кой плод и кой зеленчук от кога

  • 711
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 296
Сигурно някъде си го пише, но аз най разбирам от таблички-от тук от там чета това трябва след 6 тия месец това след 8 , третото най добре след годинка...
Има ли някъде систематизирана информация най-добре в табличен вид кое от кога може?

В момента конкретно ме интересува мога ли да дам на 6 месечното си дете да опита белена праскова? Не говорим за наяждане, предвид факта, че само от 10 тина дни опитва нещо различно от кърма, но и е интересно като ядем ние и мляска и преживя като малка крава като седнем на масата.

Благодаря на всички отзовали се предварително!

Говорим за дете, което е захранено след 6 навършени месеца.

Последна редакция: ср, 16 авг 2006, 16:38 от nasya

# 1
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Виж това дали ще ти свърши работа. Още има тук.
За прасковата - тя по принцип е алерген, но аз лично бих дала да опита.

# 2
  • София
  • Мнения: 4 966
Азне бих дала праскова.И все още не съм давала.
Ако искаш таблица с храните,дай ми имейл,ще ти пратя Wink

# 3
  • Мнения: 922
Аз се доверявам на детето. Първо предлагам в подходящ вид плод или зеленчук - ако го хареса и няма никакви "странични ефекти" продължавам да давам, ако му се намръщи и откаже да го глътне, не го давам...
Деничка праскови обича само на прясно изцеден сок в комбинация с банани (е, ти изцедени, разбира се)
Успех Grinning

# 4
  • Мнения: 949
Аз дадох на Виктор праскови още преди месец.

# 5
  • Мнения: 4 399
Малко е рано за пресен плод. Плодовете първо се дават варени. Но аз дадох на моята дъщеря да оближе едно парченце праскова. Много и хареса разбира се и едвам успях да и го оизвадя от устата.

# 6
  • София
  • Мнения: 4 381
В началото предлагах варена праскова и нямаше проблеми, но от сурова белена праскова дадена малко преди 2г. ми направи обрив.

Общи условия

Активация на акаунт