Трябва ми рецепта за реване .

  • 40 792
  • 14
  •   1
Отговори
  • Там някъде нейде !!!
  • Мнения: 1 136
Много обичам реване и от скоро се опитвам да си направя . С тези мой диети не го бях правила близо 5-6 години . Обаче вси нещо не ми става както трябва и ви моля за помощ . Дайте ми рецепта за реване .

# 1
  • Мнения: 293
 Hugза блата:
6 яйца,
2 чаени чаши брашно,
1 чаена чаша захар,
1 бакпулвер
за сиропа:
1 литър прясно мляко,
1 чаша вода,
1 чаша захар,
1 ванилия
Продуктите за блата се разбъркват добре до хомогенна смес и се изсипват в намазана с олио тава. Пече се на умерена фурна. Когато изстине се нарязва на порции и се залива с топлия /не горещ / сироп.

# 2
  • Мнения: 293
 HugС компот е любомото ни реване:
за блата:
6 яйца,
2 чаени чаши брашно,
1 чаена чаша захар,
1 бакпулвер

за сиропа: Сока от един компот


Продуктите за блата се разбъркват добре до хомогенна смес и се изсипват в намазана с олио тава върху която съм наредила плодовете от праскови  или кайсии от компота. Пече се на умерена фурна.Обръща се обратно ,за да са плодовете отгоре. Когато изстине  се залива със  сиропа.

# 3
  • Гърция
  • Мнения: 2 348
Съвсем наскоро имаше тема, но ще пусна рецептата пак Wink, защото го правя често и винаги става чудесно.

РЕВАНЕ

Блат
8 яйца
1 1/3ч.ч. захар
1 1/3ч.ч. грис
1 1/3ч.ч. брашно
4 с.л. прясно мляко
ванилия
1 ½ л бакпулвер

Сироп
3ч.ч. захар
2 1/2ч.ч. вода
6 с.л. масло

Разбивам яйцата със захарта до побеляване. Прибавям брашното, гриса,бакпулвера,млякото и ванилията. Пека в умерена фурна  (около 30-40 мин. на 175 градуса). Нарязва се и се залива със сиропа- студено с топъл сироп.

# 4
  • Мнения: 732
Hugза блата:
6 яйца,
2 чаени чаши брашно,
1 чаена чаша захар,
1 бакпулвер
за сиропа:
1 литър прясно мляко,
1 чаша вода,
1 чаша захар,
1 ванилия
Продуктите за блата се разбъркват добре до хомогенна смес и се изсипват в намазана с олио тава. Пече се на умерена фурна. Когато изстине се нарязва на порции и се залива с топлия /не горещ / сироп.


И моята рецепта е абсолютно същата Mr. Green
Сиропът винаги го правя с прясно мляко, с вода не ми харесва Simple Smile

# 5
  • Мнения: 431
Това е рецептата на баща ми и става много хубаво. То всъщност не е толкова сложно , но аз не съм го правила  Thinking предпочитам тате  Embarassed  Grinning

Разбиват се 6 яйца до побеляване с 1ч. захар , 2ч. брашно с 1 бакпулвер. Пече се.
1литър пр. мляко се сварява с 1ч. чаша захар и 2 ванилии. След охлаждането на сиропа се залива студеното реване.

# 6
  • София
  • Мнения: 35 817
Реването е хубаво, когато има равни части грис и брашно иначе не е реване, а просто сиропиран блат.

# 7
  • Там някъде нейде !!!
  • Мнения: 1 136
Много ви благодаря . Утре каката си идва от почивка с баба си и ще го приготвя . Очаквайте резултати   bouquet  bouquet  bouquet
Съвсем наскоро имаше тема, но ще пусна рецептата пак Wink, защото го правя често и винаги става чудесно.

