Диета от диетолог-изпитана

  • 17 725
  • 35
  •   1
Отговори
  • Мнения: 13 512
Ден  1
Ранна закуска:
Кафе или чай,
1 плодово кис. мляко по избор.

Обяд
:Голяма салата по избор .1 малко парче сирене

Следобедна закуска:Плод по избор
Вечеря: Пилешка пържола на скара/150 гр/
1 зеленчук по избор.

Ден  2
Ранна закуска:
Кафе или чай,
1 плодово кис. мляко по избор.

Обяд
:100 гр шунка,
1 зеленчук по избор.
Следобедна закуска:Плод по избор
Вечеря: Голяма салата по избор .1 малко парче сирене

Ден  3
Ранна закуска:
Кафе или чай,
1 плодово кис. мляко по избор.

Обяд
:Голяма салата по избор .1 малко парче сирене
Следобедна закуска:Плод по избор
Вечеря:2 варени яйца , салата по избор

Ден  4
Ранна закуска:
Кафе или чай,
1 плодово кис. мляко по избор.

Обяд
:½ кофичка кис. Мляко, филия черен хляб.
Следобедна закуска:Плод по избор
Вечеря:Пилешка пържола на скара/150 гр/
1 зеленчук по избор.

Ден  5
Ранна закуска:
Кафе или чай,
1 плодово кис. мляко по избор.

Обяд
:100 гр шунка,
1 зеленчук по избор.
Следобедна закуска:Плод по избор
Вечеря: Голяма салата по избор .1 малко парче сирене

Ден  6
Ранна закуска:
Кафе или чай,
1 плодово кис. мляко по избор.

Обяд
:Голяма салата по избор .1 малко парче сирене
Следобедна закуска:Плод по избор
Вечеря: 2 средно големи варени картофа,
зеленчук по избор,1 малко парче сирене.

Пилешко=телешко=шунка=филе бяла риба=консерва риба тон=черен дроб /на същото количество-150гр/

Забележки-Указания.
1. Приготвянето на всичките ястия става без никакви мазнини.
2. Препоръчва се хляб “тонус” или “бонус” или може да се замести с друг черен хляб.
3. От пилето се препоръчва бялото месо,варено или на скара.
4.Риба тон консервиран в собствен сос./във вода/.
5. Кафе или чай както и фрешове от цитрусовите плодове без ограничение (без захар).
6. Може да се използват всякакви подправки (силно се ограничава солта).
7.Салатите по избор включват: всякакви зеленчуци в умерено количество, без примеси от различни сосове, олио, сирене, колбаси и т.н.
 
МНОГО ВАЖНО: Преди всяко хранене задължително се изпиват две чаши вода.
 
•   първата неделя от началото на хранителния режим, режимът се спазва както всеки друг ден. След това неделята е свободен ден от всякакви ограничения. Може да се яде каквото и колкото искате.

Витамини,минерали и др. хранителни добавки.
Закуска :1 разтв.табл. вит.с(1000mg), 2 хапчета невробекс.1 хапче витА.
Обяд: 2 хапчета невробекс.
Вечеря: 1 разтв.табл. някакъв мултивитамин с минерали 1 хапче витЕ.

много важно:
1.закуската се приема до половин час след събуждането
след това останалите хранения се разпределят на всеки 3 ½-4 Ч
2.водата се пие непосрествено преди хранене 3. използвайте уравнението пилешко=телешко=риба............
за да разнообразите доколкото е възможно храненето.


Последна редакция: вт, 15 авг 2006, 19:55 от monda

# 1
  • Мнения: 27 524
По принцип, диетите, предписани от диетолог, са лични, т.е. персонализирани според конкретен човек. А пиенето на две чаши вода преди ядене е вярно, че запълва обема на стомаха, но го и разширява по този начин. Иначе е добра идея за който има нужда и не го мързи да я следва.  Simple Smile

# 2
  • Мнения: 13 512
Аз видях резултата на човек,който я е правил. Аз не мога да спазвам грамажи и видове храна и затова не бих  се хванала, както и на Байкова ми беше трудна за спазване диетата. Но ако на някой му харесва, може да я пробва.. Няма да казвам името на диетолога, защото е известен, а и знам,че на много хора е дал точно този вариант и затова реших да  го публикувам. Ефект наистина има, ако се спазва точно.

