Издаване на болничен?

  • 8 334
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 948
Здравейте!Бременна съм в 5-ти месец и работя в аптека на компютър.В последно време започнах да се обривам/явно от ле-
карствата/.Към кой трябва да се обърна за болнични?Знам,че
личния ми лекар има право да ми даде само за 10 дни,а съм чу-
вала за болнични за период около месец.Гинеколожката,която
ми следи бременноста е с частна практика.Тя може ли да ми издава болнични?Ако някой знае нека ме ориентира.Благодаря
Ви предварително.

# 1
  • Мнения: 717
Болничен засега може да ти издаде само личния лекар, така че най-добре му се обади и говори с него какво може да направи.

# 2
  • Мнения: 2 274
Не само личния лекар, а наблюдаващият те гинеколог, но моят е държавен....Просто се обади и питай! Успех!

# 3
Защо не се прехвърлиш при гинеколог, който работи със здравната каса, за да може да ти издава болнични. Моят личен лекар ме насочи към гинеколог в същото ДКЦ, който да ми следи бременността и да ми води ЖК. И почти цялата бременност си изкарах в болнични без никакъв проблем, даже акушерката сама ми предлагаше да ми дава. Ако личният ти лекар е поел да наблюдава бременността ти, мисля, че и той може да ти дава по 30 дни болнични. А пък ти отделно си ходи на частен гинеколог, ако нямаш доверие на държавния и искаш да си сигурна, че всичко е наред.
Успех и бързо оздравяване Wink

# 4
  • Мнения: 2 657
Аз съм в болни4ен от 3 месец.
От тогава,болни4ният лист ми го дава гинеколожката.

# 5
  • Мнения: 238
Издаването на болничен не е обвързано с това дали лекарят е в кабинет по договор със здравната каса или не. По принцип до 10 дни може да ти издаде болничен всеки лекар, а за евентуалното му продължение - от него се подготвя набор от документи, които се внасят на специална лекарска комисия.

Успех!

# 6
  • Мнения: 514
На мен болничните ми ги дава гинеколога. Първите 10 дена ти ги дава той еднолично. За следващите болнични минаваш на лекарска комисия. Не съм сигурна, че има някакво значение дали гинеколога ти е частен или не. Според мен след като ти следи бременността би трябвало да може да ти издава болнични и т.н.

Успех и скорошно оздравяване!

# 7
Болничен може да ти издава всели лекар, независимо дали работи със здравната каса или не. Аз съм взимала болничен от Торакс, а те не работят с НЗОК.

# 8
  • Мнения: 1 722
Ако можеш да си уредиш постъпване в болница - дават ти болничен за дните които си там + до 20 дни домашен отпуск. Така ще ти се събере около месец да си почиваш у дома.

# 9
  • Мнения: 46
Аз също ходя при частен гинеколог и той ми води картона, след като зададох този въпрос ми казаха че може да ми дава болнични а за да издаде болничен за един месец ще трябва да лежиш в болницата поне един ден.

Бързо оздравяване и успех!

# 10
  • София
  • Мнения: 2 300
Цитат на: Yana
Аз също ходя при частен гинеколог и той ми води картона, след като зададох този въпрос ми казаха че може да ми дава болнични а за да издаде болничен за един месец ще трябва да лежиш в болницата поне един ден.

Това пък за първи път го чувам... #Crazy

# 11
  • Мнения: 178
В болнични съм от вторият месец на бременността ми. Личният ми лекар ми даде направление за гинеколог, който избрах по мое желание. Гинеколожката ми приема в "Св.София"(Бургас), а от своя страна медицинският център работи със здравната каса. Първите болнични се издават за 10 дни, а следващите за по 30, на които се подписват комисия от още 2-ма лекари, вече три месеца. Никога не съм лежала и ден в болницата.

# 12
  • София
  • Мнения: 2 300
Цитат на: ro_shur
В болнични съм от вторият месец на бременността ми. Личният ми лекар ми даде направление за гинеколог, който избрах по мое желание. Гинеколожката ми приема в "Св.София"(Бургас), а от своя страна медицинският център работи със здравната каса. Първите болнични се издават за 10 дни, а следващите за по 30, на които се подписват комисия от още 2-ма лекари, вече три месеца. Никога не съм лежала и ден в болницата.

И на мен това с лежането в болница ми се вижда странно...май въпросния частен гинеколог нещо увърта...ама знам ли newsm78

# 13
  • Мнения: 3 200
Цитат на: Yana
Аз също ходя при частен гинеколог и той ми води картона, след като зададох този въпрос ми казаха че може да ми дава болнични а за да издаде болничен за един месец ще трябва да лежиш в болницата поне един ден.


Това са глупости   Close  !! За да ти издадат болничен над 10 дни трябва да се явиш на лекарска комисия. Бях почти цялата бременност в болнични и знам как ми ги издаваха!!

# 14
Цитат на: Yana
Аз също ходя при частен гинеколог и той ми води картона, след като зададох този въпрос ми казаха че може да ми дава болнични а за да издаде болничен за един месец ще трябва да лежиш в болницата поне един ден.

Бързо оздравяване и успех!


Тоя доктор не е в час.  Shocked Може и ден да не си лежала в болница и да си изкараш цялата бременност в болнични. Аз съм така. Просто не му се занимава да ти издава болничен за 30 дни, защото ще трябва да се подписва от поне 2 ма лекари, т.е. комисия. Пак ти казвам, че е по-добре да се насочиш към гинеколог който работи със здравната каса, щото частните доктори не са наясно с болничните и няма да им се занимава да ти прекарват болничните през лекарска комисия.

Общи условия

Активация на акаунт