РЕВАНЕ

Блат
8 яйца
1 1/3ч.ч. захар
1 1/3ч.ч. грис
1 1/3ч.ч. брашно
4 с.л. прясно мляко
ванилия
1 ½ л бакпулвер

Сироп
3ч.ч. захар
2 1/2ч.ч. вода
6 с.л. масло

Разбивам яйцата със захарта до побеляване. Прибавям брашното, гриса,бакпулвера,млякото и ванилията. Пека в умерена фурна  (около 30-40 мин. на 175 градуса). Нарязва се и се залива със сиропа- студено с топъл сироп.
Направих го по тази рецепта с млечен сироп и стана страхотно ,  щом свеки си го призна  Hug . Наистина съм ви много благодарна момичета   bouquet  bouquet  bouquet

Последна редакция: сб, 19 авг 2006, 23:05 от Снежка

# 8
  • Гърция
  • Мнения: 2 348
Много се радвам, че ти е харесало и че е одобрено, най-вече от свеки Wink.

# 9
  • Мнения: 105
Продукти:10 яйца, 3/4кг захар(3 пълни чаени чаши), 3/4 чаена чаша грис, 3/4 чаена чаша брашно, лимонова кора, ванилия
Яйцата се бият 1 чаша захар, докато сместа побелее. Прибавяме постепенно брашното и лимоновата кора, гриса като бъркаме леко сместа. Изсипваме я в намазана с масло и поръсена с брашно тавичка. Печем реването в умерено силна фурна. Нарязваме го и го заливаме със сироп, след като е изстинало напълно.
От останалата захар (2 пълни чаши) и 1л. вода правим сиропа. Варим 10 минути, сваляме го да почине 5 минути, прибавяме 1-2 праха ванилия и заливаме реването.
Вместо с вода сиропа може да се приготви с 1л. прясно мляко.
  chefУСПЕХ!  chef

# 10
  • Мнения: 1 353
        Блат
7 яйца
125гр. захар
125гр. грис или галета
125гр. брашно

      Сироп
150гр. захар
0,500л. вода

 Разбивам яйцата със захарта до побеляване. Прибавям брашното и гриста. Пече се в умерена фурна /аз пека на 180о[/size]/
 Като изстине се залива с горещ сироп.
 За сиропа водата и захарта се варят 5минути.

 За информация този сироп за мен не стига и правя двойна доза, но разбира се не увеличавам двойно захарта. Иначе ще ми паднат зъбите от сладост  tooth

# 11
  • Мнения: 293
HugС компот е любомото ни реване:
за блата:
6 яйца,
2 чаени чаши брашно,
1 чаена чаша захар,
1 бакпулвер

за сиропа: Сока от един компот


Продуктите за блата се разбъркват добре до хомогенна смес и се изсипват в намазана с олио тава върху която съм наредила плодовете от праскови  или кайсии от компота. Пече се на умерена фурна.Обръща се обратно ,за да са плодовете отгоре. Когато изстине  се залива със  сиропа.



Днес направих реваненце


# 12
  • Мнения: 852
По рецептата на Teopr не е ли много количеството на захарта за сиропа няма ли да стане в.много сладко

# 13
  • Гърция
  • Мнения: 2 348
По рецептата на Teopr не е ли много количеството на захарта за сиропа няма ли да стане в.много сладко

Ами, според мен не е много сладко, но ако искаш намали я, но не намалявай водата, защото ще стане сухо.
Успех и дано ти хареса.

# 14
  • Мнения: 349
Kateto2,
Скоро правих реване по сборна рецепта на мамите от форума, за което им благодаря  bouquet
Получи се добър резултат като количество, височина и сочност:
Реване:

http://images14.snimka.bg/002535692.jpg

5 яйца
1 ч.ч. захар
2 ч.ч. брашно
1 бакпулвер
1 ванилия

За сиропа:
2 ч.ч. захар
3,5 ч.ч. вода
1 ванилия

Яйцата се разбиват до побеляване със захарта и  продуктите се добавят последователно. Пече се в намазнена тавичка на 175 гр С.  Пробва се с дървена клечка, ако не остава тесто върху клечката, значи е готово. След като изстине се залива със топлия сироп.

Общи условия

Активация на акаунт