# 3
  • Мнения: 27 524
Да, хубава е. Може да я метна на сестра ми, тя умее да ги спазва. И аз като теб нямам нерви за такива неща. Мерси.

# 4
  • Мнения: 13 679
По принцип, диетите, предписани от диетолог, са лични, т.е. персонализирани според конкретен човек.

Лични ли!? Къде ги тези диетолози:ooooh: Отиваш, хвърлят ти едно листче, снимано на ксерокс, и ти взимат парите. И в тази, като я гледам, няма нищо лично. Нискокалорична, на принципа на разделното хранене и малкото  Mr. Green храна!
Само витамините ме озадачават. Не са ли малко множко? Напоследък се отрича ползата от синтетичните витамини! Дори се говори, че са вредни.

Monda, дай повечко информация - колко време се спазва? Това са под 1000 калории май, значи не е хубаво да се продъпжава повече от 2 седмици.

# 5
  • Мнения: 27 524
По принцип, диетите, предписани от диетолог, са лични, т.е. персонализирани според конкретен човек.

Лични ли!? Къде ги тези диетолози:ooooh: Отиваш, хвърлят ти едно листче, снимано на ксерокс, и ти взимат парите. И в тази, като я гледам, няма нищо лично.

Тъй де, затова започнах с "по принцип"  Grinning Така би трябвало да бъде, ама... Confused

# 6
  • Мнения: 13 512
Не е даден срок- до достигане на желаното тегло е. Затова се приемати витамини-защото не е краткосрочен режим.

# 7
  • Мнения: 13 679
Не е даден срок- до достигане на желаното тегло е. Затова се приемати витамини-защото не е краткосрочен режим.

Хм, много глад, бре! Ша са гътнем от глад  Sick
Ей, ти да не искаш да разчистиш форума newsm78 hahaha

# 8
  • Мнения: 13 512
Аа...те нали дебелите били добри??Как да искам от добрите  да го разчистя? Laughing
Реших да споделя диетата и ако на някой му допада- да се възползва.

# 9
  • Мнения: X
Ползвала съм диетите, предписани от този диетолог- много са удачни, наистина.
Искам да направя няколко уточнения- човекът сменяше диетите на 2- 3 седмици, т.к. организмът има нужда от разнообразие; има индивидуален елемент в предложената диета- сравнявам с един от моите режими.
Резултат има, при това страхотен Mr. Green

# 10
  • София
  • Мнения: 1 724
Бре споделете името на поне един диетолог различен от Байкова.Не мога да карам на Страхотната диета, имам нужда.

# 11
  • София
  • Мнения: 344
Вариант на диетата на Ипократис, май.Има ефект наистина (не е личен опит,аз още се каня).Моя колежка свали около 12 кг. за 6 седмици.

# 12
  • Мнения: 1 064
Изненадва ме невробекса. Какъв е смисълът?

# 13
  • Мнения: 413
Изненадва ме невробекса. Какъв е смисълът?

1-ви вариант: ставаш твърде нервна от ограниченията и го пиеш за успокояване - помислено е здравето на околните ти  Laughing
2-ри вариант: това все пак си е витамин В, допълва комплекса витамини Simple Smile

# 14
  • Мнения: 7 263
Диетата изглежда доста добре балансирана, но наистина трябва да се внимава с диета писана за друг човек.
Ако примерно искаш да свалиш - 5-6 килограма и я спазваш 7-10 дни бива, макар че тази и доста рестриктивна.
Но ако трябва да свалиш 15-20 кг - това трябва да се спазва поне месец -два, освен това началния калориен баланс е много нисък и организма може да се стресира така че да не се намалят веднага килограмите.

Изненадва ме невробекса. Какъв е смисълът?

Невробекс - това са комплекс от витамините В - трябва да се пие винаги когато си на диета, защото влияят на хормоните свързани с настроението или ако диетата не изключва да се консумират храни богати на вит.В и вит.С.

Общи условия

Активация на акаунт