Каква каша?

  • 882
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6 164
Искам вече поне каша да хапне, да разнообрази млякото, защото нещо с пюрето не потръгна, но каква марка, какво да съдържа - като за първи път? Предполагам, че за бебе на 4 мес. и дума не може да става за пълномаслено мляко, трябва да е АМ. Това добре, но какъв вкус, ориз ли, какво? Има ли значение, спрямо възрастта?

Извинявам се, тази тема трябваше да е в Хранене с АМ и Захранване. ooooh! Модератора може да я премести, ако прецени.

Последна редакция: ср, 16 авг 2006, 15:53 от Misty

# 1
  • Мнения: 1 288
можеш да започнеш с оризова каша на хип или нестле. най-подходящи са за захранване. те се водят безмлечни, но не знам дали има оризови млечни каши.

# 2
  • Мнения: 1 999
Аз захраних бебка на 5м. и 1/2 с оризова безмлечна каша на Хип. Беше добре приета като първа храна. Simple Smile

# 3
  • Габрово
  • Мнения: 316
Започни с безмлечна, като към нея можеш да си добавиш АМ, което ползвате. А като посвикне детето можеш да му я разнообразяваш с различни плодови пюрета. Аз започнах с оризова, безмлечна на Блевит.

# 4
  • София
  • Мнения: 1 086
И ние от една седмица се захранваме с оризова каша с рожкови на Нестле,много му харесва!Аз му я правя с кърма,а ти съответно с АМ.Успешно захранване!

# 5
  • Мнения: 6 164
Благодаря ви! Hug
Той прие зеленчуковото пюре на Хип. Май и тяхна каша ще взема.

# 6
  • Мнения: 949
Аз започнах с бананова.Доволна съм от бананова и бишкотена на Милупа,Праскова и маракуя на Хумана,бисквитена на Нестле и на Хип-всичките.

# 7
  • Мнения: 64
Препоръчвам като за начало безмлечна и без глутен- и без захар  Simple Smile Такава без захар не успях да открия. Но по- късно намерих на Милупа със 7 зърнени култури- без захар, разбира се. Истинско попадение! Подслаждам със стевия и добавям разни други плодчета на кашата - да не е "сама".

# 8
  • София
  • Мнения: 44 106
Едно не мога да разбера само, да ме светнете, щом детето и без друго е на АМ, какъв е проблема да се почне направо с млечните каши. Ест ако не е с алергия нещо. И например посто да се почне с каши на същата фирма. ТО надали ще има нещо по-различно вътре откъм мляко от това, което си пие и без друго....в смисъл ако е на аптамил или милумил(така ли беше) да почне с каши милупа. Или ако е на Фризо - с фризокрем кашата......наистина това не го разбирам, защо трябва да е безмлечна каша, айде без глутен и биз захар якно защо, но за АМ????

# 9
  • Мнения: 64
bubu_to, права си за това дето го пишеш, няма какво друго да те светвам. Аз рядко пиша из форума, и не доугледах, че момичето дава АМ, грешката е моя. Ние се кърмим все още и много бях доволна,  че открих Милупа кашата. Затова и я препоръчах.  Peace

# 10
  • София
  • Мнения: 2 967
За марките мисля, че няма значение, но не е ли рао на 4м. да даваш каша. ПРедполагам, че се кърмите? Аз кашата я давах от 6м.

# 11
  • София
  • Мнения: 44 106
bubu_to, права си за това дето го пишеш, няма какво друго да те светвам. Аз рядко пиша из форума, и не доугледах, че момичето дава АМ, грешката е моя. Ние се кърмим все още и много бях доволна,  че открих Милупа кашата. Затова и я препоръчах.  Peace

ммм ясно, щото всички нагоре все това я съветват и за това се учудих така....Wink


За марките мисля, че няма значение, но не е ли рао на 4м. да даваш каша. ПРедполагам, че се кърмите? Аз кашата я давах от 6м.

не се кърмят на АМ са....

# 12
  • Мнения: 6 243
Едно не мога да разбера само, да ме светнете, щом детето и без друго е на АМ, какъв е проблема да се почне направо с млечните каши. Ест ако не е с алергия нещо. И например посто да се почне с каши на същата фирма. ТО надали ще има нещо по-различно вътре откъм мляко от това, което си пие и без друго....в смисъл ако е на аптамил или милумил(така ли беше) да почне с каши милупа. Или ако е на Фризо - с фризокрем кашата......наистина това не го разбирам, защо трябва да е безмлечна каша, айде без глутен и биз захар якно защо, но за АМ????
Ще те светна, бе. Яко ще те светна. Laughing Ти само си поискай Crossing Arms (майтап, от тъпите)

Щото някои марки млечни каши не са с АМ. На практика млечни каши с АМ са по-скоро изключение - такива са Фризо, Милупа и Блевит. Ако ще да е на АМ, бебето е още много малко, за да му се дава непреработено сухо краве мляко. Над годината - иди - доди...

# 13
  • София
  • Мнения: 44 106
Едно не мога да разбера само, да ме светнете, щом детето и без друго е на АМ, какъв е проблема да се почне направо с млечните каши. Ест ако не е с алергия нещо. И например посто да се почне с каши на същата фирма. ТО надали ще има нещо по-различно вътре откъм мляко от това, което си пие и без друго....в смисъл ако е на аптамил или милумил(така ли беше) да почне с каши милупа. Или ако е на Фризо - с фризокрем кашата......наистина това не го разбирам, защо трябва да е безмлечна каша, айде без глутен и биз захар якно защо, но за АМ????
Ще те светна, бе. Яко ще те светна. Laughing Ти само си поискай Crossing Arms (майтап, от тъпите)

Щото някои марки млечни каши не са с АМ. На практика млечни каши с АМ са по-скоро изключение - такива са Фризо, Милупа и Блевит. Ако ще да е на АМ, бебето е още много малко, за да му се дава непреработено сухо краве мляко. Над годината - иди - доди...

Е аз все пак питах защо да не се дават каши с АМ, не със сухо краве мляко....карай де всъщност не е важно...

# 14
  • Мнения: 6 243
Значи не съм те разбрала. Жалко, няма да те святкам Whistling
Ами заради престараване, предполагам... няма да се дават тия каши. Де да знам...

(тя жената дето пусна темата изрично помоли да я преместят в другия форум, ама ние тука като я наскачахме, сигурно даже не чете какви супер предпазливи схеми й предлагаме)

Общи условия

Активация на акаунт