За количеството мляко

  • 448
  • 3
  •   1
Отговори
Здравейте мами,
моето бебе е на два месеца. Само на кърма сме. Храни се през около 2,5-3 часа, вкл. и през нощта. На ден се получават около 6-7 хапвания.
От известно време ми прави впечатление, че не иска да яде дълго от едната ми гърда. И се получава така, че от едната ми гърда хапва по около 2-3 минути, а после яде основно от другата. Днес, след като спря отново я премерих (ние се мерим всеки път преди хранене и след това) и се оказа, че от "проблемната" гърда е изяла само 30 мл. Опитах се да се изцедя, но количеството беше минимално. Струва ми се, че в нея имам много по-малко мляко.
Това което ме интересува от вашия опит е - възможно ли е едната гърда да произвежда по-малко мляко от другата? Ако е така, то дали количеството мляко произвеждано от втората, ще е достатъчно за бебето?
Благодаря ви предварително.

# 1
  • Мнения: 2 051
Цитат на: Generation_Next
Това което ме интересува от вашия опит е - възможно ли е едната гърда да произвежда по-малко мляко от другата? Ако е така, то дали количеството мляко произвеждано от втората, ще е достатъчно за бебето?

При повечето жени е така.
И повечето от тях кърмят успешно , дишай спокойно Simple Smile

# 2
  • Мнения: 928
Разбира се ,че е нормално количеството на кърмата от двете гърди да е различно.Колкото до времето на сукане-бебчо вече има повече сила и успява да изсуче млякото за по-кратко време.Ако не плаче след кърмене и наддава нормално,значи млякото му е достатъчно.Бъди по-спокойна и по-уверена и ще кърмиш дълго време.

# 3
  • София
  • Мнения: 2 952
Аз бих те посъветвала, ако нямаш основателна причина, да не теглиш бебенцето преди и след всяко кърмене. Много време губиш, а и няма значение колко е изяло - ако е спокойно и наддава всичко е наред. Тегли само веднъж седмицно например, така ще си сигурна, че наддава.
Иначе и при мен едната гърда по принцип ми се струва, че произвежда повече, ама като не се теглим, няма как да знам  Grinning  Grinning
Успех!

Общи условия

Активация на акаунт