Няма режим и яде мн.малко

  • 508
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 10 514
От 6 месец сме само на АМ - Милумил. От края на 5м редува един ден 5 хранения, следващия 4, но напоследък са само по 4
1. 6.30 -7.30
2. 10-11ч
3. 14-15ч
4. 20 -21ч
Нощем пие вода, буди се много и зъбите го мъчат. На 5.5месеца беше 68 см и 7.200кг., утре ще го претегля, че в къщи нямам точен кантар. Давам плодове и различни каши. Този режим е само ориентировъчен, понякога спи повече и не го будя, изместват се часовете и никога не знам кога ще е следващото хранене. Яде от 90 до 180мл АМ, но никога наведнъж, все си почива и го гоня по леглото с шишето. От вчера давам нова каша - Блевит 5 зърнени култури като добавям и пресен плод. Направих я със 100мл.вода, 3 лъж. АМ и малко плод и не можа да я изяде цялата, а на опаковката пише 200 вода и 45гр. каша. Пищи като види, че някой яде около него и предпочита да гризе парчета плод, а не да му давам пасиран, но пък ме е страх да не се задави. Много е весел, смее се, пълзи по корем като червей и не се спира за 1 минута - ако е в количката рита с крака, блъска с ръце - въобще хипер активен е. Тъкмо се укроти и му се доспи, обръща се на една страна уж да спи и после пак се започва с лазене.
Притеснявам се, че яде толкова малко и че няма никакъв режим. С кърмата беше лесно, но сега никога не знам колко Ам да направя, трудно е да си планирам разходката и каквото и да било. Има ли други като нас и как се справяте?

# 1
  • Мнения: 510
Ние сме на смесено хранене и е същата работа. Буди се между 6-8 и следващото ядене всеки път е различно, в интервала 12-14, после към 16.30-17, 19.30-20.00 и последното в 22.30. И яде всеки път различно количество от АМ, а понякога въобще не го яде. Колко мляко съм изхвърлила.  ooooh! Да не говорим, че понякога решава, че е гладен, когато въобще не съм очаквала. Например кърмя го и му предлагам млякото да си дояде. Той обаче не иска, а се сеща след час, че може да хапне.  Joy И по моя преценка сигурно му се събира по 100-150 мл средно на хранене на ден. Разходките съм ги оставила за привечер, защото поне последните  хранения са горе-долу по едно и също време. Малко сложно е наистина без режим, но важното е дечицата да са здрави и жизнени. Оставила съм той да си показва кога и от какво има нужда, защото идеята да се опитвам да му налагам някакъв режим не ми допада.   bouquet

# 2
  • София
  • Мнения: 290
Все едно е описано моето бебе, с тази разлика, че тя се колебае между 5-3 броя хранения на ден с количество между 70-150 мл храна.
Млякото почти напълно го отказва в чистия му вид, яде го или с плодово пюре вътре или на каша. Така сме от 2 месеца. Затова и ми спря кърмата преди 20 дни - няма кой да я яде. Давам Милумил, но сега съм взела Аптамил да пробвам дали няма да го хареса повече. Много съм притеснена, но детето е много игриво и жизнено, наддава по 300-400 гр на месец, което е нормално за тази възраст.

Според моята педиатърка всичко това се дължи на горещините, които ни мъчат това лято. А според мен има деца , които имат нужда и се развиват с много по-малко храна от други . Моят брат е такъв пример, той и досега яде доста по-малко храна от мен, а и двамата сме с нормално тегло. Като малък го определяха като много злоядо дете, ядеше изключително малко, а се развиваше нормално. Мисля че няма място за притеснение щом детето е жизнено и наддава.

# 3
  • Мнения: 46 436
Аз не разбрах какво точно искаш да питаш  Blush
Мисля, че детето ти се развива напълно нормално, мерките също са добри Peace
Не настоявай да изяжда всичко, явно сега си прави режима детето и регулира количеството, което му е нужно  Peace Колко от тези 4 хранения са млечни?

Жожоба, колко време след твърда храна даваш млякото?

# 4
  • София
  • Мнения: 290
 Никол, аз я храня така:
5-6 часа сутринта - АМ ( изяжда  около 60-80 мл, а доста често го отказва напълно)
10-11 ч. - АМ с плодово пюре вътре ( изяжда 120-170 мл)
14-14.30 - зел. пюре около 130-140 мл, което правя аз, вътре слагам 2-3 мер.лъжички АМ
17-17.30 - плодово пюре около 80 гр.с 2 л. АМ вътре
20-20.30 - млечна каша около 140 мл.

Това е което яде, за повече не ще и да чуе. Като цяло по-добре се храни от лъжичка отколкото с биберон. Ако греша в нещо моля ми кажете в какво.

# 5
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Детето ти си хапва нормално.Какви 200 мл вода и 45 гр каша,моя е на 11 месеца и не може да изяде толкова.А пък казваш че го мъчат зъбки,плюс това е много горещо,не виждам какъв ви е проблема Peace

# 6
  • Мнения: 46 436
Жожоба, аз мляко в пюретата не съм слагала.
Може би така много се засища и затова не иска да пие мляко. Поне в плодовото пюре не слагай, то е междинно хранене, 1 плод е достатъчен  Peace

# 7
  • Мнения: 10 514
Никол, всичките ни хранения са млечни, кашата блевит може и с вода, но аз слагам 2-3 лъжички АМ. плодове давам след хранене. Проблемът ми е, че няма режим нито за сън, нито за хранене. Бях привърженик на хранене на поискване и все се надявах, че сам ще си регулира храненето, но това се случва най-много за 3-4 дни. После пак променя часовете.  Не съм се мъчила да го отказвам от нощното хранене, въпреки че ми беше много тежко.  Сега изяде само 10-12 лъжички каша. Всички мами около мен казват, че бебетата им са като часовник и са потресени, че моето не е.

# 8
  • Мнения: 3 042
Яде от 90 до 180мл АМ, но никога наведнъж, все си почива и го гоня по леглото с шишето.

 Naughty
Не прави така. Давай му да яде толкова колкото иска и край. На следващото хранене ще изяде повече.
И аз съм я правила тази грешка и много си патех от нея.

Детето ти си хапва нормално.Какви 200 мл вода и 45 гр каша,моя е на 11 месеца и не може да изяде толкова.А пък казваш че го мъчат зъбки,плюс това е много горещо,не виждам какъв ви е проблема Peace

 Peace

Само да допълня, че моят син е на почти 2г и яде такова количество каша /почна да го яде чак след годинката/. На 6м не би го изял.

# 9
  • Мнения: 10 514
Не прави така. Давай му да яде толкова колкото иска и край. На следващото хранене ще изяде повече.
И аз съм я правила тази грешка и много си патех от нея.

Детето ти си хапва нормално.Какви 200 мл вода и 45 гр каша,моя е на 11 месеца и не може да изяде толкова.А пък казваш че го мъчат зъбки,плюс това е много горещо,не виждам какъв ви е проблема Peace

Ще пробвам, дано само да не почне да яде през 2ч. Днес го претеглих, наддал е 500гр. за 28 дни. Цяло чудо е при неговата двигателна активност и количество храна. По-спокойна съм вече, блягодаря на всички, които ми отговориха!  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт