Някой вземал ли е Клостилбегит?

  • 15 157
  • 24
  •   1
Отговори
  • Мнения: 8 905
Здравейте, момичета!
Някоя от вас приемала ли е медикамента Клостилбегит?
Гинекологът ми го предписа, за да ми се регулира цикъла, който обикновено продължава 30-32 дни за разлика от нормалните 28. Притесни ме едно изречение от листовката на лекарството. Нещо, за което и гинекологът ми ме предупреди. Пише, че при жените, приемали Клостилбегит много често се случва многоплодна бременност.
Тъй като вече имам едно дете, мисълта за близнаци ... някак не мога да я възприема  Embarassed
Така и не съм започнала да го пия.
Вие какви наблюдения имате върху този медикамент?

# 1
  • Мнения: 1 419
Много сме тези, които сме приемали.
Но Клостила не е за регулиране на цикъла, а за стимулиране на овулация. Ти с какъв проблем си отишла там и лекаря обясни ли ти защо точно Клостил трябва да пиеш? на твое място нв бих се безпокоила за това дали ще ми е едноплодна или многоплодна бременността, а дали това е вярното лекраство за мен  Wink

# 2
  • Мнения: 493
Аз съм пила.предписа ми го лекарка,която май изобщо не знаеше за какво е това лекарство.сега съм с 2 кисти и разбъркани хормони.така че много внимавай.потърси и друго лекарско мнение или изчакай да се включат другите момичета да ти обяснят.не е майтап работа.а и се пие само няколко пъти в живота.направи си извод.

# 3
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 991
Аз лично не съм приемала Клостилбегит, въпреки че ми го изписаха. Той не е безобиден. И както е казала Ая, лекарството се пие за стимулиране на овулацията, а не за регулиране на цикъла. Аз не виждам какъв смисъл има да ти се регулира дължината на цикъла от 32 на 28 дни  newsm78 Дължина от 32 дни си е в реда на нещата, важното е да имаш овулация и нормална дължина на лутеалната фаза.

Това изречение ти го копирам от форума на Зачатие:
Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа.
Освен това докато трае стимулацията е хубаво да те следят на вагинален ехограф, за да видят как се развиват фоликулите и да таймират овулацията.

# 4
  • Мнения: 24
На мен гинеколога ми го изписа след като му казах, че искам да забременея.Естесвено първо ме прегледа.Пих го 2 месеца и вече съм бременна.Когато отидох на лекар, наитина лекарката видя 2 зародиша и аз много се зарадвах.Но на следващия за съжаление единият беше спрял да се развива и така останах с едно зародишче.Не знам обаче дали многоплодната бременност при мен се дължи на това хапче или на факта, че в рода си имаме близнаци.

# 5
  • Мнения: 8 905
Много благодаря за отговорите!
Аз отидох на гинеколог, тъй като последния път менструацията ми продължи само 3 дни от нормалните за мен 4-5. И освен това, преди да ми дойде имах съмнения за бременност. Докторът почти не ме изслуша.   #Cussing out Изписа ми това лекарство, за да ми се регулира цикъла - точно така каза.
Аз също не смятам, че с цикъл от 32 дни съществува някакъв проблем. А той винаги е бил с такава продължителност. Дори преди първата ми бременност беше съвсем нередовен. Опитвам се да забременея едва трети месец.
Нещо никак не ми вдъхна доверие този гинеколог.
Аз също забелязах, че са дадени прекалено сериозни странични ефекти за това лекарство.
Засега няма да го пия.

# 6
  • Мнения: 1 419
Сменяй лекаря  Peace

# 7
  • Мнения: 902
Аман от безумни лекари. Хапчетата за бонбони ги имат. (това е OFF)

Смени лекаря и друг път преди да започнеш прием на лекарства, отиди поне за още едно мнение.Иначе рискуваш не многоплодна бременност, а липса на всякаква.

Клостилът може да обърка тотално хормоналният ти баланс, а е предпоставка и за развитие на рак при прекомерна и неуместна употреба. И НЕ е лекарство за регулиране на цикъла, а за стимулация на яйчниците да произвеждат повече фоликули, респективно яйцеклетки.

Клостил се приема само при доказана
1.проходимост на маточните тръби (иначе, къде да отидат тези яйцеклетки като са им в ремонт 2.маршрутите да матката?!),
нормална спермограма на съпруга (иначе няма кой да свърши работата по оплождането), 3.овулация, установена чрез ултразвукови прегледи.

