Въпрос за ваксини

  • 1 024
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 533
Здравейте!

Имам въпрос относно ваксините. На дъщеря ми /1г.2м./ й сложиха ваксината МПР на 22.11. Сега на 22.12 ни викат за друга ваксина - реимунизация п/в полиомиелит.
Говоря с много мами около мен, на повечето от тях джипитата им казвали, че между ваксините по принцип трябва да има минимум месец време, ако е повече - още по-добре. Не е ли малко рано точно след месец да я водя и дали да не изчакам след Нова Година. Thinking
Вие какво знаете по въпроса и как процедирате?

# 1
  • Варна
  • Мнения: 6 848
Ами така е по календар, на 13 месеца МПР-то, на 14 месеца реимунизацията за полиомелит. Погледнах в паспорта на Сиси, разликата във времето между двете ваксини е месец и 4 дни, така се е случило.
Не мисля, че е проблем стига детето да е здраво. Simple Smile

Допълвам - знаеш, че полиомелитната ваксина не е индивидуална т.е. в шишенцето има ваксина за 20тина деца и не може да се съхранява. Така, че не е сигурно, че скоро след Нова година вашата лекарка ще прави пак такава имунизация, освен ако няма мноооого малки пациенти де. Трябва да провериш. Ако пропуснеш сега, може да се наложи да чакаш после доста.

# 2
  • София
  • Мнения: 2 157
Времето между 2 ваксини наистина трябва да е минимум 30 дни / знам го от нашата педиатърка/. По-голям интервал може, не и по-малък. Но по-голям интервал се прави, ако детенцето е болно.
Така че - нормално е - от 22.11. до 22.12. са минали точно 30 дни. Не се притеснявай! Grinning

# 3
  • Мнения: 1 533
10Х,
Ще я заведа тогава, дано е здрава!

# 4
Цитат на: _kalina_k
Здравейте!

Имам въпрос относно ваксините. На дъщеря ми /1г.2м./ й сложиха ваксината МПР на 22.11. Сега на 22.12 ни викат за друга ваксина - реимунизация п/в полиомиелит.
Говоря с много мами около мен, на повечето от тях джипитата им казвали, че между ваксините по принцип трябва да има минимум месец време, ако е повече - още по-добре. Не е ли малко рано точно след месец да я водя и дали да не изчакам след Нова Година. Thinking
Вие какво знаете по въпроса и как процедирате?
  Викат те точно след един месец - не се притеснявай,въпросът е да не е по-малко от месец между двете ваксини. А ако изчакаш, може да се разболее /сега е сезонът на вирусите/ и ще се обърка всичко. По-добре не отлагай - нали сега е здрава!

Общи условия

Активация на акаунт