Не иска да играе с деца?!

  • 1 391
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 597
Моя Влади нещо взе да ме притеснява...от както сме във ваканция два месеца нещо започна да избягва децата,не иска да играе с тях.Като ходим по паркове,по градинки все с мен иска да играе,или с баба си или дядо си,който го е извел,но не и с децата наоколо.Всички деца тичат,играят на пясъка,той не иска да ходи при тях.Даже на морето по плажа избягваше децата и все сам играеше...Не искам да става като вълк-единак,напротив искам да бъде контактен-обяснявам му,насърчавам го,но...без резултат.Посъветвайте ме,какво да направя-вече е голям-на 3 години е и е смешно да играе с мен по градинките...

# 1
  • София
  • Мнения: 797
 Ами може да е просто някакъв етап. Аз не виждам голям проблем от това. Ако е бил до скоро на ясла или градина може да му е омръзнало от деца и по-този начин да си почива. Във всеки случай не трябва толкова да се притесняваш. На едно приятелско семейство момиченцето (а те са три деца) искаше все самичко да си играе, да я оставят малко на спокойствие. Защо не опиташ да поговориш със сина си  и да разбереш причината.

# 2
  • Мнения: 343
Наистина е неприятно, от собствен опит го знам. Хриси също предпочита да си играе сама или с мен от известно време. Аз не я насилвам, питам искаш ли при децата, ако да - отиваме, ако не - се разхождаме сами. Склонна е ако има само едно дете да играе с него, но появи ли се друго веднага се отказва. Мисля, че е въпрос на време да се отпусне, моментно настроение, пък и на характер.

# 3
  • Мнения: 188
и аз мисля, че май е въпрос на характер. Аз също малко се притеснявам за Вики, тя също не умее много да се заиграва с деца и предпочита все по-големите, или нас или примерно някоя кака, която да й угажда. Все си мисля, че като тръгне на градина нещата ще се променят, ама знам ли....

# 4
  • Мнения: 819
Това е период, който отминава, стига да не го караш насила, когато не иска.Момченцето на моята приятелка вече няколко пъти минава през такъв период- не иска да ходят в парка, никъде, където има деца.А по принцип е много общителен, изобщо не е конфлектно дете.Последният път дори не искаше да вижда дъщеря ми, с която са ежедневно заедно от както са се родили, много се обичат и чудесно се разбират.Но за няколко дена,най-много седмица му минава и пак си е същият.И всичко това откакто ходи на градина.Аз си го обяснявам така: Когато е на градина,детето много по-рядко вижда майка си, в см., че по-малко време прекарва с нея, а по цял ден е сред деца, от които съвсем не всички са му приятелчета.Така то има нужда да остане с майка си, на спокойствие, да му обърнат повече внимание и т.н. Предполагам, че това е причината-докато се адаптира в яслата и докато свикне.Важното е нищо да не става насила,това съвсем не значи, че детето е необщително или че ще стане "единак".

# 5
  • Мнения: 597
И аз се надявам да е някакъв период,в никакъв случай няма да го насилвам,но ще продължавам да му обяснявам и да го насърчавам!

# 6
  • Мнения: 8 917
Моя Влади нещо взе да ме притеснява...от както сме във ваканция два месеца нещо започна да избягва децата,не иска да играе с тях.Като ходим по паркове,по градинки все с мен иска да играе,или с баба си или дядо си,който го е извел,но не и с децата наоколо.Всички деца тичат,играят на пясъка,той не иска да ходи при тях.Даже на морето по плажа избягваше децата и все сам играеше...Не искам да става като вълк-единак,напротив искам да бъде контактен-обяснявам му,насърчавам го,но...без резултат.Посъветвайте ме,какво да направя-вече е голям-на 3 години е и е смешно да играе с мен по градинките...

Според мен е някакъв период. Както има деца, които са били контактни, но след това се затварят в себе си. Възможно ли е семейната среда да оказва някакво влияние - да е притеснен за нещо и затова да иска постоянно да е с някой от вас? newsm78

# 7
  • Мнения: 597
Ами надявам се да не е причина семейната среда...

# 8
  • Мнения: 8 917
Ами надявам се да не е причина семейната среда...

А когато сте тримата - с него и татето? По същият начин ли се държи? newsm78

# 9
  • Мнения: 3 360
Дъщеря ми доскоро отказваше да играе с други деца-същата картинка!Аз също се тревожих,но постепенно тя си стана по -смела и контактна,макар,че има още какво да се желае по въпроса! Laughing
Мисля,че децата сами избират  поведението си и едно вмешателство и "ръчкане"само може да влоши нещата.Нека сам да реши дали е готов за контакти с непознати!Не се укорявай излишно-надали семейната среда е "виновна" за поведението му!Както се казва-криза на растежа LaughingЩе го надживее! Peace

# 10
  • Мнения: 597
The Sun с тате му сме разведени...но много често се виждаме тримата.Ами,да и когато е с него,вчера бяхме заедно-него го викаше да играят...

# 11
  • Мнения: 8 917
The Sun с тате му сме разведени...но много често се виждаме тримата.Ами,да и когато е с него,вчера бяхме заедно-него го викаше да играят...
Да, Ани, знам, че сте разведени и затова по-деликатно се опитах да те попитам да не би да преживява раздялата ви - т.е. да се притеснява да не ви загуби и затова да държи да е повече с вас, отколкото с връстниците си, знам ли какво се върти в една детска главичка Rolling Eyes newsm78

# 12
  • Мнения: 525
Според мен е въпрос на време

# 13
  • София
  • Мнения: 6 999
Ако това ще те успокои - гледах един английски научнопопулярен филм за децата - там имаше едно момченце, което отказваше да играе с други деца... Напълно добре се развиваше и дори имаше лидерски качества. Изводът беше, че е просто черта на характера и няма да му пречи в бъдеще.

Не се безпокой, не се тревожи, защото той ще усети и това може да му повлияе негативно, а не това, че не е контактен.

Дариа пък е свръхконтактна  Sad което смятам за по-лошо, защото за нея абсолютно всички хора са подходящи и дори желани за общуване /и най-вече мъже около 30-40 години Sick/

# 14
  • Мнения: 597
Мисля,че е въпрос на симпатия.Има едно момченце в квартала,от групата на Влади в градината-тия дни играят като бесни Grinning
Явно Влади не харесва всички деца и има предпочитания.

Общи условия

Активация на акаунт