15 причини „за” секс без любов

  • 3 517
  • 66
  •   1
Отговори
  • Мнения: 13 512
  Колкото и страстна привърженичка да си на „no love, no sex” все някога попадаш в противоположната ситуация. Срещаш мъж, който те привлича, но не си влюбена. Той е еднодневка или човек, с когото искаш да поддържате чисто сексуална връзка. Ето поне 15 причини да го направиш. Поне веднъж...

 

1.Без заблуди – оргазмът си е оргазъм независимо дали има дълбоки чувства или не. Когато си влюбена често заместваш липсата му с „хубаво ми е въпреки...”. Сега обаче си с въпросния мъж, защото търсиш удоволствие, а не любов. Или ти харесва, или не.
2.Раздялата е по-лесна. Той не се справя добре и поемаш в друга посока без мелодрами и разбити сърца.
3.Пускаш егоизма си на свобода. На първо място е собственото ти удоволствие. Казват, че мъжете са по-големите егоисти от двата пола. Е, това е моментът да разбереш как се чувстват. Да се поставиш на мястото на другия – доста благородно от твоя страна!
4.Даваш от себе си, колкото искаш. Той вече ти обяснява коя поза желае. Не ти харесва? Какво чакаш – откажи му. Съгласяваш се при условие и той да изпълни твое желание. Накратко – позициите са 50 на 50. Дори и да те изнудва с фразата „Ако ме обичаш/държиш на мен, ще го направиш”, не се поддаваш.
5.Наясно си, че обещанието „Ще те пазя и без презерватив” е колкото банално, толкова и глупаво. Нещо повече – изобщо не може да ти повлияе. Предпазните средства – задължителни. Освен ако не си наивна, неинформирана и пияна. Сигурни сме, че не попадаш в тази категория.
6.Прекарвате си страхотно, но той обърква името ти с друго. ОК – незначителен удар по достойнството ти и нищо повече. Лек шок, ако името е на мъж. Все пак се лишаваш от лабилното емоционално състояние на „Не ме обича” и река от сълзи.
7.Той те наставлява. Не казва „Ще го направиш ли...”, а „Прави се така...”. Като не му харесва, защо си губи времето? Много вероятно е по-бързо да те научи, отколкото да си намери друга. Ти обаче нямаш такъв проблем. Тръгваш си.
8.„Боли ме главата”. Глупости. Нямаш главоболие – не ти се прави секс поради липса на настроение, месечен цикъл или по-важна работа в момента. Не е необходимо да лъжеш, за да не го наранш или отблъснеш (при положение, че чувствата ти към него те задължават). При реално главоболие – вземаш един аналгин (или каквото пиеш обикновено) и отново отказваш.
9.На него „не му става” и се опитва да ти прехвърли вината. Може би ще положиш усилие „да му стане”, но няма да се загубиш в опити да се стараеш.
10.Да разбереш от собствен опит какво означава „бройка”. Едва ли ще наречеш така мъж, когото обичаш или е важен за теб. Отново се поставяш на мястото на другия пол – обикновено те са тези със списъка от завоевания. Правиш второ добро дело! Вече можеш да си купиш билет към рая на лизинг.
11.Не се вживяваш в симулацията на оргазъм. В крайна сметка какво правиш – получаваш удоволствие или се грижиш предимно за самочувствието на партньора ти. Не забравяш, че по-важната си ти. Бъди себе си.
12.Той заспива след секс. Приемаш го като нормална реакция без мисли като  „той не ми обръща достатъчно внимание”
13.Не те преследва въпросът „Аз ли съм единствената”. При по-продължителни отношения, сигурно ще ти мине през мисълта –  от любопитство, без да я обсебва.
14.Докато се забавляваш с него, спокойно можеш да се оглеждаш за друг. Това не е желание да мамиш партньора си, защото сексът без любов е просто грижа за тялото и тонуса. Тоест – изневярата не присъства в речника на вашите отношения.
15. По-различен повод за запознанство, а защо не и да се влюбиш. Да не отричаме – сексът е поне половината от успеха на една пълноценна връзка и е толкова важен, колкото и платоническия елемент. Кое трябва да се случи първо – правило, което да следваш няма. Зависи само от теб.


Автор: Лилия Хаджиева

# 1
  • София
  • Мнения: 18 679
...не съм фен Thinking

# 2
  • Мнения: 1 052
Аз пък с риск да ме заведат на кладата ще кажа, че има резон в изброеното....

# 3
  • Мнения: 7 474
Аз пък с риск да ме заведат на кладата ще кажа, че има резон в изброеното....

Запази едно място и за мен  Twisted Evil

Последна редакция: вт, 15 авг 2006, 22:16 от Lео

# 4
  • Мнения: 1 052
Готова скъпа, край огъня ще се съберат още доста хора Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green

# 5
  • Мнения: 3 447
Аз пък с риск да ме заведат на кладата ще кажа, че има резон в изброеното....
Има, разбира се... сто пъти по-честни са такива отношения от една тегава, изтъкана от лъжи, лицемерие и компромиси връзка, в която можеш да загубиш себе си, без да се усетиш. Но както се разбра от една тема за еднократния секс преди време, никоя от форумките не е практикувала такъв, защото не е "жена за една нощ"... знаеш как е тука Mr. Green

# 6
  • Мнения: 959
айде и аз на кладата Mr. Green

# 7
  • Мнения: 13 512
Аз пък с риск да ме заведат на кладата ще кажа, че има резон в изброеното....
Има, разбира се... сто пъти по-честни са такива отношения от една тегава, изтъкана от лъжи, лицемерие и компромиси връзка, в която можеш да загубиш себе си, без да се усетиш. Но както се разбра от една тема за еднократния секс преди време, никоя от форумките не е практикувала такъв, защото не е "жена за една нощ"... знаеш как е тука Mr. Green
newsm10

# 8
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 382
Аз май съм от сантименталните и влюбчивите ...немога ей - така без любов... Ама и затова съм си страдала преди да срещна мъжа ми  Embarassed

# 9
  • София
  • Мнения: 3 797
От известно време си имам такъв партньор и сексът е пъти по-добър от този по любов Peace

# 10
  • Мнения: 1 052
Аз май съм от сантименталните и влюбчивите ...немога ей - така без любов... Ама и затова съм си страдала преди да срещна мъжа ми  Embarassed
Да, да ..... (двойно положително отрицание) Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green
От известно време си имам такъв партньор и сексът е пъти по-добър от този по любов Peace
Защото е секс, а не любов, и както бе казано по-горе, не си там за да кажеш "ама аз го обичам, и става..", а си казваш да..... или не Wink

# 11
# 12
  • Мнения: 3 153
Бях сериозен противник на това, но с времето разбирам, че всъщност е нещо съвършено естествено!

# 13
  • Мнения: 1 616
Но както се разбра от една тема за еднократния секс преди време, никоя от форумките не е практикувала такъв, защото не е "жена за една нощ"... знаеш как е тука Mr. Green

Явно аз съм пропуснала да се разпиша в темата за еднократния секс, щом си останала с такива впечатления... Mr. Green Mr. Green Mr. Green Тоест място и за мен край лагерния огън... Laughing

# 14
  • Мнения: 7 474
   smile3508  Ще се съберем  newsm65

Общи условия

Активация на акаунт