смяна на семейно положение и банка

  • 1 163
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 546
днес от една тема тук разбрах, че трябвало да си сменя личната карта като прибавя фамилията на съпруга. а като си сменя Л.К. трябва да уведомя банката. и се страхувам да не ми преразгледат кредита, след като разберат, че имам промяна в семейното положение  Sad например да ми увеличат срокът, което пък значи, че повече лихви ще платим  Sad
имате ли представа как процедират банките при промяна в семейното положение на кредитополучателя?

# 1
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 515
Аз смених семейно положение в банката, но нямаше никакъв проблем. Потребителския крадит си го изплатих със старата фамилия, въпреки, че по карта бях с нова.
Даже и кредитната ми карта в момента е със старата фамилия, защото я бяха направили, преди да отида в банката. Не е имало преразглеждане на кредита и промяна на вноските. Това в ОББ.

# 2
  • Мнения: 91
Трябва да информираш банката , за да се промени номера на л.к. Не би трябвало да се преразглежда кредита. При нас поне не го правим. По скоро имали сме случаи, но при развод.

# 3
  • Мнения: 4 300
Със сигурност няма преразглеждане на кредита. Спокойно.

# 4
  • Мнения: 4 546
а няма ли значение къде си декларирал, че живееш? аз съм декларирала - при родителите. а сега като ще съм омъжена - сметки и т.н.  newsm78

# 5
  • Мнения: 4 300
Не. Адресът ти касае банката за да може да те намери при нужда ( ако има някакъв проблем с наредени от теб плащания и т.н.) и да ти изпраща извечения и т.н.
По закон промяната в личните ти данни има сила за банката след като ти я уведомиш. Така че сама можеш да си прецениш кога да го направиш и дали изобщо да го правиш.

# 6
  • Мнения: 1 205
И аз мисля, че няма да променят условията ти по кредита. Просто ще ти актуализират данните за теб - има, адрес, номер на л.к.

Общи условия

Активация на акаунт