как да разбера кога?

  • 1 411
  • 17
  •   1
Отговори
здравейте всички:)имам един много важен въпрос.Кога бебето започва да се обръща по посока на звука,как да разбера дали не е глухо?Навсякъде търсих информация кой месец точно но никаде не пише.Ще съм ви благодарна ако ми кажете.Извинете ме ако темата не е за това подразделение или ако има друга такава.аз не можах да я открия.Благодаря ви предварително:)

Последна редакция: вт, 15 авг 2006, 15:19 от Аурелия

# 1
  • Мнения: 1 353
Ами моята дъщеря още като беше на 1 месец и си се обръщаше по посока на звука -е не много ориентирано но го правеше

# 2
  • Мнения: 1 294
Моето момиче вече се обръща(виж лентичката) Mr. Green.Много и  е любима  музикалната въртележката над креватчето, с нея за първи път забелязахме, че реагира на звук и движещи се предмети.Ти с каква играчка стимулираш детето?

# 3
  • Мнения: 1 860
На около месец трябва да започне да се "ослушва".

# 4
  • Мнения: 481
Нашето бебче започна да се стряска от силен шум скоро след като се прибрахме от родилния дом. Иначе от 2 седмици се радва на играчката над леглото и и пее много активно особено рано сутрин, когато ужасно много ни се спи Joy Joy Joy

# 5
  • Мнения: 1 294
Нашето бебче започна да се стряска от силен шум скоро след като се прибрахме от родилния дом. Иначе от 2 седмици се радва на играчката над леглото и и пее много активно особено рано сутрин, когато ужасно много ни се спи Joy Joy Joy

Даааа вярно, за стряскането не се сетих.И моето Мими още от самото начало се стряскаше при блъскане на  врата, например.

# 6
  • Мнения: 3 069
През 2-я месец!

# 7
  • Мнения: 3 116
Плесни с ръце до бебето и гледай реакцията на очичките  Peace

# 8
  • Мнения: 241
Към края на първи месец взе да се ослушва. Като се роди и правиха тест за слух. Закачаха и едни апаратчета по ушите и излизаха едни графика. Като стана на 4 на консултацията доктора ми ката да я сложа да седне в скута ми. Той застана зад нас с една дрънкалка и започна да подрънква от ляво и дясно, като следеше дали бебето се обръща към звука.

# 9
  • София
  • Мнения: 2 227
Плесни с ръце до бебето и гледай реакцията на очичките  Peace
Точно това и аз смятах да те посъветвам... Иначе Марти започна от рано да се стряска при по-силен шум.   bouquet

# 10
  • Мнения: 3 932
Около първия месец започна да се заслушва във музикалната играчка над креватчето, но при всяко дете е различно, така че не се притеснявай излишно, а изчакай  Peace

# 11
  • София
  • Мнения: 3 392
нарича се тест на Моро/може и да бъркам/- като плеснеш с ръце бебето да разпери ръчички /все едно се стряска/, прави се още в неонатологията, не се бой  Hug

# 12
  • София
  • Мнения: 6 794
Моето още в родилния дом го разбрах, че няма пробеми със слуха - изтървах дистанционното на ТВ
 на теракота и подскочи цялата ... опитай се да го стреснеш с нещо детето.

# 13
  • Мнения: 1 975
И ние вече се ослушваме, а на твоя глас не реагира ли? Защото Дени като ме чуе и се обръща към мен Hug

# 14
  • Мнения: 4 428
Нашето бебче започна да се стряска от силен шум скоро след като се прибрахме от родилния дом.

И на нас ни беше ориентир стряскането. Маги се стряскаше от вратата на микровълновата няколко дни след, като се прибрахме от родилното. А за обръщането по посока на звука не си спомням кога стана Thinking

Общи условия

Активация на акаунт