Добрич- симпатичен град, на деца богат!

  • 16 728
  • 283
  •   1
Отговори
  • Толбухин
  • Мнения: 2 505
Добре дошли

 bgДобричлии (родени тук или дошли да живеят тук):   bg

блажка : 1969 набор, ЕГ А- клас; живее в USA
ВЕНЕРА_ДИДИ: 83 набор, завършила ПМГ през 2002г, а сега  студентка вече 5 курс в ИУ-Варна
Ина : 1968 набор, ОУ “Хр. Ботев”; Хуманитарна гимназия; живее във Варна
Мама Цоцоланка : 1973 набор, ОУ "Хр.Ботев", МГ; живее в Благоевград
синя’гарга : ЕГ- випуск 1994, Е-клас, френски; живее в София
СлеДи оТ СълЗи :

теа : 1972 набор; ЕГ- випуск 1991, немски език; живее в Добрич
Точка : 1979 набор,Икономически техникум,после ШУ и накрая ТУ-Варна, живее в Добрич

Aleksa : 1977 набор, родом от Варна; живее в Добрич (съпруг- Добричлия)
Amarena : 32 години; родом от Нова Загора; живее в Добрич (съпруг- Добричлия)
ani_ji : 20 години; Антоанета; живее в Добрич
Anna_D : живее в Добрич (съпруг- Добричлия)
Anda : 1974 набор, СОУ “П.Р.Славейков” ; ЕГ - английски; живее в София
andulina : 1969 набор, ОУ “Хр. Ботев”; ЕГ – немски; живее в Добрич
aniji : 1980 набор; живее в UK, Derby
anuschka : 1971 набор, ОУ”Хр.Ботев”; ЕГ- немски; живее в Добрич
ar4ela : 1981 набор, родом от Велико Търново; Педагогически институт; живее в Добрич (съпруг - Добричлия)

beborina : ОУ “Хр. Ботев”, Икономически техникум - випуск 1996;  живее в Гърция о-в Родос
bistra : ЕГ- випуск 1992; живее в Балчик
bopsi : 1980 набор, ПМГ-1998г, живее в Добрич

checha : 1985 набор; Техникум по туризъм; живее в Добрич
Dani66 : живее в Сливен
Desert tear : 15 г. , ОУ “Хр.Ботев”; сега ЕГ с немски; живее в Добрич
dina66 : 1982 набор; живее в Добрич
dorela : родом от Силистра, живее във Франция
dzori : 1973 набор, СОУ"П.Р.Славеиков", живее в Добрич

eli nikol : 1981 набор, Хуманитарна гимназия;  живее във Варна
EM4O : 1981 набор, Техникум по облекло, ДТК, сега ТУ-Варна; живее в Добрич
emev : 1980 набор, ПМГ,  сега Шуменски университет, живее в Добрич

fapua : 1977 набор , ЕГ - английски език, випуск 1996; живее сега в Добрич, иначе в София
gabriel2 : 1981 набор; техникум по туризъм; живее в Добрич
galaxy : 1984 набор; СОУ "П.Р.Славейков", живее в Добрич
gal4e : 1970 набор, ЕГ А-клас, немски; живее в София
Gena :   ЕГ- випуск 1998, английски; живее в София
geomar : 1980 набор; "Техникум по лека промишленост" ; живее в Добрич (преди в София)
Graci :    1978 набор, МГ;  живее в София

helenka (+ съпруга й):     СОУ “Дора Габе”; ЕГ випуск –1997- Б клас; живее във Варна
Ianamama: 1977 набор; Хуманитарна гимназия; живее в София
Jungle :    1976 набор, СОУ “П.Р.Славйков”; ЕГ випуск 1994, Г- клас, анлийски; живее в USA, California
kadrokosa : 1978 набор; ПМГ; живее в Добрич
kemi : 1974 набор, родом от Разград; живее в Добрич (съпруг Добричлия)
KremenaMilkova :
kremio : 1975 набор; СОУ "Кл. Охридски"; живее в Добрич

laskova : 1980 набор; Хуманитарна гимназия; Колеж по туризъм; живее в Добрич
Light_Angel : 22 години, живее в Добрич

