Червено петънце от раждането

  • 2 366
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 51
Здравейте момичета!Искам да ви попитам за нещо-след раждането на моето момченце му остана едно червено петънце точно под носа.Знаете ли за колко време изчезва и дали изчезва напълно?И мога ли да го мажа с нещо, за да избледнее по-бързо?Надявам се темата да не се повтаря-търсих във форума, но не успях да намеря нищо.Благодаря ви!

# 1
  • Мнения: 5 790
Виктория имаше огромно червено петно на клепача на едното око. Изчезна от само себе си, без да го мажа с нищо за около 6-7 месеца. Сега няма и следа от него.
Не знам с какво може да се маже.

# 2
  • Мнения: 2 663
И моето дете има такова петно, но на челото.Допитахме гсме до специалист, който каза,че до към 8 месец трябва да изчезне от самосебе си.Но ако има и отзад на главичката там ще си остане.

# 3
  • Мнения: 492
И моята дъщеря имаше на клепача.Някъде към четвъртия месец изчезна - не съм мазала с нищо.

# 4
  • Мнения: 7 837
Самуил има такова под дясното ухо. Само леко избледня, но все още не е изчезнало.
.

# 5
  • Мнения: 3 356
На моят синковец едното око му беше цялото червено,плюс челото.На окото изчезна за 4-5 месеца,на челото още се вижда бледо,а като се ядоса и се разпищи-става ярко червено.
Имаше и отзад на главичката но към 5 месец изчезна.

# 6
  • Мнения: 509
Може да го сметнете за бабини деветини, но в моето семейство е имало такива петна и разни тикове при някои бебета и са се оказвали от уплаха. Майките са си спомняли цялата ситуация на уплахата всеки път докато са кърмили бебето, но трябва да стане веднага след раждането до няколко месеца - докато изчезне петното. Не сте длъжни да вярвате, но нищо не пречи да помислите и да опитате.

# 7
  • Мнения: 8 917
Здравейте момичета!Искам да ви попитам за нещо-след раждането на моето момченце му остана едно червено петънце точно под носа.Знаете ли за колко време изчезва и дали изчезва напълно?И мога ли да го мажа с нещо, за да избледнее по-бързо?Надявам се темата да не се повтаря-търсих във форума, но не успях да намеря нищо.Благодаря ви!
Израства се. Гери имаше такова на челцето между веждите - дори не разбрах кога изчезна Mr. Green

# 8
  • София
  • Мнения: 39 755
Зависи, при едни деца минават по-бързо, при други по-бавно.
Дияна се роди с червено петно под мишницата, в областта на сърцето. Педито го определи като хемангиом. Мина за няколко месеца (7-8). Дребната има и друго петно, на бедрото. До преди няколко месеца беше бледо, сега вече не се забелязва.

# 9
  • Мнения: 1 860
Габи имаше 3 петна. На клепача, на челото и на вратлето. Първите две изчезнаха, а последното вече е почти незабележимо.

# 10
  • Мнения: 1 101
Аз не мога да разбера за какво точно петно става дума...Но Дени се роди с белег точно между веждичките. Под формата на буквата V, като плаче се зачервява, иначе изглежда все едно се е ударил и е синьо-червено. Хората постоянно ме питат къде се е ударил. Казаха ми, че до 1 г. щяло да избледнее и да изчезне, но още се вижда. И според мен дори не е започнало да избледнява даже, но според някои хора е по-бледо. Има и отзад на тила няколко такива петна но те поне не се виждат.

# 11
  • Мнения: 292
Не прави нищо - само ще си изчезне! И ние имахме - ма клепача и на вратлето ... Сега сме на 9 месеца - не помня кога са изчезнали - не си разваляй удоволствието с подобни мисли - ще изчезне Wink

# 12
  • на брега на Дунав
  • Мнения: 1 571
Повечето родилни петънца изчезват сами с времето, не е нужно да се мажат с нищо. Дъщеря ми имаше едно на единия клепач,  друго точно между двете оченца (в десятката  Joy) и едно отзад на вратлето под косичката. Всички с изключение на това на вратлето изчезнаха. 

# 13
  • Мнения: 27 524
Няма с какво да се маже, това е от хормонално натрупване, предадено от майката при раждането. До двегодишна възраст тези петна изчезват, те не са като родилните, които остават за цял живот. Или поне ще избледнее много и ще се вижда когато е ядосан и под напрежение. Моят син има такова грамадно точно по средата на челото и отзад на врата. Вече е почти на годинка, а все така си стоят. Но след още една година се надявам да ги няма. Не се притеснявай, важното е да ти е здраво детенцето, това са бели кахъри и после, ако останат, ще му казваме "чар"  Grinning

# 14
  • Мнения: 559
И ние имаме от раждането на вратлето, педито каза, че като започне да сяда ще се махне, ама не. Все още си е там.

Общи условия

Активация на акаунт