Пътуване в чужбина с кученце?

  • 557
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 376
Здравейте момичета!!!
Много се надявам,че ще можете да ми помогнете относно един въпрос по който изобщо не съм компетентна и аз и моите близки се чудим как да постъпим ooooh!
Та значи става дума за това,че моята сестричка,която живее в Холандия по принцип, си намери кученце  и е твърдо решена да си го вземе и да го гледа там.Но тъй като си заминава след 2 дни няма да има възможност да му уредим всички необходими документи,така предполагаме.Та сме решили да му подготвим документите тук и да и го изпратим Blush Тя е чувала,че има някаква такава услуга,май му се купува билет  и се изпраща по самолета... Ако някоя от вас знае дали има нещо такова и изобщо как се пътува с кученце в чужбина ще сме много благодарни за малко повече информация.Също така и какви документи се изискват,ваксини и т.н.,т.е. каква е процедурата като цяло.
Предварително ви благодарим  Hug

# 1
  • Мнения: 75
Погледни тук:
 http://dog.bg/f/index.php?act=ST&f=44&t=4208&s=6ae48 … e168072209e86aedd
Подробно са обяснени изискванията. Мисля че има шанс да оправите документите на кученцето за 2 дни. Трябва му ваксина за бяс, микрочип и сертификат. А от София ли сте?

# 2
  • Мнения: 7 605
Аz съм пътувала редовно с ку4е между БГ и Германия, но преди години. Животното трябва да е с необходимите ваксини, това Ще успеете да направите стига ку4ето да не е болно. После трябва да се обаждаШ на авиокомпанията и да zаявиШ, 4е искаШ да пътуваШ с ку4е. В zависимост от големината може да пътува с нея в салона. За ку4ето се плаЩа zвръхбагаж.  Най добре се обадете до авиокомпанията, те Ще ви кажат и дали можете да го праЩате само.

# 3
  • Мнения: 75
Ако сте от София, това е мястото където се вади сертификата:

Издаване на сертификати за износ на животни за чужбина и Европейския съюз
Д-р Начева
Адрес: Жк. “Банишора”, бл. 39 – последна спирка на тролейбус №1 срещу V градска болница
За контакти: тел. 02/832 2198

# 4
  • Мнения: 3 376
Ronita,Tatjana благодаря ви за  бързите отговори!  bouquet
Успяхме да се справим и извадихме необходимите документи на малкия сладур,остава да се преборим с изискванията на авиокомпанията,дано да няма изненади утре сутрин на летището.

Благодарим ви още веднъж   Hug

# 5
  • Мнения: 75
Надявам се сте се снабдили с контейнер за пренасяне на кученцето? Трябва специален такъв, не всички стават. Трябва да е подходяща големина според размерите на кученцето, различните авиокомпании имат различни изисквания.

Общи условия

Активация на акаунт