При бременност усещали ли сте това?

  • 3 749
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 256
Стана ясно, че втвърдяването на корема е вид контракция. Случвало ли ви се е да усещате ниско долу в корема леко боцкане, което наподобява усещането при вземане на цитонамазка. Случва ми се по  няколко пъти на ден-основно, когато се движа.Като удряне от ток е, ама лекичко.  Дали пък бебето не се докосва до матката и това да причинява усещането? newsm78
За такава дреболия да звъня ли на лекарката ми?

Поздрави на всички ви  Hug

# 1
  • Мнения: 1 294
Според мен от растежа на матката и два това усещане  bouquet

# 2
  • Мнения: 124
Здравей,Elimira!Това,закоето пишеш най-вероятно е от разтягане на матката,но ако болките са чести и неприятни се консултирай с гинеколога си!Почивай си повечко!

# 3
  • Мнения: 2 274
    На мен ми се случва да имам такива пробождания когато се изморя! Доки ми каза, че това е защото ми е много чувствителна матката! Ако освен пробожданията имаш и контракции и не пиеш нищо за тах те съветвам да се консултираш с гинеколожката си!
  Лека бременност!   bouquet

# 4
  • Мнения: 508
В 8м. и половина съм и ми се случва да усещам леко пробождане, но мисля , че е съвсем нормално.

# 5
  • Ямбол
  • Мнения: 1 092
Случвало ми се е понякога след по дълго стоене права.
Мисля, че не е нещо от което да се притесняваш
Най-добре другият път като имаш консултация да си питаш лекарката  Peace

# 6
  • Мнения: 69
и аз имам доста често такива , но по принцип пия магнерот 3*1 на ден и си почивам, така че оведоми доктора за болките си.

# 7
  • София
  • Мнения: 1 230
В последните месеци от бременността ми, по няколко пъти на ден ми се случваше да усещам подобни бодежи. Това е от разтягането на матката. Не се притеснявай. Лека и приятна бременност Wink

# 8
  • Мнения: 429
Последната ти грижа трябва да е дали притеснявах лекарката си за дреболия. Имала съм такива усещания, това може да значи, че се претоварваш повече и трябва да лежиш и да си почиваш. Обади се на докито, тя най-добре знае. И лека бременност   bouquet

# 9
  • Мнения: 476
Аз не бих се тревожила. Докато бях бременна можех да приложа списък със странни усещания, каквито не съм имала до този момент, само че някой дори не можех да ги опиша - то не бяха боцвания, потръпване, разтягане, гъдел, изпъване и пр. Simple Smile
И все пак, ако се притесняваш на следващия преглед и кажи какво усещаш.

# 10
  • Мнения: 160
да,от 8-мия  месец  на бременноста почти всеки ден  усещам  прерязвания ниско долу,и докато не седна или полегна за минута-две не минават ,взимам и но-шпа по 3 на ден
 леко  бременеене Peace

# 11
 Досега не ми се е случвало обади се да питаш все пак

# 12
  • Мнения: 2 152
На мен ми се е случвало и сигурно и занапред ще усещам подобно нещо...

# 13
  • Мнения: 154
Аз не бих се тревожила. Докато бях бременна можех да приложа списък със странни усещания, каквито не съм имала до този момент, само че някой дори не можех да ги опиша - то не бяха боцвания, потръпване, разтягане, гъдел, изпъване и пр. Simple Smile

     
     
    И аз така  Peace

# 14
  • Мнения: 2 309
Случваше ми се, но пък аз имам скъсена и отпусната шийка, всички се чудеха как ще износя бебето, пък това се оказа накрая най-малкия проблем. Пиех Папаверин и Магнерич  в конски дози, консултирай се с лекаря си, въобще за всяко неразположение трябва да го питаш.


Слънчо, много ти е сладко детенцето Hugнаправо да го изпапкаш.

Общи условия

Активация на акаунт