Каква снимка се прави на бебе при падане на глава?

  • 11 512
  • 25
  •   1
Отговори
  • Където ми покаже сърцето
  • Мнения: 589
Здравейте, Hugтази вечер сина ми падна от спалнята.Как се чувствам е трудно да се опише.Мисля утре да го заведа на лекар,но се чудя какъв преглед трябва да се направи за да се установи има ли сътресение.Снимката на главата не е ли вредна за толкова малко дете?А ето малко информация.Падна от 30 см височина на ламинат.Дали е паднал на главата си не знам.Плака,но малко и видими белези няма.Повърна след около 15 мин,но не видях дали е било на фонтан,защото бях в ...Игра си около 1 час,след което заспа.Повече не можех да го държа буден,защото беше 21.00 и следобяд въобще не е спал.Имайки впредвид последното е трудно да кажа до колко е бил нервен и превъзбуден,защото това да не спи следобяд ми се случва за втори път от както се е родил.
Моля,ако може някой да ми обясни за прегледа и тези снимки newsm78.
Благодаря на всички  bouquet

# 1
  • Варна
  • Мнения: 1 133
Не знам как се прави снимка, но мисля, че след като е повърнал е трябвало да го заведеш на лекар веднага. Не искам да те плаша, но може да е опасно... Чувала съм, че е добре да го събуждаш от време на време през нощта.

# 2
  • Където ми покаже сърцето
  • Мнения: 589
Как да го събуждам през ноща?Само да се размърда ли или съвсем да го събудя.Той не е спал цял следобяд и сега нали се сещате как спи.Ако го будя за да суче това достатъчно ли е?

# 3
  • Мнения: 147
Здравейте, Hugтази вечер сина ми падна от спалнята.Как се чувствам е трудно да се опише.Мисля утре да го заведа на лекар,но се чудя какъв преглед трябва да се направи за да се установи има ли сътресение.Снимката на главата не е ли вредна за толкова малко дете?А ето малко информация.Падна от 30 см височина на ламинат.Дали е паднал на главата си не знам.Плака,но малко и видими белези няма.Повърна след около 15 мин,но не видях дали е било на фонтан,защото бях в ...Игра си около 1 час,след което заспа.Повече не можех да го държа буден,защото беше 21.00 и следобяд въобще не е спал.Имайки впредвид последното е трудно да кажа до колко е бил нервен и превъзбуден,защото това да не спи следобяд ми се случва за втори път от както се е родил.
Моля,ако може някой да ми обясни за прегледа и тези снимки newsm78.
Благодаря на всички  bouquet


Мисля, че трябва да го заведеш. Рентгеновата снимка е задължителна, ако е паднал на главата си от повече от 50 см. При теб притеснителното е това че е повърнал, не искам да те плаша.Синът ми го снимаха, беше паднал от библиотеката, като го заведох в Пирогов ме питаха дали е повръщал след падането. Нищо му нямаше, навярно и на вас нищо ви няма, но моя съвет е да го заведеш.

# 4
  • Мнения: 5 500
Цецо на 7 1/2 м падна от количката на мозайката пред апартамента с главата надолу. Твоя като гледам е по-голям.
Заведох го на ехо графски преглед, не на рентгенова снимка категорично. Лекарката ми каза, че трябва да се наблюдава дали детето е повърнало веднага или е заспало веднага.
И ако има някакви евентуални увреждания от удара, то те се проявяват около седмица след удара.
Не мисля, че е добра идея да се буди насила по среднощ?
Нямаш ли лекар, на който можеш да се обадиш по това време или звънни в спешния да видиш какво ще те посъветват?
Ааа, вземи си една Арника 30 СН от аптеката да даваш при такива случаи на травми, по три гранулки.

# 5
  • Където ми покаже сърцето
  • Мнения: 589
Не мога да разбера каква е целта на буденето?

# 6
  • Където ми покаже сърцето
  • Мнения: 589
Хайде, мами никой ли не знае?Не е ли вреден ренгена за 9 месечно бебе?Какъв точо преглед да искам,защото видимо всичко е ОК.

# 7
  • Мнения: 5 790
Облъчването е няколко секунди и предполагам, че нищо няма да му стане. Но след като детето е повърнало, задължително трябва да го заведеш на лекар.

# 8
  • Мнения: 286
Здравей, преди няколко дни и ние преживяхме същото. Ето моята тема: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=118819.0
Според личната ни лекарка рентгенова снимка не била много опасна, защото цитирам "фонтанелата не е затворена още" newsm78Както и да е, в Пирогов не му направиха, само казаха да го наблюдавам за промени в поведението през следващите дни. А колкото за повръщането, било е от стреса. Аз мисля, че рентгеновата снимка е за черепни травми, а главите им са меки и след като видимо няма отоци и рани не е нужна. Четох, че по-добре е скенер, защото там се вижда ако има друг тип увреждания, например при подобни падания се късали някакви връзки, извинявай но не мога да си спомня термина точно  Rolling Eyes Но ако има нещо би се забелязало в поведението на детето, ако си е както преди не се шашкай. Както мамите ми писаха бебетата падат често, но рядко има травми. Просто занапред да ни е обеца на ухото, че ние трябва да ги пазим, докато се научат да се пазят сами!

# 9
  • Мнения: 220
Не се притеснявай, следи само бебчо за поведението му през следващите три дни.

# 10
  • Мнения: 3 116
Значи, малко късничко се включвам но да обясня:

При такива случай се ходи на невролог, ние ходим обикновенно в Пирогов. Той пита за повръщане, изпадане в безсъзнание, отпуснатост на детето, прекалена раздразнителност или възбуда, въобще за обща промяна в поведението. Обикновенно ако има проблем, симптомите се проявяват до 2-3 часа след падането, но за всеки случай детето се наблюдава 24 часа. Невролога преглежда зениците на очите (трябва да се науча да го правя това) и проверява за отпуснатост на тялото на детето, като детето се слага да седне, и той го вдига във въздуха за ръчичките.

Ренгенова снимка се прави в случай на съмнение за счупване или пукване на главата. С ренгенова снимка не се открива мозъчно сътресение. На нас са ни правили веднъж, когато малката беше на година. Все пак това е по-малкото зло.

Буденето се прави с цел да се провери дали детето не е изпаднало в безсъзнание. При сериозен удар, аз ходя и побутвам малката на час-два например (до 12 час след удара), да видя дали ще се размърда. Най-ефикасното при нас беше да и взема бибата докато спи, реакцията обикновенно е моментална Simple Smile

Ами момичета това е. Искам само да кажа, че не съм лекар и всичко написано е личен опит и опит от няколко посещения в Пирогов Simple Smile

Калинке кажи как сте Simple Smile

# 11
  • Мнения: 599
ritka е съвсем права. Снимката може да покаже само счупване. Наблюдавай детето, но не се тревожи, не е паднало от високо. Моето току-що падна на главата си от спалнята...

# 12
  • Където ми покаже сърцето
  • Мнения: 589
Здравейте,за сега положението е следното.Сутринта се събуди с 1 час по-късно,но пък беше весел.Обадих се на нашето педи и тя каза,че нямало страшно,така че лекар не го е преглеждал.Нямаме повече повръщания,но като че ли е нервен.Пропусна съня предиобяд и успях сега да го приспя.
ritka ,много е полезно това,което си написала.Сега като се събуди ще взема да го заведа на невролог да го види,а и аз да се успокоя.Нещо не мога да го кърмя от сутринта.Само като го наклоня да легне и започва да плаче,та съм го кърмила седнал в скута ми.Чудя се да го водя ли на скенер или е излишно.Странното е че нашето педи въобще не прояви интерес към случая,а и в малкият град с лекари и техника е по-особено.Това е за сего,ще пиша пак.  bouquet

# 13
  • Мнения: 286
Може би плаче, защото някъде си е натъртило телцето или главата при падането, и когато го притиснеш там го заболява. Няма да е излишен преглед при невролог, а той ще ти каже нужен ли е скенер или не. Но по думите ти ми се струва, че няма сериозни основания за това. Не се тревожи! Чакаме да пишеш! newsm10

# 14
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 203
... Невролога преглежда зениците на очите (трябва да се науча да го правя това) и проверява за отпуснатост на тялото на детето, като детето се слага да седне, и той го вдига във въздуха за ръчичките...

Да не те отчайвам, ама няма как да стане, освен ако не си лекар  Peace При по- тежки падания разширяват зениците, за да проверят очните дъна.

Общи условия

Активация на акаунт