Как се набират дарения

  • 808
  • 1
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 18 679
Приятели, обръщам се към вас с молба за малко помощ, ако някои има опит в подобна дейност.Моя близка има желание да се опита да набере средства за лечение на бъбречно болната си сестра.Жената е с трансплантация, но започнаха проблеми, наложи се втора операция/фистула на ръката/, опасяват се от процес на отхвърляне По-голямата част от лекарствата я карат да си купува сама, макар че е на болнично лечение - просто ситуацията е абсурдна отвсякъде А средствата им вече свършват.
Мисълта ми е - в този форум се събраха не малко средства за дечица.Предполагам има хора с опит в тази сфера.Кажете ми накъде да я насоча?Ясно е, че юридическо лице с нестопанска цел няма да тръгне да регистрира само за това.Как да направи нещата?Към кого да се обърне?Молба за помощ в медиите?Плаща ли се за това/убедена съм, че да - колко/?А с фирмите как стои въпросът?Бъбречно трансплантираните инвалиди ли се водят/в смисъл - не съм сигурна дали тя има решение от ТЕЛК / - ако направят дарение на името на такъв човек, ще могат ли фирмите после да си намалят данъците.Защото това ми се вижда единственото, което би ги мотивирало да помогнат.Иначе ей тъй, за едното добро....Само в бг-мама помагат така  Hug
Очаквам с нетърпение отговорите на запознати!

 

# 1
  • sofia
  • Мнения: 7 477
събирахме само за едно детенце и то ние просто раздухме,не сме ги събирали ние.

Иначе доколкото знам трябва да има набирателна сметка направена със съгласието и разрешението на МЗ с цел  събиране за лечение.От там вече се почват медиите и фирмите, иначе никой няма да дари Sad
Такава е процедурата и ако искат да им помогнат трярва да спазят цялата бюрокрация-лекари,епикризи,заключения,МЗ,банки и после чак събирането Sad
не че много помогнах,но това знам  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт