козметиката на ТАЛОДЕРМА - 3

  • 44 828
  • 704
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 254
здравейте мили мои дами  Heart Eyes  Hug

след едноседмична отпуска и ревизия на предишните две теми, пускам трета, но този път с малък пътеводител към предишните 2 теми така, че да можете да намерите вътре онова, което желаете по-лесно. Ако имате предложения да опиша темите по друг начин - приемат се  Flutter

В козметиката на ТАЛОДЕРМА можете да откриете:

стр. 5 - обекти, които продават Талодерма в Хасково
стр. 7 - адресите на магазини Лечител в Пловдив
стр. 8 - адрес на м-н Лечител в Русе
стр. 8 - как да направим тест за съвместимост с нашата кожа
стр. 10- аптеки и обекти в Стара Загора
стр. 11 - аптеки и обекти в Габрово
стр. 15 - адрес на м-н Лечител в Плевен
стр. 16 - Розовото масло и аромотерапията
стр. 17 - Здравецовото (Гераниево) масло и аромотерапията
стр. 18 - Характеристики на отделните типове кожа
стр. 19 - Характеристики на различните състояния на кожата


А в козметиката на ТАЛОДЕРМА - 2 :
стр. 1 - ЦЕЛУЛИТЪТ! Какво представлява, типове целулит, характеристики и процес на образуване
стр. 1 - Крем Magic from the Antarctic Sea ® и повече заANTARCTICINE ®
стр. 2- Лавандуловото масло и ароматерапията
стр. 3 - Маска за мазен тип кожа и при акне - как да я използваме правилно, коментар
стр. 3 - аптеки и обекти в София
стр. 3 - Species balcanica ® - Аромо-билкова възглавничка - Ободряваща
стр. 4 - аптеки и обекти в Ямбол
стр. 4 - повече за ЧУВСТВИТЕЛНАТА кожа
стр. 4 - състав и действие на новите:
RL - крем за околоочния контур с екстракт от Ройбос
RL - крем за ръце с екстракт от Ройбос

стр. 4 - аптеки и обекти в Пловдив
стр. 7- адресите на м-ни Лечител в София
стр. 8 - "нашата" система за борба с врастналите косъмчета
стр. 8 - бар-кодове на продуктите на Талодерма ООД
стр. 10 - аптеки и обекти в Монтана и Кърджали
стр. 11 - био-активните съставки, които към момента влагаме в нашите продукти
стр. 14 - аптеки и обекти в Димитровград
стр. 15 - PROTECTA ® - крем 50+ и крем 50+ KIDS
стр. 16 - PROTECTA ® - 2006, продукти и състав
стр. 18 - аптеки в Балчик
стр. 20 - аптеки в Бургас
стр. 21 - аптеки в Стара Загора
стр. 22 - списък на настоящите ни продукти и техните съставки
стр. 22 - още за крем Магия
стр. 23 - състав и действие на новите:
RL - тоалетно мляко с екстракт от Ройбос
RL - тоник с екстракт от Ройбос
RL - боди лосион с екстракт от Ройбос

стр. 24 - разликата между Крем за крака и напукани пети, Мляко за крака и напукани пети и Еудермол - 10
стр. 27 - аптеки в Благоевград

 Hug
Освен това, пускам с охота справки в системата къде най-скоро във вашия град е закупуван определен продукт - "Искайте и ще ви се даде."  Mr. Green

Надявам се искрено, че 2-те "теми", с които ще започна настоящата, ще са ви интересни и от полза.

  bouquet кожа и хиляди благодарности на всички ви!
Веси.

Последна редакция: ср, 25 окт 2006, 20:49 от kopche

# 1
  • Мнения: 1 254
crossamia, Biridonchella, svetlya и Грушенка - отговрите на въпросте ви са в козметиката на ТАЛОДЕРМА - 2
 Peace


Постингите, които ще пусна са на тема:
1. Наносъставките в козметиката - "Малки съставки - голям риск!"
и
2. Забранява се влагането на 22 багрила по Директива Directiva 2006/65/EC. Съгласно чл. 3 от посочената Директива до 01.09.2006 забраната трябва да влезе законово в сила, а съгласно чл. 2 - до 01.12.2006 от пазара да се изтеглят всички количества, съдържащи тези багрила.

