Лечение на разширени вени и кърмене

  • 11 168
  • 22
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 760
Момичета, знаете ли медикаменти или хранителни добавки, с които може да се излекуват разширените вени без да се спира кърменето?
Въпросът ми е за препарати с орален прием, а не за мазила (, въпреки, че и към тях проявявам интерес).
Благодаря ви!!!!

# 1
  • София
  • Мнения: 4 966
а аз да питам -могат ли да болят"разширени вени" Thinking?

# 2
  • Мнения: 8 242
Болят и още как  Tired

Но не знам да може да се пие по време на кърмене.. Детралекс по принцип е добро лекарство, но не става  Rolling Eyes

# 3
  • Мнения: 453
Ще следя темата с интерес.
На мен джи пи-то ми откри вътрешни такива, след като и се оплаках от изключително болезнени крампи, които някои дни ме атакуват буквално през 5 минути. Тя ми каза, че няма лечение съвместимо с кърменето (хапчета) и трябва да отбия беба. Аз все отлагам, последно за на есен. Междувременно пия разтворими таблетки калций+витамин С, които действали съдосвиващо. Ефект не усещам.

# 4
  • София
  • Мнения: 1 750
И за мен темата ще е полезна, защото имам същия проблем. Краката ме болят ужасно от коляното надолу. Според личната ми лекарка е от вените. Обаче ми каза, че не мога да пия никакви хапчета заради кърменето, дори и с мазилата трябва да се внимава, защото ако се мажат на големи участъци пак било проблем.
Препоръча ми да пия витамин С три пъти по две. Май при мен това действа, но слабо. Но се чудя това количество витамин С дали не е вредно за бебка?!  newsm78

# 5
  • София-там нейде в западната част
  • Мнения: 2 050
а аз да питам -могат ли да болят"разширени вени" Thinking?
да болят исайкова   Tired
и аз ще следя с интерес темата ... при мен също има последствия от бремеността

# 6
  • Мнения: 3 760
Болят, та чак ми се вика  Confused Гадове....
За сега се мажа с Пайлекс на Хималая, ама те са много сериозни и без пиене на нещо няма да се оправят. Аз обаче мисля да кърмя дъъъъъъъълго. После плануваме второ дете, така че не виждам кога ще се лекувам.
Та затова питам... Cry

# 7
  • София
  • Мнения: 4 966
Мен понеже ме боли единия крак,точно от коляното надолу-като тежест,абе гадно,та видях и на едно място вени-мисля си да не са разширени/много съм зле,но не разбирам Rolling Eyes/ и от т ам да идва болката.Но от 3 дни ми отича крака отдолу и вече не се търпи.
Принципно към какъв лекар трябва да се обърна с проблеми с краката...?Изключвам скапаното ми джи-пи.

# 8
  • Мнения: 599
 Ух, и аз си имам.
Това с витамин С няма логика, защото той действа на капилярите (капиляротонично), а тук става въпрос за вени.  Същото се отнася и за калция.
Най-добре е да се направи консултация със съдов хирург, той най-добре ще прецени за каква степен на тежест става въпрос и ще предложи адекватно лечение, след което може да се провери    става ли за кърмачки.
Нещо много хубаво, ефикасно и евтино е Индовазин (за мазане е)  Peace

# 9
  • Мнения: 3 760
...Нещо много хубаво, ефикасно и евтино е Индовазин (за мазане е)  Peace
Той става за кърмачки, така ли?  Thinking

# 10
  • Мнения: 599
Ами става...

# 11
  • Мнения: 453
Малко развитие по темата.
Значи диагностицираме преди време джипито, че съм с "вътрешни разширени вени" и трябва спирам да кърмя (то в кърмата след 6-тия месец няма нищо) и най-сериозно да се лекувам. Аз искам да кърмя, ама искам и да си ползвам краката. Обаче нещо си ме глождеше, че може да не са вени, пък и уж отбивам от 2 месеца насам, ама не много убедително. Та, сдобих се с направление за специалист. Препоръчвам ви го - доц. Гиров от медицински център Ангио в поликлиниката на военна болница. Но предупреждавам, че доста се чака за час. Доцентът веднага ми направи добро впечатление с професионализма си. Каза, че дори да са вени има терапия за кърмачки. (Освен това по излъчване бие д-р Рос, но тва е друга тема Grinning). Гледа ме и с нещо като ултразвук и каза, че не са вени! Ха-ха! Даде ми направление към невроложката в същия център, която с няколко убождания установи, че имам разлика в усещанията в 2-та крака (затова и болката самов единия крак я имам), заради приплъзване на диск на прешлен...абе нещо от сорта на историите на бабите с Космодиска, ама в по-лека форма. Демек плащам и аз цената, за това че ходя на 2 крака и виждам звездите. Здраве да е! Даде жената лечение и дори напътствия за фитнеса (когато пак се засиля да отида).

Между другото понеже се заговори за капиляри, доц. Гиров ми изписа лек, който ще закупя от чужбина - инжекции някакви замразителни. Ако има ефект, ще се похваля подробно.

# 12
  • Мнения: 946
Темата е интересна как не съм я видяла досега  ooooh! сестра ми има такъв проблем,то нейното по-сложно де родена с дефект нещо като липсващи клапи,разширени вени червен и дебел крак  ooooh! през миналата год. август и правиха операция в София и и сложиха стендове в кракът,не можахме да видим ефекта от тях защото забременя .10. дотогава пиеше Детралекс мазала се е с какви ли не кремове сега кърми и си е спряла лечението,но би трябвало да почне нещо което е безобидно за кърменето инъче трябва да го отбие.Извинете ме за дългия пост ще ви бъда благодарна ако ме насочите към нещо дори и само за облекчение /почна да я боли кракът/ то болестта и няма обяснение родена е така има много за разказване

# 13
  • Мнения: 3 478
Мдааа, боли, боли. Аз имах наченки преди да забременея, сега е вече ужас. Незнам какво да правя, не мисля че с кремове и хапчета ще ги оправя. Бих робвала обаче ако е нещо изпитано и ефикасно. Сестра ми ми донесе някакви мазила, ама не виждам ефект. При нас е наследствено, имаме всички. Сестра ми два пъти ги лепи или там какво се води с тези инжекции. Доволна е, прибират се доста, но трае около 5 години ефекта. Не е лошо като алтернатива даже хич, бих г предпочела пред операция.

TWO много ще ми бъде интересно да кажеш какъв е ефекта от тези инжекции, какви са и евентуално за колко време решават проблема.

# 14
  • Мнения: 867
Та, сдобих се с направление за специалист. Препоръчвам ви го - доц. Гиров от медицински център Ангио в поликлиниката на военна болница. Но предупреждавам, че доста се чака за час. Доцентът веднага ми направи добро впечатление с професионализма си. Каза, че дори да са вени има терапия за кърмачки.

Моля те, дай координати на този Гиров за да си запиша час. Също казаваш направление от джи пи-то, това значи ли че може по здравна каса да се мине?

Общи условия

Активация на акаунт