кърмене през два часа?

  • 971
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 143
Мами помагайте! Бебето ми е на 22 дни и иска да суче през два часа. Вода не иска да пие.Другото което ме притеснява е че заспива само на гърда, залъгалка отказва.  какво да правя?Очаквам вашите съвети.

# 1
  • Мнения: 133
всичко, което изброяваш е нормално.

# 2
  • София
  • Мнения: 3 648
Продължавайте - ще се регулират нещата!

# 3
  • София
  • Мнения: 4 381
Нормално е бебето да огладнява през 1,5-2 часа, защото кърмата преминава бързо през стомахмето - за 1-1,5 часа и след това чувства глад.
Водата не е задължителна при кърмените бебета. 80% от кърмата е вода и бебето си утолява жаждата с нея. Не се нуждае от допълнителна. На него му трябва храна (в случая само кърма), за да расте и да може до 6м. да удвои рожденото си тегло.
Залъгалки на кърмените бебета в повечето случаи са излишни. Те си задоволяват сукателния рефлекс на гърдата. Ако позволиш на бебче да суче достатъчно дълго, докато самичко се пусне от гърдата, няма да имаш проблеми.

# 4
  • Мнения: 2 381
Нищо необичайно.Продължавайте в същия дух Grinning
Относно водата- кърмените бебета не се нуждаят от вода.Кърмата съдържа 80% вода.Предното мляко утолява жаждата на бебчето.

# 5
  • Мнения: 683
Ако има колики само ще се усилят от честото хранене, също така може да направиш хиперлактация, ако имаш много кърма, аз така в края на 1-я месец цяла седмица бях с температура 39.5 и се наложи да ходя на физиотерапия, за да не направя мастит! Внимавай с честото кърмене до 3-я месец.

# 6
  • Мнения: 432
Ако има колики само ще се усилят от честото хранене, също така може да направиш хиперлактация, ако имаш много кърма, аз така в края на 1-я месец цяла седмица бях с температура 39.5 и се наложи да ходя на физиотерапия, за да не направя мастит! Внимавай с честото кърмене до 3-я месец.

Това за коликите за сефте го чувам newsm78.Виж мойта през 40 минути сучеше и мога да твърдя,4е колики почти не сме имали. Аз избягвах да хапвам дразнещи стомахчето храни през първите месеци и може би и това помогна. Относно хиперлактацията...също не съм много съгласна. Базирайки се на моя опит, препълване на гърдите съм имала само , ако се е случило да се храним по-нарядко за деня или съм цедяла допълнително. Ако кърмиш детето ,когато то поиска тялото ти ще произвежда точно толкова мляко от колкото то има нужда. Обратно, ако започнеш да правиш изкуствени паузи(особено в началото Naughty) така просто за месец -два ще го отбиеш. Отделно и детето ти ще е незадоволено, гладно , объркано и ... , точно когато има най=голяма нужда да се гушка в теб. Не съжалявам, 4е кърмех Ирина на поискване-никога няма да си върна времето, когато постояно си я гушках.
Относно водата-ние не пиехме до 8-9 месец въобще. Опитвах се да и давам с лъжичка в началото само за изплакване на устата след хранене,но така само я разсънвах и раздразвах и се отказах да го правя.
За заспиването на гърдата- допреди 2-3 месеца и ние винаги така се приспивахме. но ве4е се нау4и да си заспива сама в коли4ката докато сме на разходка, или гушната до мен , докато и разказвам приказка. Бебчето ти е още малко за да се нау4и да се приспива само.  LaughingА не мисля, 4е бибата е най-подходящия на4ин да заместиш май4ината милувка.  Naughty
Успех и се наслаждавай максимално на момента, сега мойта като ми обърне гръб, докато я приспивам и ми става страшно криво Rolling Eyes.