# 2
  • Мнения: 811
разписвам се Mr. Green

Веси  Heart Eyes

# 3
  • Мнения: 1 798
Веси,  има ли кремове за пъпките по лицето Sad или просто за мазна кожа?
Новата тема е систематизирана чудесно, благодаря ти  bouquet

# 4
  • Варна
  • Мнения: 10 782
И аз имам въпрос към Веси: околоочния гел с Ройбос става ли за моите почти 30 год.?

# 5
  • Мнения: 1 798
И аз имам въпрос към Веси: околоочния гел с Ройбос става ли за моите почти 30 год.?
Киса, аз съм страшна фенка на този гел Hug, на 27 г съм.Има и крем с ройбос, с левче май беше по-скъп.В `Лечител` ми казаха , че е малко по-силен .

# 6
  • Мнения: 5 140
И аз имам въпрос към Веси: околоочния гел с Ройбос става ли за моите почти 30 год.?

Става и е супер, вземи си го няма да сгрешиш. Peace

# 7
  • Варна
  • Мнения: 10 782
И аз имам въпрос към Веси: околоочния гел с Ройбос става ли за моите почти 30 год.?

Става и е супер, вземи си го няма да сгрешиш. Peace

ОК.  Grinning

# 8
  • Мнения: 5 140
И аз имам въпрос към Веси: околоочния гел с Ройбос става ли за моите почти 30 год.?

Става и е супер, вземи си го няма да сгрешиш. Peace

ОК.  Grinning

Сериозно, в момента го ползвам и наистина има някаква промяна.
Само, че аз не го плзвам сутрин и вечер, по някога забравям.

# 9
  • Варна
  • Мнения: 10 782
И аз имам въпрос към Веси: околоочния гел с Ройбос става ли за моите почти 30 год.?

Става и е супер, вземи си го няма да сгрешиш. Peace

ОК.  Grinning

Сериозно, в момента го ползвам и наистина има някаква промяна.
Само, че аз не го плзвам сутрин и вечер, по някога забравям.

Моя понеже свърши, а го ползвах всяка сутрин.

# 10
  • Мнения: 5 140
Аз го слагам, когато се сетя, понякога сутри, понякога вечер.
Е ти като си го имала, защо питаш дали става за теб, нали си го ползвала.

# 11
  • Варна
  • Мнения: 10 782
Аз го слагам, когато се сетя, понякога сутри, понякога вечер.
Е ти като си го имала, защо питаш дали става за теб, нали си го ползвала.

Ами, имала съм. Имала съм, ама крем, не гел и на Арома, не на Талодерма.  Laughing

# 12
  • Мнения: 1 254
ха-ха-ха-ха-ха  Mr. Green
хубавка дискусия сте заформили  Hug

И аз имам въпрос към Веси: околоочния гел с Ройбос става ли за моите почти 30 год.?

става!  Grinning
въпросът е какво искаш да третираш!? Ако вече искаш да загладиш мимически бръчици, по-добре се насочи към околоочният крем, защото е дообогатен с масла от кайсиеви ядки и гроздови семки, които са изключително подходящи за околоочната област и възвръшат виталитета на кожата и нейните бариерни функции и еластичност. Ако пък искаш да тертираш упорити тъмни кръгове и/или подпухвания, вземи си Нощният крем за около очи на Талодерма - колаген + екстракти от Див кестен, Глог, Слез, Ружа + вит. А и Е и можеш да го полагаш на цялото лице вкл.
Ако мислиш, че просто искаш да поддържаш добра хидратация и микроциркулация в зоната около очите - гелчето  Wink
А можеш да караш с такава комбинация - гелчето с Ройбос на цялото лице нощем и нощният околоочен крем с колаген също на цялото лице, след гела.
През деня дневният крем поред типа кожа, а около очите по твоя преценка - или гелчето, или кремчето. Ще ти дадат свеж вид, здрав тен и много добро овлажняване.

  bouquet кожа!



