Плача...докато режа лука

  • 2 497
  • 35
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 6 780
Изплаках си очите от един кромид лук  newsm45 Ама много е лют ви казвам,а имам цели 2кг.Не мога да се сетя какво се правеше да не люти толкова... в нещо киснеше ли се  newsm78

# 1
  • Мнения: 2 495
Ммм, незнам...аз след като го обеля от люспите, го минавам през една струйка вода и така не ми пари на очите.Пробвай и ти Peace

# 2
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 506
За да не люти лука, преди да го нарежа го сладам в съд със студена вода за 10-15 мин.

# 3
  • Мнения: 532
Не се оплаквай, сълзите са полезни  Mr. Green

# 4
  • Мнения: 1 014
Режи го под вода!

# 5
  • Мнения: 2 550
За да не люти лука, преди да го нарежа го сладам в съд със студена вода за 10-15 мин.

И аз така правя, помага.
Преди си слагах очила за плуване  Mr. Green

# 6
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 506
Не се оплаквай, сълзите са полезни  Mr. Green

Чувала съм, че това били най-искрените женски сълзи.  Laughing

Преди си слагах очила за плуване  Mr. Green

В началните години на моето готвене и аз така правех, ама се запотяват отвън и има опасност да си скъсиш пръстите така  Mr. Green

# 7
  • Мнения: 27 524
Белиш го, разрязваш главите на две и го оставяш 15-тина минути в студена вода. Определено има ефект. Иначе казват, че когато режеш лук и дъвчиш дъвка, няма да ти люти.

# 8
  • Мнения: 1 313
Освен спомената вече тактика със студената вода, можеш да пробваш и да режеш лука под включен абсорбатор. Също помога доста. Аз комбинирам двете и почти не усещам лука Simple Smile

# 9
  • Мнения: 2 657
Остави го да покисне малко във вода Wink

п.п.Споко и аз имам в момента около 2кг от лютивия Mr. Green

# 10
  • Мнения: 2 804
Слагаш го в хладилника и после няма да ти сълзят очите при рязането му .

# 11
  • София
  • Мнения: 6 780
Много много мерси на всички  Hug
Ще пробвам някои от хватките,че ми се подуха очите вече  Crazy то бива полезни сълзи ама чак пък толкоз  Mr. Green

Хмм,това с дъвката е интересно  Thinking

# 12
  • Мнения: 2 672
една позната ми беше казала , да захапя кора хляб, без да се дъвчи - помага на 50% Wink

# 13
  • Пловдив
  • Мнения: 704
достатъчно ми е да го измия със студена вода, преди да го режа.
и все пак не се надвесвай над лука, а така- по-далечко-на една ръка разстояние (пък ,ако ръката е на мъжа ти, гаранция давам, че няма да ти люти Mr. Green)

# 14
  • Мнения: 9 093
Слагаш го в хладилника и после няма да ти сълзят очите при рязането му .

или в камерата - изобщо не усещаш, че режеш лук

Общи условия

Активация на акаунт