# 7
  • Мнения: 271
Всъщност пред теб няма никакви проблеми. Кърми си и не се бой, че е по -начесто. Относно мастити и запушени канали аз си мисля, че просто някои майки са по-предразположени от други и няма много общо с това на колко часа кърмиш. А за залъгалките - защо въобще се мъчиш да я даваш. Моята принцеса не искаше бибка и досега я взема само когато не я приспивам на гърда, т.е. нормално е да приспиваш бебето си на гърда.

# 8
  • Мнения: 683
Може на вас да не се е случвало, но и от къде знаете, колко кърма има момичето? Не и пожелавам да и се случи това, аз в чудо се видях точно от такива "препоръки".
И ако детето е с колики, ще се изтормози още повече.

# 9
  • Мнения: 3 926
Обясни къде според теб е проблемът? Ако се притесняваш, че не спазва "заветната" 3-часова пауза - не се притеснявай. Нормално е за такова малко бебе. То не може да суче много (в смисъл като количество и като време). Сукането е трудна работа и бебчетата се уморяват. Нормално е и да ти заспива на гърда. Ако до скоро е спяло повече, а сега изведнъж започва да се буди по-често просто ви е време за първа криза на растежа. На 22 дни си е третата седмица от живота на бебето. Следваща криза можеш да очакваш на около 6 седмици, на три и на 6 месеца. За това можеш да прочетеш в библиотеката. това са състояния, в които бебето пораства и се нуждае от повече мляко. Разбира се трябва да си го изработи, а тъй като производството на кърма се базира на основния икономически принцип "Търсенето определя предлагането", то започва да си иска по-често. Така по-честата стимулация на гърдите ги кара да изпращат сигнали до мозъка, че нещо в количеството не е както трябва и за няколко дни сигналите биват възприети и количеството на млякото се увеличава.
Както са ти казали непиенето на вода също е характерно и не е проблем.
Всъщност каквото и да ви се случва нямате проблем, ако не дохранвате по съвет на някоя докторица или не въведете рано сок. Кърмиш ли изключително и на поискване, вярваш ли в себе си, бебето и Природата - няма да имаш никакви проблеми. А ние сме тук, за да разсейваме съмнения от този сорт Hug

# 10
  • Мнения: 535
стеф, ако бебето има силни колики се препоръчва да се кърми продължително от едната гърда за да не поема много от предното мляко  Wink а най- вече от задното, което не означава, че не трябва да храни на поискване, даже напротив, много е важно на този етап да се стимулира достатъчно лактацията за да се нагоди организма й към бебето  Heart Eyes И все пак има и бебета, които се хранят на всеки два часа, а не на 3(говорим за относителния режим, който бебетата сами си правят), така, че просто трябва да се наблюдава детето.

# 11
  • Мнения: 2 614
Тони и според мен нямате никакви проблеми с бебо. Калина също сучеше понякога през 2 часа, но се е случвало и по 4-5 да не иска след това - несе притеснявай, детенцето и ПРиродата (както е казала Асинка) си знаят работата. Води се по детенцето и заради гушкането и кърменето коликите ще са доста по-слаби!
Не се притеснявай от хиперлактация, ако не се цедиш след всяко кърмене, както препоръчват част от педиатрите в БГ!
Успешно кърменен и здраво бебче!

# 12
  • София-там нейде в западната част
  • Мнения: 2 050
като бяхме по-малки и Емата сучеше много начесто ... не ме е притеснявало и не съм я ограничавала .... с времето сама си създаде някакъв режим на ядене ... според мен това е нормално и няма повод за притеснение ако искаш погледни статиите в Библиотека там има доста полезни неща

# 13
  • Бургас
  • Мнения: 4 669
Жасмина дори и сега през деня суче на 2 часа, май от жегата, но не виждам проблем. Вода не иска и да помирише, залъгалка също.Остави детето само да си изгради режим, така ще е най-добре и за двете ви.

# 14
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Ние вече девет месеца вода почти не пием. Само в началото, първите две седмици, изпиваше по 200-300, но после се отказа и все още утолява жаждата си чрез кърма. Не виждам никакъв проблем, че се кърмите на два часа. А и залъгалка защо ви е?

Общи условия

Активация на акаунт