обадиха ми се от детската градина

  • 2 186
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 473
Току що ми звъннаха от детската градина директорката и ми каза че синът ми има сериозен проблем.Заекването му става все по силно.Направили му консултация с психиатъра в градината и той казал че е на психична основа.Попитал дали родителите му живеят заедно и в какви отношения сме.Разбира се че в градината знаят че не живеем заедно.Какво да права много съм претиснена Cry

# 1
  • София
  • Мнения: 6 999
Как какво? - Детски психолог, логопед и т.н.  Peace

Междувременно гледай да му намериш баща на детето - това в кръга на шегата.  Mr. Green

# 2
  • Мнения: 473
Как какво? - Детски психолог, логопед и т.н.  Peace

Междувременно гледай да му намериш баща на детето - това в кръга на шегата.  Mr. Green

Isa това и ще направа.Но това с бащата не мисля 4е е в кръга на шегата.Може би ако имаме в къщи татко аз ще се успокоя и детето ми ще е добре.но проблема явно е от там 4е като се 4уя с тоя цялата треперам и вси4ко това го усеща детето.

# 3
  • Мнения: 2 863
Консултации с детски писихолог и логопед- последния ще ви даде часове и ще водиш детенце там мисля в началото е поне два пъти в седмицата. И не бързай  да се шашкаш- много деца заекват и при живеещи заедно майка и баща.
Потърси други мнения, оставяй детето спокойо да с еизкаже без да му помагаш, защото това още повече натрупва притеснение, ако трябва и по 5 мин ще го чакаш, той ще се изкаже...когато е спокоен му обясни, че когато вижда че му е трудно да каже определно нещо, да с е опита по заобиколен начин да го каже с друга дума или думи, старай се да живее еднотипно, с ежедневно повтаряща се програма, новите и силни впечатление превъзбуждат децата, а  в момента това не му е нужно. Обяснявай му, че е нормално да му е трудно да каже някоя дума понеже научава все повече и нови думи и изобщо гледай да  не го центрираш върху проблема,а  когато все пак виждаш, че няма как-нека да си мисли, че нищо чак толкова сериозно не му се случва Hug

# 4
  • Мнения: 473
Консултации с детски писихолог и логопед- последния ще ви даде часове и ще водиш детенце там мисля в началото е поне два пъти в седмицата. И не бързай  да се шашкаш- много деца заекват и при живеещи заедно майка и баща.
Потърси други мнения, оставяй детето спокойо да с еизкаже без да му помагаш, защото това още повече натрупва притеснение, ако трябва и по 5 мин ще го чакаш, той ще се изкаже...когато е спокоен му обясни, че когато вижда че му е трудно да каже определно нещо, да с е опита по заобиколен начин да го каже с друга дума или думи, старай се да живее еднотипно, с ежедневно повтаряща се програма, новите и силни впечатление превъзбуждат децата, а  в момента това не му е нужно. Обяснявай му, че е нормално да му е трудно да каже някоя дума понеже научава все повече и нови думи и изобщо гледай да  не го центрираш върху проблема,а  когато все пак виждаш, че няма как-нека да си мисли, че нищо чак толкова сериозно не му се случва Hug

Jaly чуствам се ужасно аз пречиних това на детето си с мойте истерий и скандали с тоя донор.не вярвах че то ще го преживее но сега и като ми го казаха се чуствам като най долния родител.А на оня му дреме на шапката купи си нова кола и това му носи щастие да скитат с оная сега.А всичко падна на моите плещи.Даже Директорката ми предложи аз да си направа консултация при психиатъра.Аз леле тоя дето е за психиатър е тоя не АЗ.Значи той ме тормози после аз виновната а той перфекният.Незнам дали ме разбираш знам че ти винаги си била за това детето да има контакт с баща си но виж какво става.

# 5
  • Мнения: 2 723
Аз нямам опит с говорещи деца, но знам, че когато аз съм разтреперана и истерична или ревяща Гого ме гледа с едни такива уплашени очи и вдига ръчички да го гушна. Като дойде да го гледа майка ми за няколко часа, той после грее, спи спокойно, а сега трябваше да е легнал преди 1 час, а не иска и пищи.
Опитай се да си спокойна поне пред него, говори с баща му когато малкия го няма, или от мобилен телефон, или от работа. Съгласна съм с Jaly1, децат а са по-спокойни, когато имат режим и водят еднотипен начин на живот.
Не се обвинявай, ти си единствената майка, която има, и единствената, която обича.
Та така и с помощта на специалисти всичко ще се оправи, само горе главата, а когато ти е тежко се обаждай за сладолед и едно малко Wink

# 6
  • Мнения: 473
Аз нямам опит с говорещи деца, но знам, че когато аз съм разтреперана и истерична или ревяща Гого ме гледа с едни такива уплашени очи и вдига ръчички да го гушна. Като дойде да го гледа майка ми за няколко часа, той после грее, спи спокойно, а сега трябваше да е легнал преди 1 час, а не иска и пищи.
Опитай се да си спокойна поне пред него, говори с баща му когато малкия го няма, или от мобилен телефон, или от работа. Съгласна съм с Jaly1, децат а са по-спокойни, когато имат режим и водят еднотипен начин на живот.
Не се обвинявай, ти си единствената майка, която има, и единствената, която обича.
Та така и с помощта на специалисти всичко ще се оправи, само горе главата, а когато ти е тежко се обаждай за сладолед и едно малко Wink

Благодаря.Но не е толкова просто.А за сладоледа няма проблем:)

# 7
  • Мнения: 154
Тонката,твоята история много прилича на моята.Ама сега не ми се разказва...... Може някой път да ти пиша на лични, ако искаш....Та значи синът ми започна да заеква.Заведохме го на логопед и той каза ,че това не е окончателна диагноза.При децата при стрес често се случва.Отиди на логопед.Няма нищо страшно.Най-добрите за мен са в ДЦП центъра на доктор Чавдаров.Не се плаши,че там дечицата са със сериозни проблеми.Хората са там да помагат не да слагат диагнози.
Днес сина ми е на 6,5 години владее 3 езика-англйския му е роден,българския-майчин,а испанския-любим bowuu
От заекване и помен няма!

