издаване на болнични на бременни

  • 1 068
  • 10
  •   1
Отговори
имам питане !
Моя колежка е бременна в четвъртия месец, живее в провинцията  и не може да пътува до София,където работи. Лекарката при която ходи на консултации отказва да и издава болнични листове.въпреки че няма никакво законово основание,
Какво да направи?

# 1
  • Мнения: 1 336
ами да си смени лекаря и да ходи там, където живее...няма как някой да ти издаде болничен ако не те вижда, ами ако не е бременна, лекаря носи отговорност за документите, които издава....

# 2
  • Мнения: 9 990
Аз доколкото разбрах лекарката си я вижда много редовно, просто момичето работи в София, а не живее в София-наистина е неприятно.Аз пътувам през целия град така и усещам за какво става въпрос.А лекарката по каква причина не и издава болничен?И на мен с първата бременност ми отказваха и ме определяха като лигла/любима констатация на една генерация е-то днешната младеж е едикаква си.../ Mr. Green
Да се запише на ЖК някъде и да си иска от там.

# 3
Лекарката не дава никакво обяснение защо не иска да издаде болничен, а аз знам от моите две бременности че лекарите нямат право да отказват болнични на бременни особено кагато пътуват до работата си

# 4
  • Мнения: 1 858
Най-лесно е да си смени лекарката. Тя (лекарката) няма право да и откаже болничен! Ами ако стане нещо(недай си Боже) такова дело може да отнесе...

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 454
Що за лекарка е тази? Всеки нормален гинеколог/гинеколожка би издала болничен на бременна жена ако тя каже,че не се чувства добре на работа.На мен и държавния лекар от ЖК и частната гинеколожка при която ходя ме питаха дали искам болнични още в третия месец.Казаха,че ако искам може въобще повече да не ходя на работа-те ще ми издават болнични листове докато изляза в майчинство.Още не съм се възползвала от това предимство,защото съм отскоро на работа/още съм в изпитателен срок/ и не искам да правя лошо впечатление,но ако се наложи ще ползвам това предимство на бременната жена-служител.milena кажи на твоята колежка да си смени лекарката или да отиде на частен-само за болничните си струва.

# 6
  • Мнения: 3 356
Аз изобщо не съм се занимавала с гинеколожката ( по ЗК) ,ако съм имала нужда от болнични (работя тежка физическа работа и бях на работа до 7м.) Директно при JP-то.

# 7
# 8
  • 1st floor
  • Мнения: 9 077
Леле какви са тези лекари #2gunfire!Моят веднага ми предложи още в началото да излезна в болнични ако искам...аз така и направих!

# 9
  • Мнения: 93
Аз си поисках болничен в 5-ти месец и половина и ми дадоха.Не може ли да и каже на тая лекарка че и става лошо по път,че повръща и тем подобни недоказуеми неща тогава може и да се съгласи.Да направи малко театър.

# 10
  • Мнения: 408
Моя роднина по подобен начин си смени гинеколожката, че не беше доволна от първата.Най- добре е да говори с джипито да й издаде друго направление за диспансеризация.

Общи условия

Активация на акаунт