Към мамите, работещи в банки

  • 1 503
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 14 471
знам, че може би това е банкова тайна ама ме интересува следното:
ще си рефинансирам кредита, но се оказва, че ми е по-изгодно от друга банка. като връщам обаче стария кредит трябва да платя наказателна лихва защото не съм теглила новата сума от банката, където ми е стария кредит.
служителката в банката ми казва обаче, че поради закона за потребителския кредит, който ще влезе в сила октомври има вероятност да отпадне плащането на наказателната лихва дори ако връщам сумата по стария кредит с нов кредит от друга банка.
надявам се че ме разбрахте и ще съм благодарна за някаква информация.

# 1
  • Мнения: 1 022
знам, че може би това е банкова тайна ама ме интересува следното:
ще си рефинансирам кредита, но се оказва, че ми е по-изгодно от друга банка. като връщам обаче стария кредит трябва да платя наказателна лихва защото не съм теглила новата сума от банката, където ми е стария кредит.
служителката в банката ми казва обаче, че поради закона за потребителския кредит, който ще влезе в сила октомври има вероятност да отпадне плащането на наказателната лихва дори ако връщам сумата по стария кредит с нов кредит от друга банка.
надявам се че ме разбрахте и ще съм благодарна за някаква информация.


Абе аз не съм банкер, ама и аз го чух това, за отпадането на наказателната лихва, така че защо не изчакаш приемането на закона и тогава да рефинансираш, все пак става въпрос само за 2 месеца....А със сигурност ще бъде прито, в цяла европа няма наказателна лихва, само ние сме наказани тук, хем да нямаме работа или да не ни осигуряват както е по закон, хем наказателни лихви...иначе сме много умни...

# 2
  • Мнения: 4 300
Моето лично мнение е че отпадането на таксата за предсрочно погасяване ( ако се сбъдне това, което тръбят по медиите) няма да засегне вече отпуснатите кредити. Аргументът ми е че вече има сключен договор, клаузите на който не могат да бъдат променяни току така.
Практичен съвет:
Щом е потребителски кредит значи сумата не е много голяма. Ако разликата между новата лихва която ти предлагат и старата, на която си в момента, е много голяма дерзай смело.
Можеш да кажеш в прав текст на служителите в банката че ако не ти намалят лихвения процент ще рефинансираш кредита и най вероятно ще има резултат.
Когато преценяваш офертите имай предвид и комисионната за управление и за разглеждане на документи. Да не стане така че евтиното ще ти излезе скъпо.
За по конкретно мнение можеш да ме питаш на лични, ще се радвам да ти помогна със съвет.

# 3
  • София
  • Мнения: 18 679
Няма такова нещо.Остава си наказателната лихва, както е предвидено по договора.Единственото предвидено в закона в тази насока е , че разходите по погасяването не могат да надвишават тримесечния еквивалент на годишния процент на разходите по потребителския кредит върху остатъка от кредита.

# 4
  • Мнения: 188
Все пак банките печалят точно от лихвите и таксите.. Shocked

# 5
  • Мнения: 3 356
r0ksi,и аз имам няколко безумни въпроса,мога ли да те притесня на лични?  bouquet

# 6
# 7
  • Мнения: 391
Аз разбрах, че закона е приет, но влиза в сила от м.Октомври. Публикуван е в ДВ от 30.06.2006г.

# 8
  • Мнения: 14 471
Аз разбрах, че закона е приет, но влиза в сила от м.Октомври. Публикуван е в ДВ от 30.06.2006г.

да влиза в сила 3 месеца след обнародването му - на 30 септември. ама не са ми много ясни нещата....

# 9
  • София
  • Мнения: 5 826
Аз разбрах, че закона е приет, но влиза в сила от м.Октомври. Публикуван е в ДВ от 30.06.2006г.

не е в този брой, ще прегледам и другите

# 10
  • Мнения: 14 471
Аз разбрах, че закона е приет, но влиза в сила от м.Октомври. Публикуван е в ДВ от 30.06.2006г.

не е в този брой, ще прегледам и другите

ЗАКОН ЗА ПОТРЕБИТЕЛСКИЯ КРЕДИТ

В сила от 01.10.2006 г.
 Обн. ДВ. бр.53 от 30 Юни 2006г.

# 11
  • София
  • Мнения: 5 826
Аз разбрах, че закона е приет, но влиза в сила от м.Октомври. Публикуван е в ДВ от 30.06.2006г.

не е в този брой, ще прегледам и другите

ЗАКОН ЗА ПОТРЕБИТЕЛСКИЯ КРЕДИТ

В сила от 01.10.2006 г.
 Обн. ДВ. бр.53 от 30 Юни 2006г.


упс, сори, аз /не знам защо/ търся от 30 юли  Embarassed
искаш ли да ти го копна?

# 12
  • Мнения: 14 471
не благодаря  Grinning- имам сиела. ама там няма нищо конкретно за тия погасявания. а жената в банката ми казва чакаме инструкция...единствено това което белинда е споменала има връзка с предстрочното погасяване.

# 13
  • Мнения: 391
По принцип не работя в банка, а в застрахователна компания, но сме в един салон с банкерите и попитах колегите. Казаха ми, че наистина няма да има наказателна лихва при погасяване на стари кредити от м.октомври, така че ако имаш възможност, изчакай до тогава. Ако имаш някакъв друг конкретен въпрос, мога да попитам.

# 14
  • Мнения: 14 471
По принцип не работя в банка, а в застрахователна компания, но сме в един салон с банкерите и попитах колегите. Казаха ми, че наистина няма да има наказателна лихва при погасяване на стари кредити от м.октомври, така че ако имаш възможност, изчакай до тогава. Ако имаш някакъв друг конкретен въпрос, мога да попитам.

 Hug Hug благодаря ти благодаря ти много

Общи условия

Активация на акаунт