macro :    1976 набор, ЕГ- английски; живее в София
mad about you : 32 год., СОУ "Кл.Охридски", ТМТ; живее в Добрич, Дружба 2
mama Blue :     1973 набор; живее в Добрич
Mama Vessi : (+ съпруга й Мартин)  1976 набор; Хуманитарната гимназия; ИУ; живеят в  Рейкявик
mariela;) : 1983 набор; Техникум по туризъм 2000 г.; живее в Добрич
Marietta : 1974 набор; ОУ "Хр. Смирненски", ЕГ- английски; живее в Пловдив
maryloo : 1973 набор; СОУ "Климент Охридски", руската, МГ; живее в Атина,Гърция
Megan :     1970 набор, СОУ “П.Р.Славейков”; ЕГ ;  живее в София
mimi_kir : 1973 набор, родом от Каварна; ПМГ; живее в Добрич
mimi kokonata :     1971 набор, живее в Добрич

nat :    1970 набор, ЕГ В-клас, немски, живее в Германия
natt: Родом от Габрово, а последните пет години e живяла в чужбина. Преди това била учителка по английски. Мъжът и е от Добрич.
nelisa :    1968 набор, МГ;  живее в Любимец
nia_r :    1972 набор, ОУ “Хр. Ботев”; ЕГ - випуск 1991; живее в Canada

perla :  1967 набор; Техникум по туризъм; живее в Германия
Renne: 1973 набор; Хуманитарна гимназия; ХТМУ-София; живее в Добрич
shrew: 1978 набор; Хуманиратна гимназия; живее в Гърция, о-в Родос
SISOLITA : 24 години; живее в Добрич
sisi73 :  живее в Добрич
slavena :  1976 набор, ОУ “Хр. Ботев”; ЕГ- випуск 1995; живее във Варна
snowmoon : 1974г., ПМГ, ТУ- Варна- икономика, живеe в Добрич
spinki : 29 години, живее в Добрич
svet lana: 27 години

Ted_cat : 27 години; СОУ "П.Р.Славейков"; ЕГ - немски; живее в София
Tedulina : 1979 набор, СОУ "Любен Каравелов", Ветеринарен техникум - випуск 1997; живее във Варна
TоaJleTHo’naTe:     19 години, ЕГ - випуск 2006; живее в Добрич

@teya :   1980 набор, МГ; живее в Ямбол
Venca : 31 години; живее в Добрич
veselina kalcheva :1975 набор, СОУ "Климент Охридски","Академия за музикално и танцово изкуство"-Пловдов; живее в Добрич

yosarian :    1974 набор, ОУ “Ст. Караджа”; живее в София
zuki : 1976 набор; ПМГ; УНСС; живее в София
zora_k: набор 1978 - ОУ "Стефан Караджа", ЕГ-френски език, живеe в Свищов

за усилията по списъка- голямо благодаря на anuschka  bouquet

 dancingДруги, свързани с Добрич: dancing

ками: набор 1975,съпруга й е учил МГ,живеят в София
yanita :   дядо й е бил родом от Добрич, живее в София
рони :  съпруга й е учил в ЕГ- випуск 1993, живеят в София
paraplanercheto : съпруга й (набор 1975) е учил в МГ, живеят в София
cvete m : съпруга й Милен е 1974 набор; живеят във Варна


smile3509Албумче за нас Потребителско име: dobrich  и парола: dobrich

Там може да качвате снимки на бебоците ви, а също и снимки от наши срещи!!!

 photoСнимки от нашата среща на 05.01.2006

 bookНашият E-mail:   dobrichbebeta@abv.bg  парола: dobrich

Предложения за заглавия на следващи теми:

1. Добрич- ние го красим и често срещички гласим.
.


