Въпрос за захранването

  • 624
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 434
Здравейте мами,
Моето момче е на адаптиано мляко от самото раждане, първо пи Фризолак а после Фризовом защото повръща много, все още си пие Фризовома и е много добре! На няколко места четох че повръщащите бебета е добре да се захранят с каша обогатена с желязо а не със сок защото сока провокира повръщането! Моля да ми дадете съвет защото очевидно педиатърката няма да помогне много след като на 40-тия ден ми каза да давам сок! Благодаря предварително

# 1
  • Мнения: 5 790
Като ти гледам лентичката, май е рано за захранване.
Когато решиш да захранваш, можеш да започнеш с оризова каша, която не дразни коремчето. 

# 2
  • Мнения: 1 284
каква е тая оризова каша има ли марка така ли пише на кутията или е нещо домашно?

# 3
  • Мнения: 46 434
При дете, което има проблеми, най-добре да се започне захранването на 6 навършени месеца, както вече Алекс1 е споменала- с оризова каша.

petia_p_p, аз готови купувах, но не помня на коя марка, май всички имат оризова  Thinking

# 4
  • Мнения: 27 524
При дете, което има проблеми, най-добре да се започне захранването на 6 навършени месеца, както вече Алекс1 е споменала- с оризова каша.

Това е и моето мнение. Поздравявам те, че не слушаш в случая педито си и питаш тук  Hug

# 5
  • Бургас
  • Мнения: 10 810
Можеш и да си купиш кафяв ориз и да го смелиш на брашно.Кашата става много бързо на котлона,но ако не ти се занимава има и готови каши.А за сокчетата които препоръчват педиатрите...има много изписано...да си ги пият те.

# 6
  • Мнения: 434
Аз не смятам да захранвам още, ще поизчакам да стане  на около 5 месеца, но исках да съм готова с отговорите на въпросите си за да съм подготвена!!! Wink

# 7
  • Мнения: 495
да, рано ви е за захранване
в кашите има добавени желязо и др. важни съставки, не се притеснявай
препоръчвам ти на "Нестле"

# 8
  • Мнения: 127
аз започнах с  безмлечна оризова каша на милупа, т.к. такова мляко пие моето бебе.приготвя се много лесно и бързо.на една супена лъжица суха субстанция добавяш около 20мл мляко, разбъркваш и готово. от тази кашичка даваш на бебето 1 лъжичка да опита, на другия ден увеличаваш с мъничко.но това се дава при навършени 4 месеца, а може и по-късно към 5-ти , 6-ти мес.

# 9
  • София
  • Мнения: 4 966
да, рано ви е за захранване
в кашите има добавени желязо и др. важни съставки, не се притеснявай
препоръчвам ти на "Нестле"
И Хип са хубави и без захар.

# 10
  • София
  • Мнения: 663
Като ти гледам лентичката, май е рано за захранване.
Когато решиш да захранваш, можеш да започнеш с оризова каша, която не дразни коремчето. 
Peace

Общи условия

Активация на акаунт