резултат от фотоепилация в Дермавита

  • 13 895
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 20
Искам да споделя печалният си опит от фотоепилация в Дерма вита. Рекламата им е следната: "Д-р Катя Паскова е лекар - дерматолог с висока теоретична и практична подготовка. Високият професионализъм, който влага в работата си дава сигурност на пациентите да й се доверят 100%." При записване на час по телефона са подвеждащо любезни, но старотелно отбягват конкретните отговори относно процедурата. За линия на корема първоначално обявиха цена от около 70 лв, защото площта била малка и в тези случаи работели не на импулс, а с фиксирана цена. Когато отидох в уговореният ден, ме накараха да попълня някаква декларация дали пуша, имам алергии, чуствителна кожа, дали пия лекарства и др, която директно прибраха в някакъв шкаф и никой не прочете. Появи се въпросното светило за 3 сек. само за да ме уведоми, че всъщност "удоволствиет" няма да струва 70, а около120-150 лв., защото щяли да бъдат използвани 20-30 импулса. Съгласих се с това, а "високата професионалистка" напусна помещението и дойде някаква сестра да извърши процедурата. Самата процедура беше около 3-4 мин и през цялото време миришеше на изгоряла коса. След приключването ме уведомиха, че са използвани 60 импулса и това струва 180 лв. Понеже съм кокошка си платих и си тръгнах. Лошото е, че вече втора седмица имам рани от изгарянето и съм на червени резки, като не забелязвам да има поне един паднал косъм, както те твърдят. Това е което мога да разкажа, но съм възмутена от начина, по който хора, които имат претенции да са лекари третират нещасниците, които са се обърнали към тях.

# 1
  • Мнения: 20
не мога да разбера как става вмъкването на картинки, за да ви покажа как точно изглежда този кошмар. като разбера как става веднага пускам снимка да се убедите със собствени възприятия

# 2
  • Мнения: 20
Мисля, че говори сама за себе си и не е необходим никакъв коментар повеме:

# 3
  • Мнения: 356
          Искрено съжалявам за теб! Не знам какво да кажа, освен - не можеш ли да ги съдиш?

# 4
  • Мнения: 6 871
Мирисът е бил от космите, които явно не са били махнати. Но все пак е трябвало да ти кажат да ги обръснеш или поне те да го направят в салона. Иначе за изгарянията не знам, не ми е случвало и не мога да ти помогна Sad

# 5
  • Мнения: 20
Ами дори и да седня да съдя Дерма Вита, максимума който мога да получа е около 1000 лв, и то след няколко години. Докато нямаме адекватни закони, според които за проявена лекарска небрежност да отнемат правото да практикуваш тази професия е невъзможно да се бориш с тях. Затова пуснах тази снимка, поне другите да видят и да знаят какво би могло да се случи. Зажото Бухтичка пише, че трябвало космите да са избръснати, а те изрично по телефона ми казаха да не ги махам. Освен това ме предупредиха и след това да не ги махам и да отида пак при тях след месец и половина с хубаво израстнали косми. Според мен тези изгарания и белези се получиха точно от изгорелите косми, които докато се пърлят изгарят и кожата. В момента се мажа с какво ли не и силно се надявам да не ми останат белези.

# 6
  • Мнения: 20
Бухтичка, а ти къде си ходила на фотоепилация?

# 7
  • Мнения: 3 011
Не се притеснявай, изгарянето ще мине, ти само се мажи. Моя съвет е да отидеш в центъра и да направиш рекламация или най-малкото което е да им се покажеш и поискаш съвет, те са длъжни да направят нещо. По принцип това е нормално в такива случаи, а и както казваш космите не са паднали. Така и не разбрахме обаче какъв е апарата с който са те правили. По принцип за процедурата е нужно да няма косми над повърхността на кожата.

# 8
  • Мнения: 6 871
О, аз във Варна съм ходила. В Експложън ако има значение. Но космите ми задължително си ги бръснех и те минаваха ако видеха, че има нещо останало. Иначе и на мен не ми я прави лекарка.
Но да, може би заради космите се е получило. И ако е така направо не мога да си представя колко некомпетентни са Shocked

# 9
  • Мнения: 952
ами изгорили са те но това ще отмине мажи се с нещо против изгаряне може би дефламол Rolling Eyes  по принцип казват че космите след фотоеп-ята падали до 10 дена, но не всички а само тези които са били засегнати. Мириса наистина е гаден мирише си на упърлена коса.Аз като ходих не са искали да са обръснати космите ако има някои по дълги те ми ги махат в салона.Но трябва да има косми защото именно те се третират Rolling Eyes

# 10
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 893
Много кофти. Отиди в салона и направи сериозна рекламация.

# 11
  • Мнения: 20
Ами то аз ще отида в салона им за рекламация, но при няма да има никаква полза от това. Най-вероятно ще кажат, че имам прекалено чувствителна кожа, индивидуална реакция на организма и прочие глупости. След като дори не ми казаха, че космите трябва да са обръснати, което явно е така, съдейки по мненията тук. За съжаление и друг път ми се е налагала да се разправям с лекари заради объркани лечения, но те винаги се измъкват с разни витиевати формулировки.  Апарата с който работят е Luminis. Но не вярвам да е от особено значение какъв е апарата, след като явно целта е да ти вземат максимално количество пари и определено не им пука дали ще се върнеш отново при тях, става дума за еднократна акция с максимална изгода за така наречените "високи професионалисти" в тези "медицински" центрове. Когато ходих в аптеката да си купувам поредните мазилки, аптекарката имаше доста грозни петна по лицето и брадичката и се оказа, че са и от фотоепилация на горна устна и брада в същата клиника. Явно толкова си могат хората. А колкото до падането на космите, вече 3-та седмица чакам да паднат, но те си растат както преди и не забелязвам абсолютно никаква промяна. Има ли някоя от вас, която да е доволна от фотоепилация в София?

# 12
  • Мнения: 6 871
Но трябва да има косми защото именно те се третират Rolling Eyes
Третира се коренът, а не самия косъм. Точно и заради това е бръсненето, за да се запази коренът. Другите начини на обезкосмяване (кола маска, епилиране и т.н.), които изтръгват косъмът с корена не трябвав да се правят по време на процедурите.

# 13
  • Мнения: 6 871
Ами то аз ще отида в салона им за рекламация, но при няма да има никаква полза от това. Най-вероятно ще кажат, че имам прекалено чувствителна кожа, индивидуална реакция на организма и прочие глупости.
Как чувствителна, що за глупост? Трябвало е да ти се направи тест в началото. Аз като отидох първия път ми щракнаха на ръката веднъж и после стоях половин час, за да се види дали ще има някаква реакция.

# 14
  • Мнения: 20
ами за съжаление така процедират. Никакви тестове за поносимост. Консултациите струват 20 лв. На тези консултации обаче пак никой не прави тестове, а само обясняват колоко прекрасен, безвреден и безболезнен метод е фотоепилацията. Започвам да се отчайвам вече, защото положението все повече се влошава, а и на всичкото отгоре ме сърби целият корем /надявам се, защто раните зарастват/. Определено обаче не виждам някакви намалели косми. Май все пак ще насъскам данъчните служби и комисията по защита на потребителите, защото не дават дори една касова бележка за огромните суми които прибират.

Общи условия

Активация на акаунт