Нашите предишни теми:
Добрич-1
Добрич-2
Добрич-3
Добрич-4
Добрич-5. Бог да прости Иви! Flowers Rose Flowers Rose
Добрич-6. Липсваш ни, Иви! Flowers Rose Flowers Rose
Добрич -7. Иви вече я няма! Flowers Rose Flowers Rose
Добрич - 8
Добричките мами бутат господа и дами-Добрич 9
ДОБРИЧ-ки деца греят кат' слънца!(10)
Добричките мами се събират, срещичка формират(11)
От близо и далече в Добрич те се връщат вече(12)
Иви  05.06.1975 - 15.03.2006  Flowers Rose Flowers Rose Flowers Rose Flowers Rose
Почивай в мир !!! Бог да бди над дечицата ти !!!

Последна редакция: пт, 18 авг 2006, 22:52 от EM4O

# 1
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
ЧЕСТИТ  ПЪРВИ  РОЖДЕН  ДЕН  НА  ДИМА!!!
Желая й да е много здрава и много щастлива!

Весел и вкусен празник!

# 2
  • Толбухин
  • Мнения: 2 505
Честит рожден ден на Дима!!!

докато намеря подходящата торта анушка ме изпревари Crossing Arms

# 3
  • Мнения: 11 607
Тръгвам след 5 мин. за Добрич..... Поздрави и прегръдки........ Чао, ще се видм вече в града!

# 4
  • Мнения: 1 114
ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН НА ДИМА НА mimi_kir!
Да е здрава, весела и много послушна!!!
Весело празнуване!

Марти е болничък от снощи. Sad Вдигна температура, има хрема и лека кашлица. по обед ще дойде педиатърката му да го прегледа. Дано да се оправя по-бързо. Praynig Мислехме в неделя да отиваме на почивка за една седмица в Балчик.

# 5
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Марти е болничък от снощи. Sad Вдигна температура, има хрема и лека кашлица. по обед ще дойде педиатърката му да го прегледа. Дано да се оправя по-бързо. Praynig Мислехме в неделя да отиваме на почивка за една седмица в Балчик.

Стискам ви палци да се оправите по- бързо! Пиши после какво е казала докторката? Коя е тя между другото?


ЕМ4О, извинявай, че те изпреварих. Peace

Момичета, какво правите в тези жеги?
Днес не смятам да излизам в горещините с малкия. Аз едва съм се и оправила от дископатията, де. Може би в късния следобед? newsm78

# 6
  • Мнения: 1 114
anuschka, при д-р Баева сме.  PeaceПознаваме се, а и живее до нас.  Личната му е д-р Снежа Нейчева.
В тези жеги изобщо не излизам с малкия през деня. Режимът му е по-особен.  Сутрин се събужда към 8 и после пак спи по около 1.5-2 часа- от 10.30 до 12.30. Ако сме навън спи не повече от 30-40 мин.  /Той като беше бебе миналото лято не е спал толкова много. Crazy/ Следобед пак спи по 2 часа. Излизаме към 17.30.

Някой ползвал ли е Генгигел? Препоръча ни го личната на детето, защото не съдържа парацетамол , но ми се стори скъпичък 19 лв. Аз му мажа зъбките с  Дентинокс и има полза.

# 7
  • Мнения: 208
Честит рожден ден на Дима това е за теб а за мама

# 8
  • Мнения: 2 821
Имам една чуденка напоследък.....
Чета често здравния форум и попадам на множествата теми за и против ваксините.Чета. И се чудя какво става...ами мен ме е страх и от двата варианта честно казано/промит ми е мозъка?/ в смисъл от не/слагането на ваксините ме е страх за детето. Да, обаче това се прави откакто ние сме се родили, че и по отпреди. Направо се обърквам вече Crazy
Амарена, често даваш мнение в тези теми. Не си ли ваксинирала Симонка? Неискам да изпадам в спорове, че аз дори незнам категорично моето собствено мнение по въпроса...просто тук в тази тема се чувствам в по-свои води /не ми се спори с радиото Кристиан например../ и затова реших да задам тема, така да се каже. А и нашия форум по мое мнение страда от липса на всякаква полемика. Вероятно всеки се пази с мнението, за да не стават конфликти.
Та, кажете моля за тез пусти ваксини....
Все си представям лицето на педиатъра, ако отсека, че неискам да ми ваксинира детето Crazy Признавам си нямам смелост да заявя подобно нещо Thinking

# 9
  • Мнения: 3 810
Благодаря много на всички за пожеланията!
Дима също ви благодари! Heart Eyes

mama_Blue , мисля че преди време "чесахме клавиатурите" по този въпрос.
Ето тук има статия против.
Аз разбира се съм ги ваксинила, но мисля че и това в статията е вярно. Нямам повече време днес, но друг ден на драго сърце бих "начесала клавиатурта" Wink

Марти бързо да се оправя!

