кашлица след варицела?

  • 3 205
  • 4
  •   1
Отговори
Здравейте. Синът ми е почти на 4. Преди 3 седмици се разболя от варицела. Започна и суха кашлица особено сутрин и вечер , нощем почти не. 4 сиропа пи 3ма лекари го гледаха-нищо гърдите чисти гърлото също. От варицелата било, алергия на организма. На вас случвало ли ви се е? С какво да му помогна?

# 1
  • Мнения: 399
Здравей, лекар от детското отделение в Русе ми каза, че един месец след варицела можело да се очаква реакция от страна на дихателната система. Това по повод боледуванията на малкия ми син, който наистина около един месец след варицелата (изкара я на два месеца заради баткото) имаше кашлица, но не сме се лекували сериозно. Сега страда от бронхити, но едва ли е последица, понеже преди варицелата още кашляше от излагане на студен въздух.

# 2
  • Мнения: 329
Моят син изкара варицела миналата година ноември месец и нашия педиатър ни предупреди ,че след варицелата има много последствия и че имунната защита на организма се срива напълно.При нас премина ,но след около 2 седмици се разболях ме от мононоклеоза и едва се оправих ме .така ,че бъди повече на щрек въпреки диагнозите на лекърите

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 1 048

На 2 август ни избиха  първите обриви - общо взето тежко я изкарахме пустата му варицела: 5 дни с температура /37,8 градуса - 38,5/ и с толкова много пъпки, че се хванах за главата. Наистина и при нас се появи кашлица, но още на първата седмица. И пак така гърдите и гърлото чисти. Обаче слава Богу премина много бързо - първите дни пихме Демефан, защото беше по-суха и след 4 ден малко Мукосолван и спря. А, да не забравя, че пихме и противоалергичен сироп - Зиртек.

# 4
  • Мнения: 9
От няколко дни е добре не кашля вече. Надявам се и занапред да е така.

Общи условия

Активация на акаунт