Спят ли бебчовците ви на светната лампа?

  • 2 986
  • 68
  •   1
Отговори
  • варненка от София
  • Мнения: 4 880
Здравейте майчета,
аз като една нова майка имам хиляди въпроси относно бебчо. Оказа се, че самото раждане не е нищо страшно и се забравя и болката и всичко, но страшното идва като се прибере човек вкъщи с малкото вързопче и не знае какво да направи. Първите дни когато бебка беше недоволна и проплакваше, аз плачех заедно с нея, чувствах се като в небрано лозе, но сега лека полека нещата се нареждат.
Сега обаче се чудя, трябва ли да оставям нощна лампа да свети нощем и да не оставям съвсем тъмно в стаята или няма никакво значение, моля споделете вашия опит?

# 1
  • Мнения: 271
това си е твой личен избор,но мисля че поне в началото на теб ще ти е по-удобно нещо да свети,за да наблюдаваш бебка.при нас до ден днешен,Марти докато спи работи телевизора.не заради светлината,а заради шума.така съм го свикнала от малък,за да не се буди от най-малкия шум Wink

# 2
  • Мнения: 7 474
Никога не сме оставяли светната лампа.  Naughty Ако се разплаче ,тогава светвам една малка лампичка и после гася. Сега е голяма и не я е страх от тъмното, спи в отделна стая самичка.

# 3
  • София
  • Мнения: 9 826
Аз използвах от тези ключове за лампи,които могат да намаляват светлината и малките спяха на приглушена светлина сами в стая.Като малката стана около годинка започнах да им гася лампата.Не ги е страх от тъмното.

# 4
  • Мнения: 8 917
Това е твое решение, но мога да кажа аз как постъпвах - държах от първият ден да "знае" кога е ден и кога е вечер. Затова си спи от малка на тъмно. Peace Като се прибрахме у дома докато свикна 1-2 седмици използвахме лампа, която можеше да се регулира и в стаята бе съвсем, съвсем леко светло, колкото да не е абсолютен мрак Peace

# 5
  • Мнения: 4 668
В началото спеше на една съвсем слаба нощна лампа и то , за да мога аз да го виждам какво прави все пак .
Някъде към 4-5 месец започнах да му я изгасям и до сега е така - слагам го в леглото , изгасям лампата и излизам .

# 6
  • Мнения: 465
Само първите няколко дена сме били на лампа после на тъмно заспиваха и я светвах когато се разплачат през нощта..

# 7
  • Мнения: 510
Малкият си спи на загасена лампа и сам в стая. Дори и да не е заспал, когато го слагам да си ляга пак загасвам. Досега не е протестирал.

# 8
  • Мнения: 1 353
В началото спеше на една съвсем слаба нощна лампа и то , за да мога аз да го виждам какво прави все пак .
Някъде към 4-5 месец започнах да му я изгасям и до сега е така - слагам го в леглото , изгасям лампата и излизам .
и ние бяхме така-сега спи на тъмно

# 9
  • Мнения: 3 042
това си е твой личен избор,но мисля че поне в началото на теб ще ти е по-удобно нещо да свети,за да наблюдаваш бебка.

 Peace

Все още спим на светната лампа. Hug

# 10
  • Мнения: 6 164
Крис го научих да заспива на светло и шумно. Вечер заспива, ние естествено си лягаме след него и тогава си гасим лампата. Но не му пречи и тъмно да е. Не се влияе - спи ли му се, заспива както и да е.

# 11
  • Мнения: 5 391
Първите дни и аз като неопитна и страхлива майка оставях лампата да свети през нощта.Вече не го правя, спи си на тъмно.

# 12
  • Пловдив
  • Мнения: 709
Заспиват и спят на тъмно. Когато ми се наложи святкам нощната лампа, но след това я гася - все пак ще спим, нали?
Всеки е различен и сам решава какво ще прави, но когато децата ми са били малки и съм се чудила една нещо дали и как да го направя, в този момент съм си задавала въпроса: Когато станат по-големи какви ще са последствията. Така, че ако ти мислиш, че няма нищо лошо да се спи на нощна лампа и за теб това е естествено - остави я да свети. Но ако смяташ, че след време ще ти се прииска да отучваш детенце от този му навик - просто не го учи така.
Успех в изучаването на детския свят.   bouquet

# 13
  • Мнения: 476
Страховете на децата се проявяват на по-късна възраст. В началото въобще няма значение за тях лампата светната ли е или не.

# 14
  • Мнения: 949
Страховете на децата се проявяват на по-късна възраст. В началото въобще няма значение за тях лампата светната ли е или не.
Peace
До към 2-3 месец и Виктор спеше на запалена лампа,за да мога да го виждам,но оттогава си спи  на изгасена.

Общи условия

Активация на акаунт