А за спинки не помня кой писа за глюкоза.
Дори глюкоза не трябвало да се дава. Организма се изчиствал чрез кърмата по естествен н-н. Но статиите, които аз четох бяха за кърмачки.
Спинки трябва да уточни дали кърми или не.(макарче едва ли има разлика)

Последна редакция: чт, 17 авг 2006, 15:38 от mimi_kir

# 10
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
mama_Blue, чуденката ти е съвсем нормална. Честно да ви кажа, настръхвам като чета там. Добре че (всъщност да се радвам ли?) децата ми вече са имунизирани. Представям си как щях да се чувствам, ако имах тази информация и тази голяма въпросителна в главата си, при всяко посещение за ваксина. Един вид, аз минах вече, слава богу.
Е, да, ама не е съвсем така. Не знам, надявам се да не се развихри в тази тема буен спор, както в другите, защото са ми много неприятни.
Значи, как бих постъпила аз, ако малкия ми е на вашата възраст (около годинката). Малки притеснения имам (от прочетеното) за тримовакса и за БЦЖ-то, но последното се прави на 7 години. ЗА останалите не се притеснявам. Единственото, което бих направила, е ако има по- добър вариант на някоя ваксина, да я закупя и поставя на детето си. За това информация от Бърди!
Обаче пък в другите страни, дори и да не са задължителни тези ваксини, дори и да имат родителите право на избор, повечето се имунизират. А техните имунизационни календари се припокриват с нашия, единствено май имат петвалентна ваксина за дифтерията, тетануса, коклюш, полио и хепатит В.
В смисъл, не сме само ние в БГ, които се ваксинираме. Само дето не ни информират. Това е разликата, според мен. Хората си ваксинират пак децата, може би с по- качествени ваксини, но дават информационното си съгласие.
Малко объркано написах всичко, но най- общо, БИХ си ваксинирала пак детето, само че с по- добрите ваксини. Е, може и да съм кон с капаци...

# 11
  • Мнения: 643
Аз да се запиша в темичката.
За ваксините идея нямам, всъщност малкия вече има повечето ваксини и заради това не се реших да чета статиите за и против. ПРосто ще взема да се шашкам сега, правилно ли постъпих, и ще падне една главоблъсканица и суетене, за нещо което вече е минало. И всъщност за да не ги чета, някоя майка казва ли категорично, моето дете не е ваксинирано, защото знам отрицателните последици или просто ги подчертават информативно.

# 12
# 13
  • Мнения: 2 821
Абе има и такива, които не са виксинирали децата си...Ама като се пъчат повечето, че при второто нямало да се отделят от него след раждането да не би, разбираш ли да им го вземе доктора и да го ваксинират Crazy
mimi_kir , вярно че водихме спор преди време, но доколкото си спомням ставаше въпрос за ваксините по желание, а там където чета имат предвид задължителния имунизационен календар.
anuschka , права си за по-качествените ваксини, но дали пък не са само реклама...и аз избрах мъртвата ДТК да сложа уж като по-добра, ама знае ли се...

За глюкозата относно жълтеницата....моята бебка неискаше да приема никакви други течности /даже вода/ освен кърма до 7ми месец. Също имаше жълтеница и след като ни изписаха, но не отшумя заради глюкозата..

# 14
  • Добрич
  • Мнения: 3 223

anuschka , права си за по-качествените ваксини, но дали пък не са само реклама...и аз избрах мъртвата ДТК да сложа уж като по-добра, ама знае ли се...

Е, сигурно има нещо вярно, че са по- качествени. Поне са им по- малко страничните ефекти.
Моите и двенките са ваксинирани с това, което предлага касата.  Cry

Общи условия

Активация на акаунт