Пак съм аз-Моля за съвет

  • 1 108
  • 24
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 4 966
Значи-повечето от вас знаят-Кристи се отби сам на 6 мес.От тогава вече 3 месеца аз го кърмя заспал 5 пъти на ден.
Но вече възниква следния проблем-той не иска да спи.Досега/преди малко/ съм давала лъжичка по лъжичка кърма,но той се изнервя и не изяде и 100гр.А нервите ми , предполагам се сещате-са доста поопънати.
Отделно доскоро/буквално до преди седмица/имах здравословни проблеми с аритмия,чувство за изтощение постоянно , граничещо с чувството, че всеки момент ще изпадна в безсъзнание-10дни бях така.Лекарите ми казаха че всичко това е от преумора,изтощение,напрежение.
Та от тук става ясно че сили нямам да продължавам по този начин,именно ако не спи да се цедя по 5 пъти и да давам с лъжица,понеже той от шише не пие.
Въпроса ми е следният:
Възможно ли е да се стимулира кърмата само от 3 пъти на ден цедене?Или ще намалее и няма да е достатъчно...
Просто незнам какво да правя вече.Наистина незнам Whistling.Вчера съм приспивала два часа,и то неуспешни... Sad Sad Sad

# 1
не се отчайвай,

не знам какъв е бил проблема преди...но защо не опиташ с шишетата на Avent тези с 3те дупки. Синът ми също не пие от биберон, но от тези шишета пие.

опитай да се приспивате навън в парка, синът ми и 30 мин на ден не спеше в къщи...спеше единствено в количката в парка, минимум 1 час...вече си спи през деня вкъщи и в количката, знае че е време за сън. Но режима го изградих в количката в парка.

аз давам малкия в Детски парти клуб Патета в Лозенец, там взимат под 1г. да гледат деца за няколко часа. Открадни така малко време и за себе си за да може да си починеш. Ако ти е далече намери подобно заведение близо до теб.

Ако не намираме начин да си почиваме, никой не го прави вместо нас...нас няма кой да ни гледа и това е моето спасение Simple Smile

успех и не се отчайвай

# 2
  • Мнения: 393
Здравей! Първо искам да ти отговоря на въпроса за цеденето.Нищо не стимулира кърмата както сученето, но ти го знаеш.С 3 пъти на ден ще намалее SadКогато Митко беше болен и отказа да суче цедях по 5 пъти, но пак намаля и то доста.Така че смятам че трудно ще поддържаш лактация така.
Пък и 9 мес. са доста време-направила си повече от най -доброто за бебчо HugВсе пак кърменето е двустранен процес.Трябва да носи удоволствие ,а не изтощение и нерви. Simple SmileПожелавам ти да се успокоиш и да приемеш фактите-колкото и да е тъжно.
  bouquet

# 3
  • София
  • Мнения: 2 901
1. За цеденето и намаляването на кърмата - въпрос на цедене! Аз цедях от 4,5 месец до 7-8 месец. Първия ден се шокирах, че не можах да изцедя за цял ден и половината от това, което пише по книгите, че детето трябва да изсуква всеки път (така де, няма как да знам действително колко е изсуквала), но с всеки изминал ден се усъвършенствах. Куриозът е че дори ми се увеличи бюстът, а източвах поне 50% отгоре на количеството, което й даваха да пие в мое отсъствие. Цедях по 2 пъти на ден, детето го пиеше с биберон после.

2. За кърменето - извинявай, но твоето геройство кому е нужно? Детето се противи, а и ти си на изчезване. Колко още време трябва да мине в измъчване и на двама ви! Така де, медалите може и да си ги слагат в подписите, ама никой не ги раздава наистина - така че, опомни се! Винаги съм заставала зад следното изречение - Кърменето ТРЯБВА да бъде удоволствие и за двете страни! Ако някой ще се жертва, това бъде майката, но само ако детето НЕИЗМЕННО ГО ИСКА!

# 4
  • София
  • Мнения: 4 966
да всичко добре.Мога да отбия,но дори да отбия-трябва поне два пъти на ден да давам адапте/не искам да давам  кис.мляко/,а той не пие от шише...чудя се било то изцедена кърма или адапте-как ще го давам-това е проблема... ooooh!
Валентина,значи мислиш,че ако се цедя 3 пъти,или два мога да стимулирам,колкото млякото да стигне за още два месеца...?

# 5
  • Мнения: 393
За адаптето можеш да пробваш чашите с чучурче.Митко от такава си пийва вода понякога.Но и той не искаше шише.Явно така е с кърмените бебета Laughing

# 6
  • София
  • Мнения: 4 966
да,само от такова подпийва/около макс.20гр./.та не става.Голям проблем е ,наистина.

# 7
  • Мнения: 1 503
А дали може да пие със сламка newsm78.Аз не съм от опитните,но се чудя дали 9месечно бебе е възмоожно да бъде научено да пие със сламка ThinkingАко успее ,мисля ,че ще е супер Peace

# 8
  • Мнения: 4 242
Това и аз щях да питам, по друг начин не пие ли?
Дъщеря ми пие единствено от сламка а от скоро пропи и от чашките с накрайник на Бертони.

# 9
  • Мнения: 398
А защо не искаш да даваш кисело или прясно мляко. Моята хапва от седмица по малко и даже много й харесва. Помисли над този вариант също, а да пие от чаша, това може и да му хареса.

Ако детето ти е здраво и няма алергии към кравето мляко, защо пък не. Тука една майка канадка с дете като нашето - на същата възраст - отби го наскоро, че ще почва работа и вече му дава само прясно мляко, спря му от скоро и адаптето.

# 10
  • Мнения: 9 894
А дали може да пие със сламка newsm78.Аз не съм от опитните,но се чудя дали 9месечно бебе е възмоожно да бъде научено да пие със сламка ThinkingАко успее ,мисля ,че ще е супер Peace

не само е възможно, но и го правят. По съвет на съфорумка моят син пие със сламка и съм доволна. Добре е сламката да не е от най-големите размери.

исайкова - гледай си здравето   bouquet ти си грижовна и упорита мама.

# 11
  • Мнения: 2 323
Да, и аз бих те посъветвала да пробваш с друго - чашка с накрайник, шише със сламка, само чашка....пък каквото стане Wink Успех  bouquet

# 12
  • София
  • Мнения: 4 966
КупиХ шише със сламка.Ще пробвам днес.От накрайници пие,и оот обикновена чаша,но не повече от 20мл.Явно му омръзва.
Ако не то се е видяло,че ще давам с лъжица.
Като цяло какво мислите за следния режим,ако го направя:
10:00-кърма с три малки бисквитки на хип на кашичка/проблема е че н закусва мн,може би само около 100гр/
13:00-зел.пюре-190гр.
16:00-кърма с малко плодово,да стане мъничко по гъсто ,за да успея с лъжица да дам
19:00-каша/елда,ориз и сега почвам глутенови/ с кърма
22:00-цокане /пак кърма/

Как ви се струва този режим-пък ако е добре-да почвам с цеденето и така????

Мн мерси Hug

# 13
  • Мнения: 393
А от 22 до 10 сутринта какво ще даваш? Иначе добре ми се струва.
Зел.пюре ще смесваш ли с кърма или АМ?

# 14
  • София
  • Мнения: 4 966
Нищо-той спи.
Зел.пюрето си остава чисто.

Общи условия

Активация на акаунт