Нишесте-кисел?

  • 1 675
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 683
Някои давал ли е подобно нещо и от кога е подходящо... днес видях във Метро нишесте на Биосет - пише, че е подходящо за кърмачета и се води кисел, имаше 3 вида - ябълка, лимон и вишна и аз взех 2 пакетчета - ябълка и вишна и се чудя, дали мога да дам на Валето, вече е почти на 7 месеца. Киселът се приготвя с вода, вари се 4-6 мин. и пише, че може да се добави намачкан плод към него, аз от края на 5-я месец му давам бананче и си хапва, хресва му... дали да пробвам и нишестето...?

# 1
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 381
Моя големия син много харесваше кисел  Wink
Приготвях му го вместо с вода, с сок от компот и пасираните плодове. Щом сте на 7 месеца, може да го въведеш в менюто  Peace

# 2
  • Мнения: 3 042
Кисел съм давала, но си го приготвях сама с натурално царевично нишесте.
От тези готовите на Биосет съм правила веднъж на малкият и изобщо не го хареса. Но това не е от голямо значение, защото децата са с различни вкусове. По-голямо значение има това, че тези кисели съдържат различни ароматизатори и оцветители. За това ако искаш да даваш кисел си го направи ти с натурално царевично нишесте.

# 3
  • Мнения: 683
Няма оцветител, това вече го установих.

# 4
  • София
  • Мнения: 15 215
Не съм давала от готовите кисели.
Правех крем от натурално царевично нишесте и към него добавях плодово пюре или пасиран плод.

# 5
  • Мнения: 1 263
Не съм давала от готовите кисели.
Правех крем от натурално царевично нишесте и към него добавях плодово пюре или пасиран плод.
thumbsup
Бях купила и приготвила такъв готов кисел (май точно на Биосет беше Thinking но много гаден ми се видя с този пластмасово зелен цвят (вкуса не посмях да пробвам) и така и не го дадох Sick Киселът, приготвен от царевично нишесте, адаптирано мляко и плодово пюре не изисква повече време и усилия, но поне знаех какво слагам  Wink

Последна редакция: нд, 13 авг 2006, 16:25 от eremita

# 6
  • Мнения: 2 672
Не съм давала от готовите кисели.
Правех крем от натурално царевично нишесте и към него добавях плодово пюре или пасиран плод.

и аз  Wink също бисквити съм слагала или компот.
Плодът не го пасирах.

# 7
  • София
  • Мнения: 3 672
Не съм давала от готовите кисели.
Правех крем от натурално царевично нишесте и към него добавях плодово пюре или пасиран плод.
И аз така- от готовите така и не посмях да купя,защото съм чувала че не са мн.добри

# 8
  • Мнения: 7 640
в началото давах домашно приготвен кисел, тези в пакетчетата са чиста химия.
Сего вземам от кухнята, той е такъв Mr. Green предполагам

# 9
  • Мнения: 432
Точно от тези давам,от 6-я месец като навърши.Ники всички много ги харесва.Пък и са много лесни и бързи.Даже започнах да ги прибавям към гриста.

# 10
  • Мнения: 4 358
Не съм давала от готовите кисели.
Правех крем от натурално царевично нишесте и към него добавях плодово пюре или пасиран плод.
И аз така  Peace
По-късно правех кисел и с пшеничено нишесте. Взимала съм само натурално или ванилия.

# 11
  • Хасково
  • Мнения: 726
колко ли плод има в едно такова пакетче
винаги правя кисела в къщи от пресни плодове и АМ с царевично натурално нишесте- изобщо не изисква усилия като хванеш мярка вода:нишесте, опитай Grinning

# 12
  • Мнения: 600
правя от царевично нишесте, затова не купувам от този.

# 13
  • Варна
  • Мнения: 1 241
Аз давах кисели на Биосет известно време. Честно казано, не ми харесват - нито вида, нито вкуса, струва ми се чиста химия. Rolling Eyes Е, малкия ги ядеше, къде да ходи... След този "опит" почнах сама да правя киселчета на Коси - ябълка, банан, круша, дюля, каквото има.
Препоръчвам ти сама да приготвяш киселите, а готовите - само като липсва време.

# 14
  • Мнения: 1 263

Препоръчвам ти сама да приготвяш киселите, а готовите - само като липсва време.

Колко време спестява приготвянето на готов кисел? 5 секунди? 10? Crossing Arms
Едно и също е дали ще приготвиш царевично нишесте или готов кисел. Освен ако добавянето на доза адапте, 1/2 бурканче плодово пюре и разбъркването им не се счита за изключително времеемко Laughing
Е наистина, ако имаш време и не те мързи ужасно, като мен, може и да пасираш някои плод Wink

Общи условия

Активация на акаунт