Тестът ЧХГ

  • 1 171
  • 9
  •   1
Отговори
Здравейте, искам да попитам, тъй като ми закъснява от  известно време и си правих два теста за бременност и двата се оказаха отрицателни, а ми се гади и ми е подут коремът и гърдите, как се прави кръвен тест и колко струва, както и за колко време стават резултатите. Също така след кой ден от закъснението е опасно в случай на извънматочна бременност да се получи кървене в корема. Имам напредвид кога трябва да отида на гинеколог за да може със сигурност да диагностицира има ли бременност и къде е ако я има? Последният ми цикъл беше на 7 юли, не се пазихме на 14 юли.

# 1
  • Мнения: 1 419
От къде си?
Инче кръвен тест могат да ти направят във всяка лаборатория. Ако цикълът ти е 28 дни, то вече може да идеш на лекар.
Колко ти е закъснението?

# 2
Аз съм от Велико Търново, тук имаме лаборатории, но се интересувам от къде се взема кръв за този тест, колко време се изследва за да разбера резултата. Закъснението по мои сметки е 8 дни.

# 3
  • Мнения: 1 419
Кръв се взема от вената и резултат трябва да имаш още същия ден - става в рамките на 2-3 часа обикновено

С това закъснение ако бях аз щях хиляда пъти да дъм отишла на лекар Grinning

Късмет и кажи после какво е станало Peace

# 4
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Кръв се взема от вената и резултат трябва да имаш още същия ден - става в рамките на 2-3 часа обикновено

За съжаление тестът не се работи в Търново,а го изпращат в София и обикновено резултатът се връща на 3-тия ден/смятай 3 работни дни/
Аз го правя в СМДЛ Медика - това е в Поликлиниката, ул. Марно поле 21.Тел. 61 41 61. Цената е 14,50/включва и таксата за вземане на биол.материал. Кръв се взема от вената.
Успех  bouquet!

# 5
А на някой случвало ли му се е да има отрицателен тест за бременност и извънматочна такава?

# 6
  • Мнения: 7 640
А на някой случвало ли му се е да има отрицателен тест за бременност и извънматочна такава?
при всяка бременност- вътре, извън маточна и мола, вЧХГ тестът се позитивира

# 7
Аз имам предвид дали уринарен тест би показал положителен тест в случай на извънматочна бременност?

# 8
  • Мнения: 1 419
Да, хормонът си е там независимо дали плода е в или извън матката

# 9
  • Мнения: 434
Здравейте,
На мен ми се е случвало.. 2 отрицателни теста за бременност (на 5ти и на 10ти ден от закъснението), но като се има в предвид че съм имала поликистозни яйчници и нередовен цикъл в следствие от това чак на 20тия ден от закъснението репих да ида на лекар... Оказа се че съм бременна в 5-та седмица.. а очаквах пак някоя кистичка по яйчника да ми забавя цикъла... Много се зарадвах макар и непланувана бременност и много изненадваща, но не задълго.. В последствие от неправилни съвети на лекари и големите специалисти в Шейново направих спонтанен аборт. Възможно е и да не са виновни, но не смятам че отношението с което се отнасят към пациентите, които не си плащат трябва да бъде такова...

Да не се изместваме от темата обаче... При отрицателен тест е възможна бременност.. при това съвсем нормална.. Аз съм жив пример затова.

Общи условия

Активация на акаунт