Въпрос за сухара

  • 468
  • 10
  •   1
Отговори
  • В центъра на Вселената...
  • Мнения: 382
Интересува ме ,как се дава супичка ? Трябва ли да дробя сухар в нея? Опитах няколко пъти, но малкия нещо не хареса сухара. Трябва ли да яде сухарче или мога да давам супата и по друг начин? Въпросите ми станаха много, но помагайте...

# 1
  • Мнения: 2 082
оставяш ли сухара малко да се накисне?после като се разбърка не се усеща,но той е вкусен и сладни по принцип.ако все пак не го харесва-може и без него.детето е малко и само супичката може да го засити   Simple Smile

# 2
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 037
Е, само супичка ще го засити, но след това много бързо ще огладнее, според мен. То затова се слага сухар- да засища. Ако не- супата е само за разядка преди основното. Поне аз така процедирам  Peace

# 3
  • Мнения: 6 243
В моите книги за хранене на малкото дете пише, че супата се дава преди основното ядене, за да стимулира апетита. Т.е. по няколко лижички, без сухар. Което си е логично, като имаш предвид ти самата в какви случаи ядеш супа - преди яденето. Само че тези книги визират схемите на хранене, при което се замества кърменето нацяло с предлаганата твърда храна.

Практиката да се предлага супа със сухар като едно ядене се е наложила от това, че много майки вземат храна от кухнята и разпределят тези порции като храна за трите дневни хранения - т.е. супата се явява отделно хранене, каквато тя по принцип не е.

# 4
  • Мнения: 535
Супичката можеш да сгъстиш по много начини- аз добавям варен ориз или направо варя супичката с повечко ориз, също може и с киноа или елда или каквото още се сетиш. Откакто въведох глутена добавям половин или цяла филийка хляб/сухар и оставям хубаво да се накисне. После, ако на бебето не му харесва по- едро смляна храна, спокойно можеш да го миксираш веднъж и го даваш с лъжичката;) Аз съм опитвала и без хляб, ама много рядко, няма как да го яде Confused

# 5
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Аз и досега давам супата без да слагам вътре сухара. Просто бебка предпочита да си чеше венците с него и го гризка отделно. Е, почти нищо не влиза в устата й от него.

# 6
  • Мнения: 271
Вие ме убихте с това дробене на сухара Thinking Аз още като купя хлебчетата сухар и ги натрошавам в машинка за орехи на по-дребното и стават едни трошици. След това стоплям супичката и изсипвам няколко лъжици. Така след около минута  те са разкиснати и хапва малката.

# 7
  • В центъра на Вселената...
  • Мнения: 382
Аз и досега давам супата без да слагам вътре сухара. Просто бебка предпочита да си чеше венците с него и го гризка отделно. Е, почти нищо не влиза в устата й от него.

Ама, как се справяте с даването на супичката  newsm78 Моето зверче както не стои мирно, абсурд е да вкарам супа в устичката  Mr. Green Всичко ще е върху мен

# 8
  • Мнения: 6 243
Абе цялата работа идва от тъпата организация на кухнята в Стара Загора, защото купоните за вашата възраст са за супа и кисел. Странно е, защото по-малките получават зеленчуково пюре.

Аз бих вземала пюрето от долната група и бих давала нещо, а не супата, ама ти най-добре ще си прецениш.

# 9
  • В центъра на Вселената...
  • Мнения: 382
Абе цялата работа идва от тъпата организация на кухнята в Стара Загора, защото купоните за вашата възраст са за супа и кисел. Странно е, защото по-малките получават зеленчуково пюре.

Аз бих вземала пюрето от долната група и бих давала нещо, а не супата, ама ти най-добре ще си прецениш.

Благодаря на Хапката за отговорите тук и за другата ми питанка. Май най-добре да дойда на някоя от срещичките, че имам много въпроси  Crazy
Само не разбрах, ако взимам пюрето, какво друго примерно мога да давам , ако не супа?

А това означава ли, че в дугите градове менюто е друго ?

# 10
  • Мнения: 225
Доколкото разбрах при вас има различни възрастови групи с различно меню-при нас в София (или в частност в Люлин, не знам) няма такова деление.Независимо от възрастта си, децата имат еднакво меню, но пък за сметка на това трябва да са навършили 9 месеца, за да бъдат записани на кухня и могат да получават такава храна до 2 год, по изключение до 2.5 год.
И аз не знам коя система е по-добра Thinking

Общи условия

Активация на акаунт