# 8
  • Мнения: 473
Тонката,твоята история много прилича на моята.Ама сега не ми се разказва...... Може някой път да ти пиша на лични, ако искаш....Та значи синът ми започна да заеква.Заведохме го на логопед и той каза ,че това не е окончателна диагноза.При децата при стрес често се случва.Отиди на логопед.Няма нищо страшно.Най-добрите за мен са в ДЦП центъра на доктор Чавдаров.Не се плаши,че там дечицата са със сериозни проблеми.Хората са там да помагат не да слагат диагнози.
Днес сина ми е на 6,5 години владее 3 езика-англйския му е роден,българския-майчин,а испанския-любим bowuu
От заекване и помен няма!


Благодаря ти за съвета.Преди малко пак ми се обадиха от градината и ми казаха да го заведа на детски психолог.Този център за който ми казваш къде се намира.И ако имаш дай някакви телефони.А за лична когато решиш ми пиши. Hug

# 9
  • Мнения: 154
ето един линк
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=55157.0
Ние ходихме и на психолог,но логопеда е този който се занимава с говорни нарушения.
А да не би детенце да  е стресирано в градината? А не от вкъщи Confused

# 10
  • Мнения: 154
Това са телефоните в ДЦП центъра на д-р Чавдаров
номератор 920-28-72
ясла 828-48-81
Ако някоя мама има по-прясна информация за телефоните да ме поправи.Аз не съм ходила там от отдавна Laughing
Дано на никой не се налага!

# 11
  • София-в сърцата на моите деца
  • Мнения: 1 727
Само специалист може да оправи нещата, а от тебе се иска само много да обичаш дечко.... Heart Eyes

# 12
  • София
  • Мнения: 6 477
Тонка, нали няма да се сърдиш ако ти кажа, че може би и ти трябва да намалиш темпото на негативни емоции, да центрираш леко живота си около теб и детето и да игнорираш максимално дразнителите...и може би също да направиш консултации за теб с психолог? Не го приемай като обида - аз самата съм правила, понеже изкарах адски тежка следродилна депресия, донора на материал ми късаше нервите, хем живееше у нас, хем си имаше гадже и не искаше да се изнесе и ред такива красоти. Та идеята ми беше, че психолога ми помогна доста, но за съжаление нямах тогава много време и финанси, та беше кратка консултацията. Но ефект имаше - две-три октави понижих напрежението, рева и стреса.....А тогава дребната беше страшно нервно и ревливо бебе - може би покрай мен? newsm78 Сега понеже не ми пука от донора и си го гъбаркам тънко, та вече съм спокойна, а детенце не му дава да ме ядосва ooooh!

# 13
  • Мнения: 473
Тонка, нали няма да се сърдиш ако ти кажа, че може би и ти трябва да намалиш темпото на негативни емоции, да центрираш леко живота си около теб и детето и да игнорираш максимално дразнителите...и може би също да направиш консултации за теб с психолог? Не го приемай като обида - аз самата съм правила, понеже изкарах адски тежка следродилна депресия, донора на материал ми късаше нервите, хем живееше у нас, хем си имаше гадже и не искаше да се изнесе и ред такива красоти. Та идеята ми беше, че психолога ми помогна доста, но за съжаление нямах тогава много време и финанси, та беше кратка консултацията. Но ефект имаше - две-три октави понижих напрежението, рева и стреса.....А тогава дребната беше страшно нервно и ревливо бебе - може би покрай мен? newsm78 Сега понеже не ми пука от донора и си го гъбаркам тънко, та вече съм спокойна, а детенце не му дава да ме ядосва ooooh!


Няма за какво да ти се обиждам.Знам че проблема идва може би и от мен.С тези нерви доникъде няма да стигна а и на детето вреда.Аз съм си правила консултаций а моята след родилна депресия да не ти разказвам.Донора каза 4е щял да види дали ще доиде за изписването щото любимата му много тежко преживяла раждането на сина му и заминавала в чужбина та самолета и съвпадаше с моето изписване и той затова  неможеше да дойде за да я изпрати нея до Аерогарата Hug.Както и да е това са минали неща.Ще се опитам максимално да балансирам нещата в живота си и най вече заради дететенце.Много ми стана мъчно вчера в градината като ми казаха че сина ми е много чуствителен и трябва много да се внимава с него защото той вече всичко разбира.Благодаря и на всички мами дето ми отговориха и ми дадоха кординати на психолози.Казаха ми от градината още че 1во трябва да го заведа на психолог за да се види от къде идва проблема и после на логопед.Сега ще звънна на телефоните дето сте ми оставили.Благодаря   bouquet

# 14
  • Мнения: 4 458
Konsultiray se parvo ti s psiholog i v zavisimost ot nujdite deteto moje da poseshtava sesii.
V moya sluchay kazaha che detsata sa mnogo malki za da se lekuvat i se naloji az da poseshtavam psiholog kadeto me "nauchiha" kak sama da "lekuvam" detsata.

Vyarno e i tova che tryabva da si po-spokoyna i da ne si tolkova negativno nastroena kam situatsiyata.

Общи условия

Активация на акаунт