Ябълков сладкиш с какао

  • 18 842
  • 52
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7 474
Laughing  Вече си знаете, че ще е лесен  Laughing



Ябълков сладкиш с какао!

3 яйца
1 ч.ч. захар
2 ч.ч. брашно
1 ч.лъж. сода
1 ч. лъж. канела
2 суп. лъж. какао
3/4 ч.ч. олио
6 средни обелени настъргани  ябълки (на едро ренде)

Разбърквате всички продукти по реда на рецептата - става гъсто тесто, към което добавяте настърганите ябълки . Изсипвате в намаслена тава и печете на 200 гр. около 30-40 мин.

Украсата може да е с пудра захар, разтопен шоколад, сметана или каквото там обичате!

Суровата смес

Опечено

Крайния резултат- нарязано е с чаша да не се чудите! По принцип си го режа на квадрати!

Последна редакция: ср, 31 окт 2007, 16:36 от L е о

# 1
  • В лудницата на 2-рия етаж.
  • Мнения: 2 026
Лео,пак извади страхотна рецепта,ще се пробва. Hug

# 2
  • София
  • Мнения: 35 814
Благодаря Лео, ще го пробвам скоро /че обожавам ябълки и канела/
  bouquet

# 3
  • В лудницата на 2-рия етаж.
  • Мнения: 2 026
Направих сладкиша,вместо какао сложих Нескуик и намазах с шоколад отгоре,получи се страхотна вкусотия.Лео,още веднъж благодаря за лесната и вкусна рецепта. Hug
Ето резултата:

# 4
  • Мнения: 68
 newsm78Сигурно са 6 средно големи ябълки ...
 BlushСтава гъсто тесто ... с миксер ли разбърквам продуктите?

# 5
  • В лудницата на 2-рия етаж.
  • Мнения: 2 026
newsm78Сигурно са 6 средно големи ябълки ...
 BlushСтава гъсто тесто ... с миксер ли разбърквам продуктите?

С миксер,ябълките ги добавих накрая и разбърках с лъжица.

# 6
  • Мнения: 7 474
newsm78Сигурно са 6 средно големи ябълки ...
 BlushСтава гъсто тесто ... с миксер ли разбърквам продуктите?

С миксер,ябълките ги добавих накрая и разбърках с лъжица.

Ей, много сте бързи  Laughing
Аз сложих 6 средни ябълки и разбърках с лъжица ябълките, а тестото с метална бъркалка (не знам как се казва)  newsm78По принцип броя на ябълките не е задължителен и с по-малко ще стане  Peace

# 7
  • Мнения: 7 474
Направих сладкиша,вместо какао сложих Нескуик и намазах с шоколад отгоре,получи се страхотна вкусотия.Лео,още веднъж благодаря за лесната и вкусна рецепта. Hug
Ето резултата:



Страхотно изглежда  Hug По принцип си го режа на квадрати, просто днес ми хрумнаха кръгчетата   chef

# 8
  • Мнения: 2 495
Лео, вчера като се прибрах от работа правих този сладкиш и стана чудееееееееен Simple SmileИмах доста ябълки, пратени от село, че исках да ги оползотворя и твоята рецепта ми дойде навреме.След като се опека, го намазах с компот от праскови, а отгоре наръсих лешници и кокосови стърготини.Мъжо беше възхитен просто Hug
Лео, благодаря за страхотната рецепта  bouquet

# 9
  • Мнения: 7 474
Радвам се ,че ти е харесал Embarassed  bouquet, а пробва ли този  Crazy Ако не си пробвай и него, той е най-вкусният с ябълки и също много лесен!
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=72935.0

# 10
  • Мнения: 2 495
Радвам се ,че ти е харесал Embarassed  bouquet, а пробва ли този  Crazy Ако не си пробвай и него, той е най-вкусният с ябълки и също много лесен!
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=72935.0
Ооооо, и този ще се пробва, а на снимките колко вкусно изглежда, не е истина CrazyДобре, че останаха още ябълки Laughing  bouquet

# 11
  • Мнения: 1 494
И аз останах много възхитена от сладкиша  Hug. Обожавам ябълки и канела и отдавна си търсех подобна рецепта. А също така съм много доволна, че направих сладкиша с типово брашно и стана чудесен (за съжаление не се сетих да снимам).

# 12
  • Мнения: 1 352
Точно такъв сладкиш ми се ядеше - с ябълки и канела Crazy, ммммммммм. Сигурна съм, че ще е много вкусно. Ще се прави тази вечер, само че искам да попитам яйцата трябва ли да се разбиват много като при кекс, защото нямам нито миксер, нито телена бъркалка?

# 13
  • Мнения: 7 474
Не  е нужен миксер  Laughing

# 14
  • Мнения: 1 352
Направих го, страхотен стана! Отгоре поръсих с шоколадови пръчици - това имах. Още горещ резнах 2 парченца Embarassed да го пробвам.

Общи условия

Активация на акаунт