Как решихте проблема с избора на име за бебчо/

  • 3 217
  • 69
  •   1
Отговори
  • Мнения: 145
здравейте, започвам тази тема ,която може би е била обсъждана и преди аз да се регистрирам, но за мен е особено важно.Моето и семейството на съпруга ми не се разбират особенно и това с името на бебето стана световен проблем-то не беше обсъждане за това какви били традициите, как било модерно вече ме побъркаха.Моля ви за съвет защото бебо ще се появи след 3 месеца, а времето си лети......Благодаря ви предварително.

# 1
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Ние умишенно не кръстихме детето на никой за да няма обидени.А и искахме име което да ни харесва.
 Другият вариант е да пуснеш анкета с имената които предпочитате, ние ще гласуваме и ще го кръстим WinkТова вече е традиция във форума.

# 2
  • Мнения: 271
и нашето дете не е кръстено на никого.избрахме си име,което ни харесва на нас и така.свекитата имаха желание да е на тях,но аз Naughty.все пак детето си е ваше,не на родителите ви.успех в избора Hug

# 3
  • Мнения: 6 390
Сядате с мъжа ти и си написвате на един лист на кой какво име му харесва - правите елиминация - докато не остане само едно име и готово  Mr. Green

Семейства, баби, дядовци - не ги закачайте  Peace те са имали възможност да избират - избрали са, сега е ваш ред и вие си решавайте без да се съобразявате с тях  Wink Grinning

# 4
  • Мнения: 4 668
Въобще не ми е било проблем . От самото начало решихме с мъжът ми , че ще е Мартин и толкова , не е кръстен на никой .

# 5
  • Мнения: 495
при нас беше лесно - и двамата дядовци са с Д, та с един куршум, два заека
но натиск не е имало откъм родата, освен това мъжа ми се довери на моя избор

# 6
  • София
  • Мнения: 3 644
Винаги съм казвала че ще кръстя бебето си на мен!- още от малка!!!
Така че с таткото си избрахме 2 имена ,които харесаха на двама ни и като родих той ме попита все пак как ще го кръстим- казах Валентин-Калоян беше другото име
Така и стана- сега каго се замисля детето е кръстено на двама ни-
Венета + Цветелин=Валентин Laughing
А и друго -с мъжа ми официално обявихме връзката си точно на св.Валентин Laughing Twisted Evil
Така че - щом не се разбират баби и дядовци- най-добре изберете име да харесва на вас и да не е с нито една от буквите на техните имена- така няма да има сръдни ,а и ще им натриете носовете щом много знаят Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

# 7
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
И според мен е добре да не взимаш имената нито на твоите родители, нито на родителите на съпругът ти. Още повече, че както казваш не са в особено добри отношения. Кръсти си детето с име, което си харесала, без да се съобразяваш с никого...
Иначе при мен този проблем го нямаше. Кръстих сина си на свекър ми. Но и името ми харесва, така че ми беше лесно!
Успех!

# 8
  • Мнения: 8 505
Не сме я кръстили на никой.т.е. на някой е,но не е от семейството и е по-скоро на шега...защото до последно не можехме да изберем женско име,което да се хареса и на двама ни.

# 9
И аз имах големи проблеми с името. През цялата бременност спорихме с мъжа ми. Аз не исках да си кръстя детето на майка му, а нейното име и на майка ми са сходни, но не са еднакви и беше проблем точно на коя от двете ще я кръстя. Накрая бебето се роди и още не бяхме измислили как да се казва Mr. Green Избрахме съчетание от двете имена и проблемите отпаднаха. Но просто вече беше опрял ножа до кокала, както се казва, иначе и досега щяхме да спорим как да я кръстим #Crazy
Най-добрия вариант е, да не кръщавате детето на никой. Така няма да има сърдити (или всички ще се сърдят Thinking Laughing) Ако мъжа ти е съгласен, така е най-добре. Най-важното е вие двамата да харесвате името. Не ги мислете толкова роднините, че само проблеми на главата ще ви навлекат!
Успех и не се ядосвай! Детето си е твое и никой не може да ти казва как да го кръстиш! Naughty

# 10
  • Стара Загора
  • Мнения: 671
Най-добре на никои че да няма сърдити . Изберете си име което ви харесва на вас и ......... на традициите им .

# 11
  • Мнения: 4 428
Сядате с мъжа ти и си написвате на един лист на кой какво име му харесва - правите елиминация - докато не остане само едно име и готово  Mr. Green

И ние процедирахме така. Само, че списъкът беше само от моя старана и мъжа ми си хареса някълко имена от него. После решихме кое най-ни хресва, да има вариант за кратко обръщентие, да има имен ден и не на последно място да не е кръстено всяко второ дете с него Grinning Точно поради последната причина попарих желанията на мъжа ми да кръстим щерката Мария Mr. Green Въобще не съм се съобразявала с мнението на никой друг отвен таткото /освен за Мария/ Naughty

# 12
  • Мнения: 5 790
Сядате с мъжа ти и си написвате на един лист на кой какво име му харесва - правите елиминация - докато не остане само едно име и готово  Mr. Green

Семейства, баби, дядовци - не ги закачайте  Peace те са имали възможност да избират - избрали са, сега е ваш ред и вие си решавайте без да се съобразявате с тях  Wink Grinning

 newsm10

# 13
  • Мнения: 7 474
Избери си име, което ти харесва на теб и не е свързано с никой дядо или баба.  Naughty
Или го кръсти на себе си или на мъжа ти  Whistling

# 14
  • Варна
  • Мнения: 407
За мен избора на име за детето ни не беше никакъв проблем. Направих списък с имената, които най-много ми харесват, след това мъжа ми го разгледа и си каза кое име му харесва най-много. Съвпадение беше че избра това име, което на мен ми беше най-на сърцето. И така решихме че момченцето ни ще се казва Виктор Heart Eyes Не сме го кръстили на никой от роднините ни, нарочно, за да няма сърдити.

Общи условия

Активация на акаунт