Редно ли е?

  • 989
  • 12
  •   1
Отговори
Не искам да се изказвам прибързано, ното да изразявам негативизъм, просто защото не съм запозната, но искам да знам. Предполагам, че от там накъдето сме тръгнали, доста от вас вече се връщат, за това искам вашето мнение. Започвам от начало.
 Почти 7 месеца активно бебеправене, както си го пише по книжките - резултат няма. Решихме, че е време да проверим дали има някъкъв проблем, ако има къде е и да намерим начин да го преодолеем. Преди седмица ни беше първото посещение при специалист. След първичен преглед преглед, ултразвук и обикновенна спермограма започнаха да обсъждат с нас "единственният възможен вариянт" - ICSI. Започнаха да ни насрочват дати, да обсъждат варианти на процедурите и т.н. Нито аз, нито съпруга ми разбрахме къде точно е проблема. При мен не бе установено да има такъв, но г-н Доктора каза, че и "това не е изключено". При мъжа ми бил проблема. Първа спермограма и категорично изклщчиха възможността да се разбере причината, да се търси евентуално лечение, и след това да се пристъпи към заобикаляне на "естественните" методи. Утре имаме час за втора спермограма в друга клиника. Аз не мисля, че получихме правилното отношение. Честно да си призная си мисля, че просто искат да ни вземат парите на всяка цена. Поне такива чувства оставиха у мен. Как мога да имам доверие на подобни специализирани клиники? Съмнявам се в обективността им. Просто ми звучаха адски меркантилно. Кажете ми това ли е начина, нормално ли е да имат такъв подход или аз порсто реагирам пресилено.

# 1
  • Мнения: 1 419
Аман от такива "лекари"  #2gunfire

Хващайте си торбичката и ходете при някой друг. Правилно сте се насочили да повторите спермограмата, но е важно да намериш и лекар, който да се занимава и с теб и на който да можеш да се довериш. Всички почти сме минали по този път за съжаление и това е варианта + много четене и подлагане на съмнение всичко, което ти се стори макар и малко странно. Порови из форума, ще намериш много истории, лекари и съвети. Ние винаги ще сме насреща  Heart Eyes

# 2
  • Враца
  • Мнения: 5 200
Ами правилно разсъждаваш, че нещо не е наред в цялата тази картинка.
Първо след като са ви направили изследвания е било редно да ви кажат какво в тях не е наред, че решават направо да правите ин-витро.
Добре сте решили да отидете на друго място, дано там да имате късмет и да случите на лекари, които да ви обърнат внимание.
Междуд другото и на нас ни предложиха ин-витро при първото ни посещение в една клиника за репродуктивно здраве. Може и да става въпрос за същата Rolling Eyes

# 3
  • Мнения: 902
Аз отидох в специализирана клиника след 1 г. и 9 м. опити за бебе и 2 спермограми от Цибалаб.
Направихме нова спермограма и веднага ни насочиха за ИКСИ. Мислех, че се шегуват, че ни лъжат и искат да ни вземат парите. Започнах да се ровя в интернет и да събирам информация. Отидох и в друга клиника. Те направиха същото заключение.
След доста четене, разбрах, че при резултати като нашите, няма теоретична възможност за лечение и достигане на подобрение, което позволява да се прави инсеминация поне, да не говорим за естествено оплождане. Разбира се, съществува хипотетична възможност да стане Чудо, но аз нямам време да го чакам.
3 месеца по-късно започнах първата си процедура ИКСИ. За съжаление - неуспешна. Сега ми предстои втора.
Написах ти всичко това, защото знам, че светът ти се е сринал. Не можеш да повярваш, че се случва на вас. Не искаш да се примириш и търсиш грешката в хората срещу теб.
От написаното разбирам, че сте ходили в клиника по стерилитет ( поправи ме, ако греша). Ако може, напиши коя точно.
Какви изследвания имате до момента?
И не на последно място - отиди на още едно място, ако трябва и на трето. Намери лекар, на когото ще се довериш поне 50% и намери баланс в себе си. Най-важното е да имаш доверие в екипа, с който ще продължиш борбата. И никога не се отчайвай. Дори и ИКСИ-то е една огромна възможност. Дано не ти се налага да го разбереш.
Желая ти лек и кратък път до сбъдването на Мъничката ви мечта.

# 4
Какви изследвания имате до момента?
Ами притеснителното е, че нямаме почти нищо. Аз си направих пълен преглед преди месец, ултразвък, пълна кръвна картина, пълни микробиологични изследвания, цитонамазка, тестове за СПИН и Хепатит и това е, а половинката само тази спермограма. И нищо и не поискаха допълнително във въпросната клиника. Кзаха, само че ако държа на инсеминация преди ICSI-то трябва да си направя тест за проходимост на тръбите, но не било наложително да правиме опити с инсеминация.

