Бебо неиска попара!!!!!!!!!!!!!!!!

  • 4 017
  • 44
  •   1
Отговори
  • Мнения: 108
Бебо е вече на 8,5 месеца и неиска да яде попара. CryТрябва ли да се притеснявам?Само първите 2 дни яде и сега я плюе постоянно.Опитах да сложа плодово пюре и само така я изяде.Давайте съвети!Забравих да кажа, че я приготвям с 2 сухарчета и изтопено дирене, без захар и масло, с преварена вода. 

# 1
  • Мнения: 27 524
Не, разбира се, няма за какво да се притесняваш. Попарата не съдържа и не се състои от нищо незаменимо, което да не може да се дава и под друга форма. Не насилвай детето. Сто пъти по-добре е да му правиш грис и овесени ядки с масло и сирене.

Попара и аз не бих искала  Wink

# 2
  • Мнения: 5 790
Виктория никога не е искала да яде попара. Въобще не съм се притеснила. Правя й кус-кус със сирене, което яде с удоволствие.
Не мисля, че трябва да се притесняваш. Човекът има вкус, може да не му харесва попарата.

# 3
  • Мнения: 581
Ами подслади я малко попарката. Мойта дъщеря едно време само нея ядеше с кеф Grinning

# 4
  • Мнения: 3 356
Боби никога не е ял попара.

# 5
  • Мнения: 46 438
Спокойно, няма да се разболее детето от това, че не е яло хляб с вода  Grinning
Аз не давам попара, най-много 3 пъти да е яла до сега, има много вкусни и полезни заместители- грис, овесени ядки, пшеничени, просо, елда. Към всички прибавяш 1-2 мерителни лъжички адаптирано мляко, сиренце и масло или в сладък вариант- с плодове  Grinning

# 6
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
Няма нищо страшно,че не яде попара. Ако ти държиш вси пак  ( а и за разнообразие)
прави я с чай, малко масло и захар и става много вкусна. Моят син още
1-2  пъти седмично яде попара на закуска.

# 7
  • София
  • Мнения: 3 688
И Светльо никога не е ял попара,и аз спрях да настоявам по едно време
Правя му кус-кус както е писала Алекс1:)

# 8
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 051
Намери друго приложение на сиренето и маслото  Wink

# 9
  • Мнения: 781
Няма за какво да се притесняваш. Моята дъщеря също отказа попарата, но яде сирене и препечен хляб.

# 10
  • Мнения: 649
няма да му стане нищо и ако не прояде попара  Hug ако все пак искаш за разнообразие, аз му я правя с АМ вместо с вода, или поне с чайче и масло... аз не съм привърженик на захарта, ако искаш по-добре му слагай 1-2 лъжички плодово пюре за сладко вътре...
моят яде попара  най-много 2-3 пъти в месеца, сиренцето му го слагам на обяд в безместното пюре!

# 11
  • Мнения: 920
А ти би ли я яла така? То бебе, ама и то вкус има.

# 12
  • Мнения: 3 042
Както вече са ти казали момичетата няма от какво да се притесняваш.
Злати също не е ял попара. Започнах да захранвам, но не стигнах до никъде и се отказах. После пробвах пак  и без резултат. Така и не прояде попара.
Сиренето слагах на обяд в пюрето /сега в манджата/ или в другите закуски.

# 13
  • София
  • Мнения: 6 768
Голяма работа!!! Аз мразя това нещо и никога не съм го правила на дъщеря ми.

# 14
  • Мнения: X
Не е проблем да не яде попара, просто трябва да даваш сиренето по фруг начин, може и чисто, моята така много обича.

Можеш да пробваш с кус кус.......... обаче само сухар и сирене да ти кажа и аз не бих я яла....аз слагах и малко захар и масълце и ставаше чудна, още си хапва понякога....

Общи условия

Активация на акаунт