Витамин С

  • 4 273
  • 27
  •   1
Отговори
  • Мнения: 191
При летни настинки и хрема даването на витамин С помага организмът на детето да се пребори.
Въпросът ми е колко дена подред може да се дава на дете на 1 год и 3 месеца по една 2 мл ампула витамин С?

# 1
  • Мнения: 1 942
Лекарката ми каза да давм 10 дена и после да почине малко.

Незнам дали помня правилно, но вит. С няма как да се предозира.  newsm78

# 2
  • Мнения: 495
на нас веднъж ни бяха изписали - 5 дена
ама защо изкуствен - по-добре давай прясно изцедени сокове
ябълка, портокал, морков + червено цвекло....
може да се предозира, ако е изкуствен, т.е. не е приет в естествен вид от храната
ако е в естествен вид - организмът сам си "взема" колкото му трябва

# 3
  • Мнения: 7 106
Не може да се предозира, защото е водоразтворим и излишното се изхвърля с урината, но това не означава че трябва да се пие базразборно  и в количества непрепоръчани от лекар.

# 4
  • Мнения: 4 150
5 грама витамин С може да увреди бьбреците и да доведе до камьни или песьчинки с болка и температура.
Синтетичен витамин С доzа е около 1 грам дневно беz последствия.
От плодове няма ограничения zа доzата.

# 5
  • Мнения: 191
Благодаря на всички, които отговорихте на запитването ми.

# 6
  • Мнения: 93
Десет дни можеш да даваш 2 ампули по 2ml.на ден.

# 7
  • Мнения: 14
             Витамин С- има проблем,ако детето е кръвна група 0!Може да предизвика кръвоизлив!

# 8
  • Мнения: 7 640
Лекарката ми каза да давм 10 дена и после да почине малко.

Незнам дали помня правилно, но вит. С няма как да се предозираnewsm78
няма, защото се изпикава.
Но можеш да подкиселиш прекомерно урината и
Ако се дава допълнително витС,
задължително се дава и много вода!

# 9
  • Мнения: 93
Моето дете е кръвна група 0 и съм и давала не е имала проблеми.Витамин С се изхвърля от организма когато е в повече.Това е единствениа Витамин които не се задържа в организма ако е в по големи количества

# 10
  • 1st floor
  • Мнения: 9 098
5 грама витамин С може да увреди бьбреците и да доведе до камьни или песьчинки с болка и температура.
Синтетичен витамин С доzа е около 1 грам дневно беz последствия.
От плодове няма ограничения zа доzата.
И аз така съм чела някъде. Всъщност колко грама има в 1 ампула от 2 мл./а в 1 таблетка "обикновен" вит. С/?
И някой знае ли от какава възраст могат да се дават таблетки? newsm78

# 11
  • Мнения: 4 150
Цитат
Витамин С- има проблем,ако детето е кръвна група 0!Може да предизвика кръвоизлив
!
Подкрепям.Това може рядко да се намери да се про4ете.Поzдрави от друголандия Simple Smile

Гериии,
Зависи от фирмата.Има таблетки от по 30мг до 500мг.Има и на прах.Има и те4ен.Неzнам в ампула колко мг са... Sad
Когато могат добре да гьлтат таблетки,тогава... Wink

# 12
  • 1st floor
  • Мнения: 9 098
Случайно чух в аптеката, как аптекарката обяснява на една майка , че таблетките не стават за деца под 3 години, защото са киселина. И се чудех не е ли и вит. С в ампули също киселина?

# 13
  • Мнения: 7 640
Вит.С е само киселина- аскорбинова. Според някои проучвания, разтворът в ампулите не се резорбира от организма- т.е. няма смисъл да се дава през устата.
В ампула от 2мл има 200мг, а в 5мл- 5ддмг.

Кажете сега какво общо имат кръвните групи newsm78

# 14
  • Мнения: 408
Хей, в най-близката аптека ще ви обяснят най-точно. Убедила съм се, че стане ли въпрос за лекарства не всички лекари са достатъчно компетентни. Например на малката бяха изписали Цефзил 250мг-2х5мл на ден. Това прави 500 мг на ден, а в листовката ясно си пише-по 20мг на кг за целия ден-т.е. при нас излизаше не повече от 200мг #Crazy.

Общи условия

Активация на акаунт