# 5
  • Мнения: 902
Такааа.
Предишният ми постинг не отменям, но го остави за по-късен етап ( с пожелание въобще да ни ти е от полза).
СМЕНЯЙ клиниката!
Първо трябва да направите нова спермограма в една от следните (според мен и доста от момичетата) клиники (ако сте от София):

www.invitro-bg.com
www.ivf.bg
www.ivf-bg.com

При теб започни с хормонални изследвания, хламидии при двамата, цветна снимка за проходимост на тръбите. Едва тогава ще може да се прави заключение.
Късмет.
Моля те да споделиш, коя е въпросната клиника. Нека повече момичета да бягат навреме от там.

# 6
  • Мнения: 96
Преди 6 години, след 3 години чакане на бременност по естествен път, решихме да проверим какво става. Направихме спермограма - много лоши резултати. Лекарят, който я прави тогава, на секундата каза: ИКСИ. Подразнихме се и ние като теб, че не предложи никакъв вариант за лечение. Решихме, че е заради парите, които ще получат лекарите от нас. И оставихме нещата така.
6 години по-късно решихме да действаме. Показахме въпросната спермограма на гинеколога ми и той много тактично ни намекна, че ИКСИ е единствения реален шанс за нас. Естествено вече не го подложихме на съмнение - имаме 9 години зад гърба си.
Направихме още една спермограма, която не показа никаква промяна към подобрение.
И пристъпихме към подаване на документи за ИКСИ. В момента чакаме да отворят програмите на НЗОК, за да подадем документи.
Изследвания при мен направихме чак, когато се наложи да оформяме документи за НЗОК. Както и се очакваше, при мен няма никакъв проблем. Още тогава - преди 6 години, наблюдавайки овулацията, гинеколозите ми казаха, че едва ли има проблем при мен. Така се и оказа - проходими тръби, матката и яйчниците са ок, имам едно ерозио само, което обаче не пречи на забременяване и износване.

Моят съвет към теб е: и двамата не се стресирайте от лошите показатели на спермограмата. Не изпадайте в кризи и самосъжаление, че нещо не ви е наред. Не търсете вина, не обвинявай партньора си. Просто приемете факта, че положението е такова. Това не ви прави непълноценни, нито ще ви направи лоши родители, ако заченеш по ИКСИ метод. Приемете, че вие сте такива, каквито сте, подгответе се психически за повече от 1 бебе  newsm63 (както най-често се случва) и проучете възможностите за ИКСИ - екипите, цените... и действайте, когато сте готови.

Желая ти СПОКОЙНО приемане на фактите и успех, каквото и да предприемате.

# 7
Забравих да спомена, че и изследвания за хламидии правих. Така, че според това което казваш само хормоните и цветната снимка трябва да направя.
Клиниката е една от споменатите от теб - МЦ "Репродуктивно здраве".

PPS: Много благодаря за искрените пожелания!

# 8
  • Мнения: 902
Благодаря ти за информацията, Кая.
Аз препоръчвам въпросната клиника само и единствено за спермограми. Иначе аз съм пациентка и приятел на първата клиника Grinning
Смело напред. Важното е, че има начин.

# 9
  • София
  • Мнения: 6 360
Клиниката е една от споменатите от теб - МЦ "Репродуктивно здраве".

мда. по-старите кучета отдавна знаем, че в тая клиника обичат всички да ги пращат на ИКСИ и то веднага, без много приказки.
идете при Владимиров.

# 10
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 994
Ние сме от нетърпеливите явно  Embarassed - първото посещение в клиника по стерилитет направихме след 10 месеца опити ето тук: http://www.invitro-bg.com/ Но аз съм с нередовен цикъл и това ме притесняваше, а гинекологът, при когото ходех, реши почти без никакви предварителни изследвания да ме стимулира с Кломифен Цитрат, защото според него нямам овулация. И аз изплашена потърсих второ мнение...  В крайна сметка се оказа че главният ни проблем е спермограмата на мъжа ми и на нас също ни предложиха ИКСИ, но не и преди да сме потърсили причината за лошите показатели, като даже ни препоръчаха андролог към когото да се обърнем.
Нека мъжът ти да посети д-р Кацаров, андролог-уролог, но първо направете една обикновена спермограма + морфология по Крюгер. Може проблемът все пак да е лечим и да не стигнете въобще до ин витро.
Между другото етърва ми е пациентка на МЦРЗ от година и половина. В началото беше доволна, но преди последната процедура беше на мнение че иска да ги смени. На нея не й харесваше най-вече, че всеки път е при различен лекар. Там й правиха и операция от миома, от която също не е никак доволна  Sad

# 11
  • Мнения: 2 120
Категорично не  е редно.
Обикновено ти предлагат втора спермограма, после мъжа се лекува, ти правиш хормонални, цветна снимка ако трябва.
Аман от специалисти  Shocked

# 12
Преди няколко години наш познат се оказа с безнадеждна спермограма,а жена му си беше наред.Тогава се обърнаха към някакъв д-р Коларов,в с.Влас,и след жестока диета и лечение,много скоро синът им беше"на път".Но нямаха нерви за втори път.Не убеждавам никого,само се опитвам да помогна и с други варианти.Късмет!

Общи условия

Активация на акаунт