За бозата

  • 3 193
  • 22
  •   1
Отговори

Анкета

При по-нежен стомах , да давам ли боза? (много го кефи)

Опции:

  • Мнения: 3 356
На зверчето много му хареса бозата,като му дадох да пробва днес.Обаче му е нежен стомаха и ме е страх да не получи силни колики(още се имаме от време на време).Да му давам ли по-мъничко,или да изчакам?

# 1
  • Мнения: 5 790
Аз не бих дала. Според мен му е рано още. Но ти си преценяваш.

# 2
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
И при супер здрав стомах не бих дала!Не заради опасност от колики, амаи заради състава на самата боза.Най-вече - избягвам да давам сладко!

# 3
  • Мнения: 3 042
Злати е на почти 2г, но още не съм му давала боза. Не мисля и да му давам скоро.

# 4
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Аз не бих дала още. Бозата е много сладка и калорична и много се тлъстее от нея. Децата я харесват много. Имам приятелка, чиято дъщеря не заспиваше вечер без шише с боза. Ела да я видиш сега какво бозяно коремче си има.

# 5
  • Мнения: 27 524
Ела да я видиш сега какво бозяно коремче си има.

 Joy Лиляна, ще ме скъсаш с твоите епитети. Ми така е, вместо бирено да й правят, те...боза. Аз като дете също много обичах бозата. Интересна ми е темата, понеже нямам идея как точно се прави боза. Не е ли чрез ферментация на хмела?  Thinking

# 6
  • Мнения: 46 437
Без значение от стомаха, не бих дала дори да си близне Simple Smile

# 7
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
нямам идея как точно се прави боза  Thinking
Нали съм ти длъжница за кошничките Laughing, ето как се прави боза:
 5 л вода
2 чаши брашно
2 чаши захар
1 чаена чаша боза или специално приготвена закваска
 Брашното се препича до бледорозово, като се внимава се да не прегори ( бърка се по време на печенето). Разтваря се в малко хладка вода. Така получената смес се изсипва в съда с останалото количество вода и се поставя на огъня. Добавят се двете чаши захар и се бърка, докато заври. След завирането продължава да се бърка в продължение на 5-6 минути. Оттегля се от огъня, охлажда се и след това се досипва или 1 чаша боза, или 1 чаша от предварително приготвената закваска. Съдът се държи 2-3 дена на топло да ферментира, след което се налива в бутилки и се съхранява в хладилник.

# 8
  • Мнения: 27 524
Били, ти съвсем ме ошашави. Дори не знаех, че може да се направи и в домашни условия  Shocked За тук е идея...но защо не е полезна, не разбрах. Само заради сладкото ли?

# 9
  • Мнения: 649
Биляна, туй сериозно ли   #Crazy наистина ли може и в къщи да си направиш боза  Crazy и аз много я обичам бозата, като се пребера в БГ редовно си купувам... а на малкият не съм се замисляла дали може или не newsm78 (не съм му давала още де)...  но определено е много сладка, а с тази ферментация то май като алкохол ще стане  Rolling Eyes

# 10
  • София
  • Мнения: 15 198
Още не съм давала боза и не се очертава скоро да дам. Аз самата не се сещам да купя такова нещо за в къщи, така че няма да я пропие в домашни условия. Grinning

# 11
  • Мнения: 883
Момичета, бозата е чудесно бебешко питие, НО!!! Но сега бозата се прави с подсладители и по тази причина не е препоръчителна за малки деца. Никой производител не е луд да слага захар. Ако си направите в домашни условия със захар... тогава може и да се съглася. Аз на моят син и сега много рядко му купувам.

# 12
  • Мнения: 46 437
Момичета, бозата е чудесно бебешко питие ...

Ферментиралите напитки не са никак подходящи за деца, а за бебета въобще не става дума  Confused

# 13
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 051
Давала съм боза 2-3 пъти, колкото да опита. Не е затлъстяла  Mr. Green

# 14
  • Мнения: 6 390
не бих дала  newsm78
мисля че е доста
Цитат
Ферментиралите напитки не са никак подходящи за деца
Peace Peace Peace Peace

Общи условия

Активация на акаунт