кърмене и хемоглобин - кога да се изследва

  • 563
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 106
Здравейте,мамита!Аз кърмя от два месеца и половина но изследвания още не са ни правили.Трябва ли да кажа на нашата лекарка да му пуснем такива или е рано?

# 1
  • Мнения: 6 243
Рано е.
В БГ стандартните изследвания на хемоглобин са на 6 и на 12 м. Макар ме точно на 6 м. са най-ниски стойностите,което си е един физиологичен процес, но така са го решили някъде си - така се прави.

Ако бебенцето не е обременено с някакво заболяване, което да те кара да си особено предпазлива (например единия родител да е с таласемия или с нещо друго, свързано с железния дефицит), няма причина да правиш изследванията на тази възраст.

# 2
  • Мнения: 4 629
На сина ми до сега не са му правили. Кърмих го 1 година

# 3
  • Мнения: 657
 На нас ни правиха на навършени 6 месеца изследвания,доколкото знам следващите ще са на 1годинка

# 4
  • София
  • Мнения: 4 966
На нас ни правиха на навършени 6 месеца изследвания,доколкото знам следващите ще са на 1годинка
такава е практиката.

# 5
  • Мнения: 282
Първите изследвания са на 6м.Кърмата не е някаква рискова храна, че да се налагат изследвания всеки месец - тя е най-полезната и пълноценна храна за бебчето.

# 6
  • Мнения: 2 381
За пръв път правихме изследвания, когато Паолина беше на 2 месеца.Така и не разбрах причината.
Когато навърши 6 -също.
Ако няма какво да те притеснява не виждам смисъл да бодете бебчето още от сега.

# 7
  • Мнения: 3 521
Още не са ни правили...тук няма такава практика, освен ако майката не zабележи, че бебето е бледо и отпуснато и иzлично не информира доктора или няма родител с анемия Grinning. Повечето деца са само на кърма/АМ минимум до 6тия месец, а често и до 8 и половина, растът zдрави като бици. Twisted Evil

# 8
  • Мнения: 619
Вчера тъкмо нашето педи каза,че тези изследвания се правят на 6 месец.

# 9
  • Мнения: 535
. Повечето деца са само на кърма/АМ минимум до 6тия месец, а често и до 8 и половина, растат здрави като бици. Twisted Evil

 Joy hahaha Де и тук да беше така, колко по- жилави щяхме да сме  bowuu

# 10
  • Мнения: 1 288
изследвания се правят за първи път при навършени 6 пълни месеца. по-рано ако няма проблеми, не са нужни. не се притеснявай. ние до края на шестия месец бяхме само и единствено на кърма и хемоглобинът беше 119.

Общи условия

Активация на акаунт