Ранно ставане на работещи родители в обща спалня

  • 876
  • 5
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 366
Здравейте момичета,

Ситуацията е следната - спим с малката в една спалня. И двамата със съпругът ми ходим на работа. До скоро нямах нужда от будилник - малката чудесно се справяше със събуждането ни. Но напоследък започна да спи до по-късно. Въпросът ми е следният - вие как се будите, без да разбутате децата?

# 1
  • Мнения: 3 042
Телефон на вибрация под възглавницата?

# 2
  • Мнения: 530
Анна по принцип си спи в нейната стая, но аз винаги оставям вратите между спалните отворени, за да я чуя ако плаче (вече отдавна не ползвам бебешкия монитор, защото винаги има един почти незабележим шум от него, а и светлинката ме дразни - обичам да спя на абсолютно тъмно и тихо и дори и будилник не мога да понасям да ми тиктака до главата). Но сега например, от две седмици сме в една вила, защото чакаме да се нанесем в новата ни къща. Там тя спи в сгъваемата кошара, но отказа да спи в отделната спалня - явно й е непознато и не иска. Затова я сложихме в нашта стая. Аз по принцип вместо будилник от години си ползвам мобилния телефон - така че си избери някакъв тон, който да не е много пронизителен и силен, но да го чуваш добре. Е и разните други видове цифрови будилници имат различни тонове, просто пробвайте да видите кое ще ви хареса. На мен проблема ми общо взето през седмицата е да я събудя за ясла, а не да внимавам да не се събуди.

# 3
  • София
  • Мнения: 366
Ами това е и моето решение за момента - с GSM,но нали облъчват,  а все пак ми е под възглавницата и на метър от главата на дребната...

Някой знае ли как се будят глухите хора?

# 4
  • Мнения: 910
И при нас е много наболял този въпрос - днес се успах много сериозно, но пък като знам малката как се стряска, не искам да използвам часовници... И аз чакам идеи... До скоро тя беше като часовник, но откакто е по-тъмно сутрин, хич не се събужда навреме...

# 5
  • Мнения: 189
Понеже и аз и малката спим до късно, мъжа се буди с алармата на ръчния си часовник но на много нисък звук, тя не е дразнеща мелодия. И аз я чувам, но като е на ръката му той много бързо я спира. Ако можеш да се събудиш от нещо толкова тихо пробвай.

Общи условия

Активация на акаунт