Как се съхранява пъпеш и от кога се дава?

  • 2 354
  • 24
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 503
Та въпросът ми е:От кога може бебо да яде пъпеш и как да го съхраня???
Още не сме захранени и смятаме да го направим след 6ти месец
Благодаря  bouquet

# 1
  • Мнения: 495
дадох му миналото лято за пръв път, значи е бил 8-9 месец
ами държа пъпеша в хладилника по принцип, обаче 2 ч. примерно преди ядене го изваждам, за да добие стайна температура

# 2
  • Мнения: 1 327
Браво Цвети, че се сети да питаш! ще следя темата с интерес! обожавам пъпеши и много ме е яд, че ги има само в края на лятото. ако някой е съхранявал във фризер да даде отзиви дали си заслужава да пъхна 1-2 на парчета  Embarassed

# 3
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 206
Дадох пъпеш това лято- на година и месец, но по простата причина, че е сезонен плод. А във фризер едва ли ще е удачно да се съхранява  newsm78

# 4
  • Мнения: 683
И аз го държа в хладилника и известно време преди храненето го изваждам. Давам от началото на 6-я месец и много му харесва, но започнах с бананче...

# 5
  • Мнения: 8 917
дадох му миналото лято за пръв път, значи е бил 8-9 месец
ами държа пъпеша в хладилника по принцип, обаче 2 ч. примерно преди ядене го изваждам, за да добие стайна температура

И ние дадохме на Гери , когато не ба 9-10 месеца. И досега много си го обича Mr. Green Иначе съхраняването е по този начин Peace

# 6
  • София
  • Мнения: 4 966
От 6-ия месец спокойно мож еш да даваш пъпеш,както и диня.Така си и пише в схемите за захранване.Те не са алергени и няма проблем.Аз дадох в 7-ия месец,и му е любимия плод.Държа го в хладилника.За фризер-не бих замразявала...

# 7
  • Мнения: 949

ами държа пъпеша в хладилника по принцип, обаче 2 ч. примерно преди ядене го изваждам, за да добие стайна температура
Аз дадох за първи път миналият месец,значи сме били на 6 месеца

# 8
  • у нас
  • Мнения: 5 710
аз първо динята и пъпеша ги изцеждах по малко в сокчето от ябълка, за да свикне
после към 7-8 месец му дадох да си хапва мъничко
определено като нарежем пъпеша и динята му давам, а ако е в хладилника ги изкарвам да се стоплят

# 9
  • Бургас
  • Мнения: 10 817
Дадох за пръв път преди 10 тина дни-значи на 10 месеца,но нямам представа как може да се съхрани за друг сезон.А иначе разрязан го слагам в хладилника и давам и на следващия ден.

# 10
  • Мнения: 535
Аз също дадох тези дни и много му харесва. Динята обаче не му се нрави много, само я изсмуква и я плюе

# 11
  • Варна
  • Мнения: 758
Пъпешът беше втората или третата храна, която предложих на моята рошла когато беше на около 5,5 м. (не изчаках да стане на 6 м., защото вече имаше всички признаци, че е готова да похапва и нещо различно) После майка ми ́и даде направо парченце да си го смуче - мисля, че така ́и хареса повече. За съхраняване не съм се замисляла. Мисля, че е с прекалено високо водно съдържание и едва ли ще се получи добре  newsm78

# 12
  • София
  • Мнения: 4 381
Момата беше на годинка, когато предложих пъпеш, защото тогава му е сезона. Не знам дали в захарен сироп не би могло да се съхрани във фризера. Ще проверя из сайтовете за кулинария.

# 13
  • Мнения: 1 503
Ами аз сега мисля ,че му е рано за захранване.Не ,че няма признаци....Ако не може да се съхрани във фризер за 2 месеца поне,то тогава ще ядем на година и 4-5 месеца newsm78...
Вивчо,то и без това е доста захаросано,та си мисля и в захарен сироп ако се сложи....то по-добре да не го яде май
Иначе аз съм решила ,че плодовете ще ги отложим за накрая.След каши и зеленчуци ThinkingНе искам да го свиквам на сладко Naughty

# 14
  • Мнения: 8 242
И аз си мислех за фризера - дап онапъхам разни плодове и зеленчуци за зимата, че бяш тогава ни се пада да почнем със зеленчуците и плодовете  Rolling Eyes
Специално пъпеша - става едно блудкаво такова, разкашкано като се замрази. На парчета седи кофти.. но пасиран става нещо като некрат после  newsm78
Ще сложа малко пък да видим дребното дали ще го яде. Те бебоците имат странни вкусове, та кой знае  Crazy

Общи условия

Активация на акаунт