# 8
  • София
  • Мнения: 35 814
Peace Сменяй лекаря

# 9
  • Мнения: 260
Аз съм пила Клостилбегит-но той е за стимулиране на яйчниците и определено при мен подейства доста добре.НЕ Е ЗА РЕГУЛИРАНЕ НА ЦИКЪЛА. Naughty

# 10
  • Мнения: 4 915
Още един глас за смяна на лекаря.  Crossing Arms
Клостилбегит се пие за стимулиране на овулацията и задължително се проследява с видеозон растежа и пукането на фоликулите, дозата се променя взависимост от реакцията на организма и при получаването на функционални кисти /неспукани фоликули от предния цикъл/ се предписва друг медикамент.

Освен това не виждам нищо обезпокоително в цикъл от 32 дни и по-кратка с 1-2 дни менструация - може да й е повлияло твоето емоционално и физическо състояние, промяна на климатичните условия и т.н....
 

# 11
  • Мнения: 162
Здравейте момичета!
Бях във форума близнаци но там не научих това което ме интересува. Савсем случайно попаднах на вапроса за клостилбегит. Ей PETYGS ти си случея който ме впечатли. Аз сам някаде 5- 6 г.с. /вчера бях на лекар / и ми откриха две плони сакчета - в едното със сигурност има зародиш а за другото не са сигурни. Аз също пих Клостилбегит и се чудя дали този резултат не е от него защото в рода си нямаме близнаци. Аз имам дете на 11 и не съм очарована от мисълта за две бебета. Нито пък мога да се грижа за две едновременно. Знаете ли може да ви звучи гадно но се моля едното да е само сакче без зародиш защото в противен случаи ще трябва да направя нещо за което после ще ми е много криво. Затова PETYGS моля те кажи ми в коя седмица ти откриха че едното не се развива? И обясни ли ти твоя лекар нещо повече по вапроса

# 12
  • Мнения: 3 715
Такива изказвания просто ме хвърлят в оркестъра!

# 13
  • Варна
  • Мнения: 841
Здравейте момичета!
Бях във форума близнаци но там не научих това което ме интересува. Савсем случайно попаднах на вапроса за клостилбегит. Ей PETYGS ти си случея който ме впечатли. Аз сам някаде 5- 6 г.с. /вчера бях на лекар / и ми откриха две плони сакчета - в едното със сигурност има зародиш а за другото не са сигурни. Аз също пих Клостилбегит и се чудя дали този резултат не е от него защото в рода си нямаме близнаци. Аз имам дете на 11 и не съм очарована от мисълта за две бебета. Нито пък мога да се грижа за две едновременно. Знаете ли може да ви звучи гадно но се моля едното да е само сакче без зародиш защото в противен случаи ще трябва да направя нещо за което после ще ми е много криво. Затова PETYGS моля те кажи ми в коя седмица ти откриха че едното не се развива? И обясни ли ти твоя лекар нещо повече по вапроса

Скъпа Кремена, разговаряй с лекаря си по този въпрос, защото тук подобни постинги не се толерират. Момичетата в този форум безумно желаят дете и две и три накуп и на мен самата ми се обръща стомаха, като чета подобни изказвания, не е етично.
Моля, не  ме  разбирай погрешно! Peace

# 14
  • Мнения: 162
О.к на никого не се сърдя.
Само искам да ви кажа че и аз като вас чаках три години и половина да забременея - така че това не е нежелана бременност. Само че две са ми твърде много. Както вече казах имам дете на 11. Нито имам баби които да ми помагат, нито имам достатъчно средства за да си наема жена да ми помага. Знам какво ще кажете че който иска намира начин. Само че аз не съм съгласна. След като едно семейство е решило да има деца то трябва да им осигури добър живот и образование а не като малцинствата само да ги създаваме а да не можем да им осегурим това от което имат нужда. Познавам семейства на бизнесмени които се страхуват от повече от две деца а какво остава за нас обикновените хора. И не знам защо сте толкова надъхани и само между вас във форумите ли си общувате? Не сте ли чели статии за това колко рискова е бременноста с близнаци? Как се раждат в повечето случаи преждивременно и с ниско тегло? Как при тях аномалиите са много по чести отколкото при един плод? И накрая колко голяма е вероятността едното бебе да се роди мъртво? Наистина ли сте готови да преживеете всички тези притеснения  и накрая/ недай си боже / да се случи нещо което може да бъде ужасно - ако е така значи вие сте смели жени и аз ви се възхищавам. Само че аз не съм толкова смела. Извинявам се ако тона ми е бил рязък но очаквах тук да намеря разбиране и да получа отговор на въпросите които ме вълнуват но явно нямя дя стане.   Вие се живеете в някакъв собствен свят и не търпите мнение различно от вашето. Само че ние сме хора и сме различни въпреки че понякога имами едни и същи желания.
 

Общи условия

Активация на акаунт