няколко месеца, докато се възстановиш напълно.
И все пак ако не се чувстваш добре и имаш чести оплаквания отиди на лекар.

# 7
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
Бубе, всичко това е комплексно, едва ли секциото е конкретната причина.
От медицинска гледна точна Мармаладката е обяснила много добре нещата.
Аз лично също така (съвсем лаишки) смятам, че в момента си и в състояние на голям стрес, който може би не осъзнаваш, просто много притеснения и проблеми ти струпаха за кратък период от време, нормално е да избие нанякъде, кръвното и невродермитът са първите 'клапани', така да се каже.
Опитай малко по-спокойно, то не че е лесно, и аз съм същата в последно време, впрягам се и за най-малкото Confused.
  bouquet  Heart Eyes

# 8
  • Мнения: 1 942
  bouquet, благодаря ти.
Изплашена съм пък и промените са толкова голями, че мъжът ми иска да ходим на лекар.. Sad

Хи хи хи  Laughing Уплашил се е милия да не си останеш такава до края на живота ви  Wink Ехеее да не се плаши, то през критическата може и на бой да налиташ /майтапя се/  Laughing
Ами ти като не кърмиш защо не се помогнеш на нервите с билки, капки, слаби лекарства или просто с чаша вино?

# 9
  • София
  • Мнения: 4 423
Благодаря на всички - май ми трябва повече почивка Confused
CTramell , само ти знаеш какво ми е!  bouquet Hug Heart Eyes

# 10
  • Мнения: 1 428
Пии нещо успокоително-напр.мента-глог и валериан и спри да си мислиш за лоши болести.Не си болна от нищо-просто се успокой и се радвай на живота.  bouquet

# 11
  • Мнения: 270
Здравей, Бубе! Напълно разбирам какво ти е, защото и аз бях така след секциото!!! При мен то се наложи, защото беше въпрос на живот и смърт и доведе до доста проблеми. И аз изпаднах в следродилна депресия, която още повече се засилваше от факта, че си гледах детето съвсем сама на 8 000 км от България. Непрекъснато ме преследваше чувството, че не се грижа добре за рожбата си и все се страхувах да не стане нещо с бебето. А детенцето се развиваше повече от прекрасно и наддаваше по 1 800 гр. само от кърма. С една дума- гърчех се в някакъв собствен ад. Но с течение на времето всичко се оправи и аз се поуспокоих. След операцията направих хипертония. Кръвното ми беше 120/170 и пиех хапчета. Постепенно спадна на 90/140. Според лекарите след време ще се нормализира. Обиколих доста специалисти, направих много изследвания и всички са на мнение, че кръвното ми е резултат от преумора , свърхстрес и напрежение, изтощение от бременност, кърмене+анемията, която получих, поради по-голяма загуба на кръв при секциото.
 Бих те посъветвала-почивай максимално, успокоявай се сама, радвай се на бебка и мисли само положителни неща. Всичко ще се оправи съвсем скоро Hug!!!

# 12
  • София
  • Мнения: 4 423
Mama Desislava , при мен май е от същото Confused - преумора, нерви, стрес, непрекъснато вглеждане в детето...след този стрес с нейния проблем в болницата имам чувството, че никога няма да съм същия човек...
Лошото е, че почвам да издишам..нямам сили за нищо вече...

# 13
  • Мнения: 818
Не се притеснявай въобще,и аз бях зле след секцио,а нямаше кой да ме смени за 5 мин.На всичкото отгоре май и таткото получи след родилна депресия и взе да се вманячва....и имахме си и проблеми.Бях адски нервна,направо неврозна,но след известно време си казах СТОП!!Детето добре ли е?Добре е?Яде,спи нормално...да!Хайде тогава и аз да се успокоя и така се успокоих,че чак на непукизъм го ударих.Оттърси се от всичко и психически си отпочивай Simple Smile Радвай се на бебчо и това е Simple Smile

# 14
  • Мнения: 270
Не се притеснявай, всичко ще отмине и замине. Щом двете с Diorella сме живи, значи и ти ще успееш да се справиш Hug. Почивай си повече! Ако има баби край теб-нека ти помагат. Знам, че имаш и голяма дъщеричка-и тя може да ти помога. А половинката вместо да те води на лекар-повечко да те гушка, целува, успокоява, да те заведе на ресторант. Проблемът с бебенцето е вече зад гърба ти, не си трови душата излишно Hug. Радвай се и гушкай малката бебка, че ей сега ще порасне Grinning.

Общи условия

Активация на акаунт