Амниоцентеза

  • 2 808
  • 17
  •   1
Отговори
Здравейте!
Утре ми предстои амниоцентеза. Тъй като докторът ми е в отпуск, няма кой да ми даде направление за хоспитализация. Ако нямам направление, ще трябва да плащам, нали? Знаете ли колко струва? Освен това, амниоцентезата на гладно ли се прави? Извинете за многото въпроси.

# 1
  • на странно място ......
  • Мнения: 493
амиоцентезата не се поема от здравната каса така че ще трябва да плащаш при всички положения!! За другите въпроси не мога да ти помогна,но ти пожелава успех!  Heart Eyes

# 2
  • Мнения: 565
От началото на тази година амниоцентезата се поема от здравната каса! Аз правих през април в МД без направление и не ми взеха никакви пари освен за игла. А друг лекар не може ли да ти даде това направление? newsm78

# 3
Можело и личния лекар, сега издирваме нея, дано да не е в отпуск и тя. Момичета, на гладно ли се прави?

# 4
  • Мнения: 731
За информация: здравната каса покрива изцяло амниоцентезата от януари 2006 година. Само дето трябва да се лежи 3 дни в болницата. Практика е обаче със софийските майчета да ги пускат у дома след процедурата, като 3 дни по-късно отиват да си вземат епикризата и болничен лист, ако е нужен. Ако възникне какъвто и да е проблем през тези 3 дни просто се отива в болницата - така или иначе се водим там. Генетичната консултация пак си се плаща, но мисля, че и там могат да дадат нужното направление. Иглата, ако трябва да се купи, също се плаща. На мен не ми се наложи. А ти защо ще я правиш - заради повишен риск в резултат на БХС ли? Успех - не се притеснявай - аз я правих през май. Не се прави на гладно, но трябва да има пресна кръвна картина - иначе ще я правят на место и тогава може да се наложи да е на гладно. Най-важна е кръвната ти група, особено, ако си с отрицателен резус фактор. Ако си я изследвала - носи си резултата. Моята кръвна група беше установена преди 17 години, но и картончето, което тогава ми дадоха в поликлиниката свърши работа.

# 5
Ави, благодаря за изчерпатената информация. Не съм правила БХС този път, но имам една прекъсната бременност поради хромозомна аномалия, която впоследствие се оказа, че нямало да се отрази на детето, но това го разбрах късно. Когато я откриха, ме посъветваха да прекъсна бременността. Много ми е мъчно, че се случи така.......

# 6
  • Мнения: 731
Мира, радвам се, че съм ти била полезна и ти пожелавам скоро да получиш отлични резултати. В коя болница ще я правиш?

# 7
  • Мнения: 354
на мен ми я правиха на гладно.Успех

# 8
  • Мнения: 317
Здрасти ! Аз си правих амниоцентеза поради лоши резултати от биохимичния скрининг в Майчин дом преди една седмица .  Наистина се поема от здравната каса от януари 2006. Не се прави на гладно . Това което искам да ти кажа е да бягаш надалеко от Д-р Гарнизов - седми етаж на майчин дом . Аз нямах предварителна уговорка с никого , просто си взех направлението и след  три часа висене пред различни кабинети случайно попаднах при въпросният . Няма да изпадам в подробности за да не те притеснявам излишно - просто не позволявай да ти я прави той . Иначе искам да те успокоя , че не боли . Наистина чувството не е много приятно , но в никакъв случай не е болезнено. Настрой се , че най- малкото ще трябва да преспиш една нощ в болницата - няма да те пуснат на същият ден . Мен искаха да ме държат 5 дни , явно го правят за да дърпат пари от касат , защото на моето легло се водеха още две момичета . Пожелавам ти успех !

# 9
Момичета,искам,да ви питам - боли ли амниото,в сряда имам час и много
 ме е страх? Rolling Eyes

# 10
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141

Момичета,искам,да ви питам - боли ли амниото,в сряда имам час и много
 ме е страх? Rolling Eyes
Не мога да кажа че боли но е неприятно - чувствуваш убождането. След това лежете. Мен специално ме заболя после ниско долу, но не всеки го боли така. Иначе знаете там или нощпа или друго подобно преди процедурата и спокойствие за да не се стегнете.

Мислете за нещо друго.

# 11
  • Мнения: 731
Не се притеснявай! Не боли. Все едно да ти вземат кръв от вената. Не е приятно, но далеч не е болка за умиране и освен това трае само няколко секунди. Успех!

# 12
Лекаря ми каза същото - като от вената,ама аз нещо не му вярвам;
 Благодаря Ави,сега след като и ти ми каза същото съм много по - спокойна smile3525

# 13
  • София
  • Мнения: 100
Аз я правих при д-р Димитрова на 10ет. в МД, защото така ме посъветва д-рката от ЖК, защото заедно с амниото ми правиха и феталната морфология. Значи аз си платих за БХС и иглата- май беше около 25+25. Самата манипулация не болеше, но усещането в следващите 2-3 дни беше леко неприятно.

# 14
  • Мнения: 88

    Аз нищо не усетих по време на процедурата,а после малко болки ,ниско долу.Това е.Късмет и кураж!

Общи условия

Активация на акаунт