много благодаря!  Hug
 Heart Eyes

Веси,  има ли кремове за пъпките по лицето Sad или просто за мазна кожа?
Новата тема е систематизирана чудесно, благодаря ти  bouquet

благодаря за оценката и на теб!
Кажи сега какви са тия пъпки, на колко години си и въобще всичко, което се сетиш  Grinning Така на посоки не ми се ще да стрелям.

 Peace

# 13
  • София
  • Мнения: 3 814
Ще следя с интерес и новата тема!  bouquet

# 14
  • Мнения: 1 254
ами, както ви обещах, понеже е хубаво всички да сме в крака с новостите и теченията в науката, от която толкова се позлваме с козметиката ...  Mr. Green

НАНОСЪСТАВКИТЕ И КОЗМЕТИКАТА
Малки съставки - голям риск!


Нанотехнологиите създават материали, структури и системи, които са с размерите на молекули и атоми и правят боравенето с тях възможно. Свойствата на наноматериалите (тези с размер < 100 nm) значително се отличават от свойствата на веществата с по-голям размер на молекулата/веригата. Разликите включват: цвят, прозрачност, разтворимост и химическа активност и са сред характеристиките, правещи наночастиците “привлекателни” за влагане в козметични продукти и продукти за лична хигиена. Въпреки това наноматериалите проявяват нови характеристики и чести завишават риска от токсични ефекти, който често остава недооценен. Различни научни изследвания са показали, че много видове наночастици могат да бъдат токсични за човешката тъкан и клетъчни структури, изразявайки се в завишени окислителни процеси, произвоството на възпалителни цитокини, ДНК мутации.

При липсата на регламентирано обозначаване на наличието на наносъставки върху етикета на продукта е трудно да се определи броят пуснатите на пазара козметични, слънцепредпазни продукти и продуктите за лична хигиена, съдържащите наночастици.
Изкуствено създадените в лабораторни условия наноматериали са целево синтезирани и се различават от “естествено съществуващите” в природата наночастици (получили се например като следствие от вулканична дейност или горски пожари).
Изкуствено създадените наноматериали са изградени от частици със всякаква форма и размери под 100 nm или имат размери, които изменят функционалното им поведение. Нанометърът (nm) представлява една билионна част от метъра. За сравнение, размерите на ДНК-молекулата са грубо около 2.5 nm, на червените кръвни телца – 7.0 nm, а клетка от косъм на човешка коса – 80.0 nm.

Размерът има значение!
Наночастиците могат да бъдат многократно по токсични от обикновените по размер съставки в козметиката.

Свойствата на веществата фундаментално се променят по нано-скалата. Свойствата на атомите и молекулите не се подчиняват на точно същите физични закони, на които и обичайните по размер частици в козметиката, а на “квантовата механика”.

