На почивка с 2-месечно бебе?

  • 1 155
  • 5
  •   1
Отговори
Здравейте! Нашето момченце е на 2 месеца и 1 седмица и се чудим дали вече можем да го заведем на почивка и къде - на море или на планина. Той е доста ревлив, но пък ако сега не го заведем, няма кога  Sad Някой от вас ходил ли е с толкова малко бебенце? Моля ви, споделете опит - къде има по-усамотени местенца, може би бунгала? Че иначе направо ще разкаже играта на съседите по стая  #Cussing out Благодаря ви!

Последна редакция: ср, 05 сеп 2007, 15:52 от Тинтири-Минтири

# 1
  • Мнения: 99
Въпрос на лично мнение, ние ходихме на море с 5 месечно бебе и кака му, бяхме супер интусиазирани, по пътя не е имало проблеми, лесно се адаптира човека, спа си без проблем в преносимата кошара, която ни усигуриха от хотела, не сме го водили на плаж, само сутрин от 8 до 9,30ч заради въздуха и накрая се върнахме болни, разболя се на 8 ден, а ние се радвахме че се е адаптирал добре и т.н. Намерихме спешно педиатър който за пореден път ни каза "До две годинки децата нямат място нито на море нито на планина"Както и да го погледнеш това си е стрес за организма на такова малко човече. А и при положение че бебко е неспокоен, не бих те посъветвала да рискуваш.Предполагам и други майки ще се вкючат, виж и техните мнения и прецени сама.Успех желая и дано бебко да премине по-бързо през ревливият период Hug

# 2
  • Стрелбище-в пряк и преносен см
  • Мнения: 671
Аз нещо не мога да си представя почивка с двумесечно бебе.почивка за кого?!?Бебето
определено няма да разбере и оцени желанието на родителите си да му осигурят разнообразие.То сравнително скоро е било подложено на огромен стрес причинен от
"разнообразието" да се появи на този свят и не знам как би му се отразила нова промяна на обстановката.Щом плаче и доста,може би трябва да се търси мястото където се
чувства по9 спокойно,но това едва ли е далече от дома.А за родителите-или по-точно
за майката каква ли почивка ще бъде яденето през 3 часа и всички останали "екстри"
около едно малко бебе.Аз в такъв момент-първите месеци съм се чувствала най-спокойна в къщи със всички удобства и не бих си починала по-добре на друго място.
Все пак всеки си решава сам кога,как и къде да си заведе за пръв път детето на море,
планина или другаде.Ако се чувстваш готова да се впуснеш в това приключение-направи
го!Само го пази от рани бацили,които през лятото върлуват по морето или изобщо между много хора.Скоро ще разбереш дали си била на прав път!!!
Каквото и да решиш-успех!!!

# 3
Да, вероятно сте прави, още повече че бебчо е на кърма и обича да си хапва доста по-често - 3 часа са му рекорд. ОТ друга страна само на чист въздух истински се успокоява и спи. Ако ще да е в най-шумната и мръсна градинка, само и само да е навън. Мисля, че още отрано го свикнахме така - на 6 месеца плувах с 5 акули (!!!) - вярно, напълно безопасни - в Тайланд. Как сега да искам да си седи вкъщи? Simple Smile

# 4
  • Мнения: 184
Аз не бих рискувала да отида с толкова малко бебе на почивка  Rolling Eyes

# 5
  • Sofia
  • Мнения: 375
Да, всеки си решава сам, затова и повечко мнения не са излишни. Ето го моето.

Зависи къде и при какви условия! Аз лично бих избрала северното черноморие, от хигиенична гледна точка и заради големите жеги тези дни, които на юг сигурно се изкарват по-трудно. Някое спокойно място за семейства, а не шумен и оживен курорт. Аз водих детето си на 3 месеца миналата година. Никакъв проблем ! Също ревящо бебе, също само на кърма през най-много три часа и то по всяко време на денонощието. Половината свят си водят бебетата с тях на почивка, но не знам защо тук има по-особени схващания. Чувствахме се прекрасно и сякаш пореваваше по-рядко. А как заспиваше на шума на морските вълни!

А за това дали ще ти е почивка си зависи от теб - как приемаш нещата и как си се настроила. За мен беше достатъчно да виждам и да мириша морето и от време на време да си поплувам - хотелът ни беше на плажа, даже често прескачах само балкона, за да кърмя. Правех дъъъъъълги разходки и си починах психически!

Общи условия

Активация на акаунт