Къде са питчиците със сирене

  • 1 789
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 426
Преди време четох една рецепта за едни лесни питки със сирене за закуска, но не можах да я намеря. Който я знае да си признае Close-mas:

# 1
  • Мнения: 6 243
Сещам се само за моята рецепта, мисля, че тази във форума беше същата:

1 ч.ч. кисело мляко с 1 ч. л. сода, угасена в млякото
1 ч.ч. натрошено сирене
брашно за меко тесто

Правят се питки колкото малко юмруче, пекат се в умерена фурна с малко масло или парченце кашкавал отгоре.

# 2
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Модификация на пълнозърнестите (които пък са модификация на такива от бяло брашно  Rolling Eyes )

Питки със сирене

Продукти:
1 1/2 ч.ч. пресято брашно
2-3 яйца
1 ч.ч. кисело мляко (или прясно)
1 ч.л. равна - сода за хляб
1 ч.ч. сирене натрошено
1-2 щипки сол
1/2 ч.ч. олио
масло
1/2 ч.ч. нарязани на парченца маслини (по желание)

Приготвяне:
Яйцата се разбиват. Добавя се киселото (прясното) мляко и се разбърква. Брашното, смесено със содата за хляб се прибавя, също и олиото. Прибавя се и сиренето и отново се разбърква. Слагат се солта и маслините. С намазнени ръце от лепкавото тесто се оформят малки кръгли хлебчета, които се нареждат в намазнена тава. Отгоре на всяко хлебче се слага малка бучка масло. Може да се поръсят със сусам по желание. Пече се в предварително загрята фурна на 200-250 *С, докато покафенеят.

Забележка: Между хлебчетата се оставя място, защото се разливат и набухват. Пробват се с дървена клечка дали са опечени.

# 3
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Цитат на: sladka hapka
Сещам се само за моята рецепта, мисля, че тази във форума беше същата:

1 ч.ч. кисело мляко с 1 ч. л. сода, угасена в млякото
1 ч.ч. натрошено сирене
брашно за меко тесто

Правят се питки колкото малко юмруче, пекат се в умерена фурна с малко масло или парченце кашкавал отгоре.


Точно същото го правя и аз! Рецептата я имам от майка ми. Понякога слагам вътре и 1 яйце. Правя ги много често. Понякога за закуска, понякога вместо хляб... Много ги обичаме вкъщи.

# 4
  • Мнения: 6 243
Зъхи, и аз така!   thumbsup  thumbsup  thumbsup   Понякога, като ме домързи да ида за хляб, правя питчиците. Ако съм в щедро настроение, слагам и яйце. Но и без него стават много вкусни.

# 5
Аз правя от тия кифлички със сирене (откраднах рецептата от tedy_b Grinning
Кифлички със сирене :

2 1/3 чч брашно (чашата е от 300 ml)
1 чл суха мая
2/3 чч прясно мляко (хладко)
9 сл олио
1 чл захар
1 чл сол
1 яйце и сирене за плънката

Замесва се тесто от брашното, маята, солта, захарта, олиото и млякото. Дели се на две равни части. Всяка от частите се разточва на тънка кръгла кора и се реже на 16 триъгълника (както се реже торта).
Прави се плънка от разбит белтък + сирене. В широката част на триъгълниците се слага малко от плънката и се навива.
Получават се общо 32 кифлички. Тавата се намазва с масло, кифличките се намазват с жълтък и се пекат в загрята фурна.

Изглеждат горе долу така

http://community.webshots.com/photo/225546496/231594118LUpYTC

# 6
  • Мнения: 1 264
1ч.ч. кис мляко
2ч.ч. натрошено сирене
3ч.ч. брашно
1ч.л. сода и малко масло
Всичко се смесва , тестото става лепкаво правят се 11 питки на всяка по средата се слага малко масло , Пече се до порозовяване Grinning

# 7
  • Мнения: 1 426
направих ги Grinning
но нещо не ми се надуха, станаха едни плоски, обаче много вкусни.

# 8
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Цитат на: mania4ka
направих ги Grinning
но нещо не ми се надуха, станаха едни плоски, обаче много вкусни.


Важно е содата да се "угаси" в киселото мляко, тогава няма как да не се надуят!  Grinning Иначе и аз съм имала случаи да не се надуят, но наистина са вкусни и така!  Wink

# 9
  • Мнения: 1 426
Цитат на: Зъхи
Цитат на: mania4ka
направих ги Grinning
но нещо не ми се надуха, станаха едни плоски, обаче много вкусни.


Важно е содата да се "угаси" в киселото мляко, тогава няма как да не се надуят!  Grinning Иначе и аз съм имала случаи да не се надуят, но наистина са вкусни и така!  Wink


аааа ето къде бил ключът от палатката Bulb

Общи условия

Активация на акаунт