Нанотоксичността е млада сфера на изследване, с малко на брой проучвания и публикации. Въпреки това, съществуващите в момента публикувани материали сочат, че рискът от токсичен ефект при наночастиците е завишен. Колкото по-малка е една частица, толкова по-значително е съотношението между контактната й повърхност и общия обем, което прави частиците по-активно реактивни и увеличава възможността да проявят токсичност.
По-малкият размер и съответно по-голямата контактна площ и химическа активност водят до завишено “синтезиране” на “реактивни окислителни вещества” (reactive oxygen species /ROS/), вкл. и свободни радикали. ROS – производство е установено у някои наноматериали като карбони и нано-метални оксиди. Производството на ROS и свободни радикали е един от основните механизми на токсичн действие, която може да прерастне в окислителен стрес, възпаление и последващо увреждане на протеините, мембраните и ДНК.
Не само размерът на частиците е фактор на токсичността. Други характеристики, влияещи на потенциланите нива на токсичност са форма, химически състав, повърхостна структура, повърхностен заряд на частиците, акумулиране и разтворимост на веществото.
Поради по-малките си размери наночастиците са способни да преминават през клетъчните мембрани и да достигат вътрешността на клетките, тъканите и органите, докато обичайните по размер съставки в козметиката не могат това и са по-често “повърхностно активни”. Възможността наночастиците да достигнат кръвта и да циркулират с нея през тъканите и органите е доста по-реална и многократно по-голяма. Наночатиците могат да проникнат в клетката, където да се свържат с митохондриите и нуклеидите, да бъдат носени от тях, и така да причинят структурни изменения на митохондриите и ДНК молекулите.
Титаниевият диоксид и цинковият окис също са в групата на наночастиците. Те са силно ефективни слънцезащитни физични филтри, които, обаче, като краен продукт произвеждат свободни радикали. Титаниевият диоксид бива различен (2 вида) – нано- и с по-голям размер на частиците. Титанивият диоксид с размер на частиците от 500 nm трудно може да навлезе в клетките и/или да се концентрира в тях, за да причини клетъчни изменения, но частици Титаниев диоксид с размер 20 nm биха били силно токсични.
(Е, все пак, виждате, че с нищо не трябва да прекаляваме! Хубавите слънцезащитни продукти са добре подплатени с анти-оксиданти като добро количество вит. Е, някои екстракти. Освен това по химичен път се постига фотостабилност и в този смисъл се предотвратява фотореакцията на наночастиците и се намалява производствот на свободни радикали. Ако не друго, поне черно на бяло разбираме поне отчасти какъв е механизмът на свободните радикали и защо така усилено се борим с тях.). извинявам се за лирическото отклонение J  Sunglasses

Производителите на козметика и дори Австралийските органи за контрол на терапевтични стоки твърдят, че токсичнитя потенциал към живите клетки и тъкани на наносъставките в слънцезащитните продукти и продуктите за лична хигиена не е реална заплаха, защото наночастиците остават върху епидермални слой  на кожата. Проблемът е, че изследванията са твърде малко и никой не е потвърдил или отхвърлил окончателно това твърдение.
От друга страна, кожа с наранена цялост е неефективна бариера и позволява на частици с размер до 7.0 nm да достигнат до живите тъкани. Т.е. при наличието на акне, екзема, наранявания или порязване при бръснене, например, достъпът на частиците до дълбоките слоеве е улеснен. Интактната кожа дава възможност частици с големина над 100 nm (не наночатоци) да преминат епидермалната бариера. От друга страна различни източници класифицират зинковият окис, например, като цинков окис и наноцинков окис...

В същност, няма достатъчно излседвания по въпроса и докато отчасти имаме информация за действието на фотофилтри като титаниевия диоксид и цинковия окис, то все още не знам дали други наносъставки на козметиката като железните, алуминиевите, сребърните, цирконовите и магнезиевите нанооксиди, медта и калциевият флуорид не биха проявили токсичност.

Статията продължава с таблици, в които е цитирана уеб-достигната информация за продукти, техният производител и съставката, която се “заклеймява” .... , както и с коментари за регулацията на влагането на наноматериали от различните държавни органи и институции. Смята се, че продукти, съдържащи наносъставки би следвало да се регистрират със статус различен от козметични, поради дълбочинното навлизане на съставките им и претенциите за действие и ефективност. Споменават се и безбройните начини, по които околната среда се натоварва с наночатици.
Още веднъж искам да подчертая, че авторите акцентират на малкия и незадоволителен брой излседвания и стабилни източници и наблягат на интернетпроизхода на част от информацията. Освен това на 2-3 места ми се стори, че нещо са се пообъркали с десетичната запетая след размера на наночастиците, понеже сякаш не излизат сметките, но не гарантирам, че аз съм права в случая  Blush
Мисля, че изводът от нея е, че е необходимо да бъдем умерени в потреблението!!!  Peace
Статията мога да изпратя на всеки, който пожелае. Тя е голяма, на английски и нямам нищо против да я споделя с онези от вас, които се интересуват по-нашироко.

Общи условия

Активация на акаунт