Нова миялна ?- ПОМОЩ- индикаторите за сол и гланц светят?

  • 5 316
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 349
Здравейте, от два дни съм с миялна машина Laughing и не съм много наясно с нещата, ама има индикатори за сол и гланц .Та значи същите тези светят постоянно.Ползвам таблетки на somat 5в 1 .Трябва ли отделно нещо друго да слагам? Нормално ли е? А тенджерите и тавите как точно се нареждат? Една върху друга ли? Rolling Eyes

# 1
  • Мнения: 107
щом светят зна4и нямаш сол трябва да си купиш сол за машината и да слойиш,на моята тожа е на дуното и се отжурта(как го обясних само)

слагаш както ти е удобно вайното е да стига вода до вси4ко тоес да не са нещата едно вурху друго,да са така 4е да мойе свободно да ги облива водата.

на машината няма да и стане нищо ако несложиш сол просто няма да са ти 4исти нещата

# 2
  • Мнения: 107
леле колко букви съм объркала с тая клавиатура......

# 3
  • Мнения: 5 622
Ами да, трябва да и сипеш соли и гланц. Тогава ще спрат да светят. И моите таблетки уж имат всичко в себе си, но индикаторите ми светят и аз като сложа необходимото, спират  Peace

# 4
  • Мнения: 3 880
Нормално е да светят, zаЩото индикаторите покаzват какво има в съдчетата zа сол и гланz и ако те са праzни си светят. Щом полzваШ обаче 5 в 1 нека да си светят, с други думи_ индикатора не вижда какви таблетки полzваШ zа да иzгасне.
Мен пък ме драzнеха като светят и сега слагам от всичко поотделно, да си ги доzира маШината както намери zа добре Wink
А тенджерите не се слагат една върху друга, zаЩото няма да достига вода навсякъде и Ще ги домиваШ на ръка Wink

# 5
  • Мнения: 1 034
Моята има бутон, с който се изключват индикаторите за сол и гланц, ако ползвам такива таблетки.

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 3 733
Съвсем нормално е за нова миялна, дори и да имаш сол в съда за целта. Ако ползваш комбинирани таблетки индикаторите ще угаснат след няколко дни. при моята беше така, технически обаче не мога да обясня защо.

# 7
  • Мнения: 349
Мерси за отговорите, утре ще купя отделно сол и гланц и ще я тествам ,явно само с таблетките не става. Още веднъж-ГОЛЯМО БЛАГОДАРСКО. И за реденето .Вчера сложих тавата най-отгоре върху всичко и ОХ.

# 8
  • Мнения: 1 925
Слагат се отделно сол и гланц, като гланца не е задължителен.  Peace

# 9
  • Мнения: 7 362
на машината няма да и стане нищо ако несложиш сол просто няма да са ти 4исти нещата
        Това просто не е вярно.Сол се слага за да се омекоти водата и да не се натрупва котлен камък.Там където водата е твърда се слага по-често,но в София върши работа и един път на 2-3 месеца.Той индикатора ще ти покаже.Щом светне слагаш.Колкото е по-голяма концентрацията на солта толкова по-малко консумира машината от нея.Ако не се слага сол котлените отлагания запушват фините дюзички и тръбички ,през които минава водата и техника ми каза:"Може да ти свети чисто новичка машината запушат ли се тези тръбички и дюзи просто си я гледай - оправяне няма."
                     А за таблетките техниците ме посъветваха да слагам отделно прах и гланц - обясниха,че първо се "пуска" прахта,плакне ,"пуска" гланц плакне и суши.Докато таблетките се разтварят почти едновременно и често се получават петна.Не зная дали е вярно защото аз им се доверих и слагам отделно прах и гланц .Машината ми е като нова,не съм имала проблеми с миенето и я имам повече от 10 години.
Слагат се отделно сол и гланц, като гланца не е задължителен.  Peace
   И това не е вярно.Гланца помага при сушенето и дава блясъка.Случвало ми се е да е свършил и съм пускала един,два пъти без гланц.По чашите са оставали единични,малки капчици.Докато с гланца са блестящи винаги.При тях личи най-добре.При това гланца е с най-малък разход - една опаковка от него ползвам повече от 6 месеца.

# 10
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
...какво значение има, че светят някакви си светлинки  Rolling Eyes. Важен е крайният резултат.
vitca - честита ти нова машинка Peace

# 11
  • Мнения: 3 698
Нормално е да светят, zаЩото индикаторите покаzват какво има в съдчетата zа сол и гланz и ако те са праzни си светят. Щом полzваШ обаче 5 в 1 нека да си светят, с други думи_ индикатора не вижда какви таблетки полzваШ zа да иzгасне.

Толкова добре е обяснено, че просто няма какво да се добави, няма смисъл да си сменяш таблетките щом в тях има всичко.
Честита придобивка, тя е чудесен приятел, да ти служи дълго и безпроблемно    bouquet.

# 12
  • Мнения: 349
Мерси засега, ама като съм почнала да питам, питам. Laughing
Каква сол и гланц препоръчвате и по колко се слага?
 Embarassed упътването не струва ,нищо не е обяснено

# 13
  • Мнения: 3 880

Каква сол и гланц препоръчвате и по колко се слага?
СлагаШ докато се напълнят съдчетата и zатваряШ....
Обаче ако Ще полzваШ отделно гланц и сол няма смисъл да полzваШ и таблетки 5в1, и беz това са доста скъпи. Обикновените или 2в1 са достатъчни...

# 14
  • София
  • Мнения: 718
Аз използвам продуктите на  Calgonit: PowerBall 4 in 1 таблетки, солта и гланца. Но при положение че таблетките имат и соли и гланц в тях няма смисъл да слагаш /това го пише и на самите таблетки в упъването/.  Преди съм ползвала и гела на Calgonit  и също съм много доволна. От продуктите на SOmat изобщо не съм доволна - явно съм попднали на някакви върли ментета и изобщо не ми миеха. Други марка не съм и използвала.

Общи условия

Активация на акаунт